Aktuality

 • Mezinárodní maturita IB pro studenty Open Gate na výbornou

  Mezinárodní maturita IB pro studenty Open Gate na výbornou

  24. 7. 2017 - Studenti Open Gate od samého počátku dosahují vynikajících výsledků individuálně i v celkovém průměru. Rovněž letošní výsledky patří k výborným.

 • Rozloučení se šk. rokem 2016-2017

  Rozloučení se šk. rokem 2016-2017

  29. 6. 2017 - V pořadí dvanáctý školní rok v historii OG končí, bylo to opět období mnoha výzev, celé řady úspěchů a určitě též některých osobních nezdarů.

 • Sekunda na Křivoklátsku

  Sekunda na Křivoklátsku

  26. 6. 2017 - ​Ve čtvrtek a v pátek jste mohli uprostřed křivoklátských lesů potkat zajímavé věci: srnky, jeleny, lišky, užovky a zmije, čápy a volavky, vedro a žáky sekundy B. Ti poslední se tu vyskytovali jen dočasně. Do Roztok na Berounce totiž vyrazili na školní výlet.

 • Páteční zprávy z OPEN GATE

  Páteční zprávy z OPEN GATE

  23. 6. 2017 - Naštěstí je to týden nejrůznějších akcí a výletů. Ve škole se to po ránu a k večeru hemží různými skupinami odjíždějících a přijíždějících studentů i celých tříd.

 • Cesty pro mladé…

  Cesty pro mladé…

  22. 6. 2017 - Setkání s T. Polatovou (Cesta pro mladé), Dr. Ivanou Modenou (SUMAS) a Andreou Csirke (Kým čím být?)

 • ​Rumunsko

  ​Rumunsko

  21. 6. 2017 - Cesta tam a zase zpět od Michala Kašpara. Pokolikáté už? Pošesté!

 • ​Cena Vévody z Edinburghu je u nás stále populárnější

  ​Cena Vévody z Edinburghu je u nás stále populárnější

  19. 6. 2017 - Prodlužující se dny a stoupající venkovní teploty studenty přímo vyzývají k opouštění školních lavic a přesunu do přírody. Tento přirozený jev v naší škole využíváme pro plnění jedné ze čtyř částí programu Duke of Edinburg Award (DofE) – části expediční.

 • Páteční zprávy z OPEN GATE

  Páteční zprávy z OPEN GATE

  16. 6. 2017 - Tento týden byla assebmly v rukách dam, kolegyně Barnes se ujala pondělí, Vanessa Buffry byla ve čtvrtek. Symbolické bylo též, že pro kolegyni Barnes to bylo její první, pro Vanessu B. pro změnu poslední před odchodem na mateřskou dovolenou. Děkujeme za zajímavá témata a milé rozloučení!

 • Cesty pro mladé…

  Cesty pro mladé…

  12. 6. 2017 - Setkání s T. Polatovou (Cesta pro mladé), Dr. Ivanou Modenou (SUMAS) a Andreou Csirke (Kým čím být?)

 • Páteční zprávy z OPEN GATE

  Páteční zprávy z OPEN GATE

  9. 6. 2017 - je to neuvěřitelné, ale už je tady opět konec týdne, čas se při velmi nabitém programu řítí jako expresní rychlík. Třetina června je již za námi, opět je velmi letně a slunečno a vy dostáváte již téměř čtyřicáté letošní páteční zpravodajství.

 • Páteční zprávy z OPEN GATE

  Páteční zprávy z OPEN GATE

  2. 6. 2017 - Hlavním tématem a vrcholem tohoto týdne byl pochopitelně včerejší festival Blue Van, tradiční oslava naší školy, festival mládí, zpěvu, tance, hudby v rámci vystoupení našich studentů a kolegů.

 • ​Speed-dating v oddělení moderních jazyků

  ​Speed-dating v oddělení moderních jazyků

  30. 5. 2017 - Všichni máme alespoň jednoho svobodného kamaráda nebo kamarádku, kterým přejeme, aby si našli svoji drahou polovičku. V dnešním náročném světě je čím dál těžší najít si lásku svého života. Někteří kreativní podnikatelé se snaží tento problém vyřešit, a tak vynalezli mnoho seznamovacích alternativ. V řádkové inzerci se dnes partneři hledají už jen výjimečně, osamělé duše momentálně využívají například aplikaci Tinder či způsob seznámení, který jsme donedávna znali jen z filmů - speed-dating.

 • OPEN GATE, hledá recepční/ho na plný úvazek s nástupem možným od července 2017.
 • Sushi day 2

  Sushi day 2

  29. 5. 2017 - Popularita tohoto pokrmu mezi studenty je obrovská

 • Páteční zprávy z OPEN GATE

  Páteční zprávy z OPEN GATE

  26. 5. 2017 - Výsledky jsou opět celkově vynikající. Studenti konali ve společné části zkoušky z ČJ a AJ, připomínám, že ty se skládají ze tří komponentů: písemné práce, didaktického testu a ústní zkoušky.

 • ​Maturanti versus pedagogové

  ​Maturanti versus pedagogové

  26. 5. 2017 - Oktaváni se tradičně sešli se svými učiteli a vychovateli na školním hřišti, aby poměřili své síly ve sportovních kláních. Pedagogové nastupující generaci opět vyškolili, i když jen o fous…

 • Páteční zprávy z OPEN GATE

  Páteční zprávy z OPEN GATE

  19. 5. 2017 - V prvé řadě mi dovolte přivítat mezi adresáty budoucí primány a jejich rodiče. Ti již včera obdrželi první uvítací dopis a ode dneška jsou též v naší rozesílací databázi.

 • Běhám a pomáhám

  Běhám a pomáhám

  18. 5. 2017 - Mít dobrého učitele je terno pro děti i rodiče. Nestačí jen naučit, ale i vést a uvádět do života. Třeba že je normální být solidární a pomáhat slabším.

 • Španělštináři vyrazili do Prahy za španělskou kulturou

  Španělštináři vyrazili do Prahy za španělskou kulturou

  18. 5. 2017 - ​Co se vám vybaví pod pojmem “flamenco”? Jak zní a jak se tančí? Kdo patří ke španělským představitelům kultury? Jaké jsou ve Španělsku úřední jazyky kromě španělštiny? Co jsou to “tapas” a v čem spočívá společenský rituál “jít na tapas” s přáteli?

 • Jak si s námi hrálo počasí, aneb pálení čarodějnic

  Jak si s námi hrálo počasí, aneb pálení čarodějnic

  16. 5. 2017 - Došlo nejen na spálení „čarodějnice“, ale i pečení buřtů, povídání a realizaci našeho speciálního rituálu – pálení nepotřebných studijních materiálů našimi oktavány.