Ubytování studentů

Studentské koleje

Studentům gymnázia umožňujeme bydlení na studentské koleji. To nám dává příležitost každý den společně prožívat výuku, rozmanité mimoškolní aktivity i odpolední a večerní program v prostředí školních kolejí, kde jsou studenti ze všech koutů České republiky.

Studenti bydlí po dvou v moderně vybavených pokojích, v posledním ročníku si mohou vybrat i jednolůžkový pokoj, což se hodí, třeba když finišují s přípravou na maturity. V areálu školy jsou dvě budovy dívčích kolejí a dvě chlapecké, na patře jsou studenti věkově si blízcí. K dispozici mají mnoho možností volnočasového vyžití - bazén, sportovní halu, venkovní hřiště a tartanovou běžeckou dráhu, jízdárnu pro koně, fitness, taneční sál, knihovnu, zkušebnu pro hraní na hudební nástroje a mnoho dalšího. Studenti využívají i zookoutek, kde mohou ubytovat své malé zvířecí kamarády a pravidelně o ně pečovat.

Celodenní stravování

Ve školní jídelně nabízíme zdravou a vyváženou stravu pětkrát denně. Zajišťujeme i jídlo pro vegetariány, případně jiné diety.

Podpora samostatnosti

Studentům nabízíme komfortně vybavené bydlení, avšak ve studentských kolejích, nikoliv v hotelu. Znamená to, že se studenti podílejí na jejím udržování, sami si uklízí, pečují o své oblečení a také se podílejí na přípravě jídla. S menšími dětmi se učí vychovatelé, později, když už se umí učit a připravovat samy, učí se stejně jako jejich starší kolegové v soukromí svých pokojů.

Zvládání každodenních běžných starostí, využití volného času, rozvíjení individuálních zájmů, příprava na výuku i samotná výuka tvoří pro studenty bydlící na koleji vyvážený celodenní program. Naším cílem je vést děti a mladé lidi k samostatnosti a schopnosti žít spokojeně ve společenství, případně později v partnerství. Atmosféra spolupráce a spoluodpovědnosti za kolegy a kamarády je pro ně výbornou zkušeností do jejich budoucího života.

Vnitřní řád studentské koleje (ke stažení)