Koleje

Studentské koleje tvoří čtyři dvoupodlažní, vzájemně propojené budovy, každá charakterizovaná určitou barvou. Oranžová a žlutá pro dívky, modrá a zelená pro chlapce. Společným vstupním prostorem je rozlehlá hala s recepcí, místy pro posezení, nápojovými automaty, kulečníkem, stolním fotbalem a šipkami.

Open Gate, budovy studentských kolejí

Studentský apartmán tvoří dva dvoulůžkové pokoje, koupelna a toaleta. Na každé chodbě je dále k dispozici kuchyňka vybavená varnou deskou, kombinovanou chladničkou a automatickou pračkou, televizní místnost a odpočinkový kout s posezením a počítačem s možností připojení k internetu.

Do jednotlivých kolejních budov jsou studenti rozděleni nejen podle pohlaví, ale i podle věku, a tomu je přizpůsoben i provoz kolejí (režim dne, mimoškolní aktivity, vycházky).
Jinak se pracuje se studenty v primě a sekundě, jiný přístup je uplatňován ke studentům tercie, kvarty, kvinty a sexty a zcela jinak je organizovaný i pobyt zletilých studentů – studentů septimy a oktávy.

Společný život na kolejích vede žáky a studenty nejen k samostatnosti, ale taky k vytvoření pozitivního vztahu k druhým. Atmosféra spolupráce a spoluodpovědnosti za kolegy a kamarády je tím nejlepším, co můžou pro svůj budoucí život v nejrůznějších prostředích získat.