Open Gate
gymnázium a základní škola

Pomáháme studentům objevit, v čem vynikají, a svobodně se rozvíjet. Nabízíme výborný start budoucím vědcům, umělcům, technikům i sportovcům.

Přijímací řízení na gymnázium

Ředitelka školy rozhodla o konání přijímacích zkoušek v rámci přijímacího řízení a stanovila jednotná kritéria pro uchazeče o přijetí do 1. ročníku osmiletého studia pro školní rok 2019/2020.

Novinky a reportáže

Páteční zprávy z gymnázia

Pondělní assembly bylo opět se zajímavým hostem, tentokrát přijel kulturní atašé z americké ambasády pan Eric Black společně se slečnou Sarah, stážistkou ze Seattlu.

Empty Plates, No Waste!

Last week, class 5 undertook a challenge, to go the whole week without any food waste at lunchtime. It was difficult sometimes of course but they also worked together to help each other with the last bit of potato or pasta and they did it. It was a wonderful effort!

Co nového v OG?

Přečtěte si zprávy z prvního jarního (alespoň částečně) týdne.

Základní škola

Bereme děti, jaké jsou a pomáháme jim najít v sobě to nejlepší. Skrze poznání světa i sebe sama jim otevíráme brány k lepšímu životu.

Gymnázium

Učíme, jak bychom se sami chtěli učit. Interaktivně, v malém kolektivu, s důrazem na osobní rozvoj a talent. Připravujeme na českou i mezinárodní maturitu IB.

Stipendia

Díky velkorysým stipendiím Nadace The Kellner Family Foundation dáváme špičkové vzdělání i těm studentům gymnázia, kteří nemohou platit školné.

Volné pozice

Hledáme do našeho týmu na gymnáziu samostatné kolegy/kolegyně, nadšené pro práci s mladými lidmi. Společně se budeme podílet na všestranném rozvoji našich studentů. 

Profil studenta

Učíme studenty poznávat svět i sami sebe. Vedeme je k samostatnosti, zodpovědnosti a kritickému myšlení. Proto s přehledem složí mezinárodní maturitu IB i českou maturitu a pokračují na prestižních univerzitách.

Školní kampus

Špičkové laboratoře, hudební zkušebna, školní divadlo, bohatě zásobená knihovna. Ale i bazén, fitness, hřiště a sportovní hala. Myslíme na to, abychom mohli rozvíjet každý talent.

Mezinárodní maturita IB

Studenty připravujeme na mezinárodní maturitu International Baccalaureate i na českou státní maturitu. Na konci studia se pak sami rozhodnou, kterou zkoušku složí. Často si vyberou obě.

Studentské koleje

Gymnazistům nabízíme bydlení na školní koleji. Přímo v kampusu školy. Můžeme tak přijímat studenty z celé České republiky. Vznikají tady skutečná přátelství na celý život.

Akademické kluby

Akademické kluby vedou studenti, kteří chtějí mnohem více proniknout do svého vysněného oboru. Chodí společně na stáže, zvou odborníky z praxe a vzdělávají se skutečně do detailu.

Poradenské
centrum

Studentům i všem ostatním kolem Open Gate nabízíme pomoc psychologů, koučů, terapeutů a dalších odborníků. Téměř každý z nás někdy potřebuje poradit, se školou nebo se životem.

Školní autobus

Pro dojíždějící máme školní autobus, kterým vozíme žáky a studenty ve školních dnech na trase Praha - Babice a zpět. Jezdíme s ním i na různé výlety a akce mimo školu.

Facebook

Studenti kvint zdraví z Alp 🎿⛷🏂 #matrei #alpy #gymnaziumopengate

Vůně zákusků a dobré kávy nás přivedla do Café Relax v Babicích nedaleko Open Gate. Rádi se budeme vracet za milou obsluhou, domácími zákusky, slanými chuťovkami a výborným pečivem. Zkuste to také.

Tři dny "v zajetí" psychologie si užili studenti kvint. O dědičnosti inteligence, strachu a úzkosti, spolehlivosti paměti či psychohygieně do hloubky promlouvali s pedagogy i septimány, kteří se…