Novinky

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Týden opět utekl jako voda a je tu pátek a s ním pár slov z Vaší – naší základní školy. Ve všech třídách naplno vrcholí přípravy na závěrečné prezentace, při nichž je stěžejní využívání různých zdrojů informací.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Páteční pozdrav plný informací o zážitcích jednotlivých tříd Vaší - naší základní školy.

Oznámení o konání voleb do Školské rady

V souladu s Volebním řádem školské rady oznamuji, že dne 5. a 6. června 2022 se budou konat volby jednoho člena školské rady OPEN GATE – gymnázium a základní škola, s.r.o., Na Návsi 5, Babice, do kurie, kterou volí zákonní zástupci a zletilí studenti.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

S láskou jsme se všichni zúčastnili benefiční akce na podporu Ukrajiny a přispěli ještě malým obnosem ke sbírce, kterou uspořádali studenti/žáci Open Gate. O jakou částku jde a jak ji využijeme, Vás budeme brzy informovat.

Volejbal zpět v Open Gate

Po letech se do tělocvičny vrátil tradiční souboj pod vysokou sítí. Všechna sportovní utkání mezi studenty, absolventy a pedagogy se v OG vždy těší veliké oblibě. Každý tým má své fanoušky, kteří až škodolibě čekají na prohru těch druhých. Přečtěte si, kdo se z vítězství radoval tentokrát.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

V posledním dubnovém týdnu se k nám konečně začalo hlásit i jarní počasí, a tak se smích a pištění ozývá ze všech koutů areálu školy.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Doufáme, že jste si po dlouhé době opět naplno užili velikonoční svátky se všemi známými tradicemi a nenechali jste zahálet pomlázky, řehtačky ani kýble s vodou. Díky Velikonočnímu pondělí jsme ve škole měli zkrácený týden, ale i tak jsme měli naplánovanou spoustu zajímavých aktivit.

Zápisy na základní školu proběhly

Všem dětem přejeme, aby zažívaly radost z poznávání a objevování světa kolem nás a aby se každý den do školy těšily.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Po celý týden u nás probíhá zápis do první třídy. Rodiče zájemců často zmiňují, že se jim líbí náš rodinný charakter – že se všichni známe a máme k dětem individuální přístup.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Dnešním dnem započal zápis do první třídy. Je až k neuvěření, že před rokem jsme se poprvé setkali s našimi prvňáčky a jejich rodiči. Prvňáci mají za sebou 7 měsíců školní docházky. Udělali obrovský pokrok a vedou si opravdu dobře.

Beseda v knihovně: Jak vzniká audiokniha

Rádi listujete stránkami knih? Hltáte očima každý napsaný řádek na voňavém papíře? Nebo si raději nasadíte sluchátka a poslechnete si slova vybrané knihy přednesená příjemným hlasem oblíbeného herce? I takto by mohlo začít povídání o audioknihách, které proběhlo v naší knihovně.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Máme za sebou slunečný týden, který jsme zahájili společnou assembly v divadle školy s vzácným hostem - Pavlou Trnkovou z gymnázia.

Dopoledne s poezií

Poezie jde s námi od počátků. / Jako milování, / jako hlad, jako mor, jako válka. / Někdy byly mé verše pošetilé / až hanba. // Ale za to se neomlouvám. / Věřím, že hledat krásná slova / je lepší / než zabíjet a vraždit. (Jaroslav Seifert: A sbohem)

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Zima byla mírná, ale jsem si jistý, že jsme všichni připraveni na vyšší teploty, delší dny a více sluníčka.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Tento týden byl ve znamení zábavy Z-Á-B-A-V-Y. Ve čtvrtek proběhlo v divadle školní kolo Spelling Bee, kde 20 nejlepších hláskařů soutěžilo o postupová místa do District Spelling Bee.

Zápis na základní školu

Zápis k povinné školní docházce pro školní rok 2022/2023 do Základní školy Open Gate, zřizované OPEN GATE - gymnázium a základní škola, s.r.o., Na Návsi 5, 251 01 Babice, proběhne v termínu od 1. dubna 2022 do 10. dubna 2022.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Máme za sebou další týden plný dobrodružství, na jehož konci probíhala třídní kola recitační soutěže „Jsme rádi na světě“. Napilno měli i kolegové z anglického oddělení a s nimi především děti. Napříč ročníky proběhla třídní kola Spelling Bee a příští týden proběhne v divadle kolo celoškolní.

Prvňáčkem nanečisto - pozvánka pro předškoláky

Chcete poznat, jak to chodí v naší základce, seznámit se s učitelkami a učiteli i dětmi, které už jsou v naší škole jako doma? Prohlédnout si třídy, podívat se do družiny nebo na venkovní hřiště? Pak tady pro vás máme skvělou příležitost. Ve středu 23. března odpoledne otevřeme naše brány právě vám.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Navzdory těmto událostem jsme si užili společnou assembly v divadle školy, zamotali si jazyky při zkoušení jazykolamů i při nácviku básní do recitační soutěže, která se bude konat v příštích týdnech.

Pravidelný páteční pozdrav ze základní školy

Máme za sebou jarní prázdniny a snad i poslední celoplošné testování v tomto roce (ťuk, ťuk, ťuk). Tento týden se páťáci vydali do zasněžených hor, tedy byla škola bez dohledu těch nejstarších.

Pravidelný, tentokrát čtvrteční pozdrav ze základní školy

Hodnocení nám hodně dává, umíme-li jej využít pro to nejdůležitější. Ne pro tuto chvíli, ale pro větší věci – ideály, náš život, něco, co nás přesahuje a bude stejně důležité za týden/rok/10 let/celý život.

Pravidelný páteční pozdrav ze základní školy

Je tu další pátek a s ním i pravidelný pozdrav z Vaší – naší mírně vylidněné základní školy.

Pravidelný páteční pozdrav ze základní školy

Mnoho lidí často mluví o „návratu do normálu“. V určitém okamžiku ale musíme přijmout, že možná už tu máme „normál nový“. Můžeme však zůstat klidní, protože naši žáci této situaci 'šéfují',

Pravidelný páteční pozdrav ze základní školy

Zatím nevíme, co si pro nás rok 2022 přichystá, ale vstupujeme do něj posílení zkušeností. Oproti loňsku máme lepší situaci, tak si držme palce, ať je tomu tak i nadále a rok 2022 je pro Vaše – naše děti nezapomenutelný a skvělý, stejně jako Open Gate.

První letošní pozdrav z Vaší - naší základní školy

V prvním lednovém týdnu jsme po vánočních prázdninách opět přivítali ve školních lavicích naše děti. Museli jsme vzít ohled na to, že se během dlouhých prázdnin věnovaly důležitějším činnostem. Jsme rádi, že jsou zpět!

Předvánoční páteční pozdrav z Vaší - naší vánočně naladěné základní školy

Na základní škole se po chodbách linuly melodie koled a atmosféra ve všech třídách byla po celý týden opravdu vánoční. Od pondělí pobíhali po chodbách elfové, skřítci, sobi, andělé i pomocníci Santy.

Pravidelný páteční pozdrav z Vaší - naší sněhem zaváté základní školy

Příští týden na Vaší – naší základní škole bude věnován oslavě Vánoc. Přestože nám není umožněno se tradičně setkat u vánoční večeře a společně s Vámi pak na vánoční revue, věříme, že se nám podařilo vše připravit tak, aby se k nám jako vždy dostavil duch Vánoc a virtuálně jsme jej přenesli i do Vašich domovů.

Předvánoční atmosféra školy

Náš dvorní fotograf Honza Černý se vydal na procházku školou a zachytil svým objektivem dění ve třídách i mimo ně.

Beseda v knihovně s oceňovanou autorkou dětských knih Ester Starou

Stvořitelka Chrochtíka, Kvíkalky, Šedíka, Buby, Mařenky, Žvandy i Dušinky přijela ve čtvrtek do Open Gate s kufrem plným knížek.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Předmikulášský pozdrav z Vaší - naší základní školy je zde a s ním souhrn informací z dění v jednotlivých třídách.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Máme to štěstí, že Open Gate je plná veselých a v mysli pozitivních lidí a dětí, kteří se umí radovat z každé hezké a vydařené chvilky a jsou za všech okolností připraveni šířit dobrou náladu. Ať už podmínky budou jakékoliv, jsme si jistí, že si předvánoční oslavy a advent naplno užijeme.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Středeční svátek nám připomněl, že se ale přeci jen dočkáme i toho dobrého. A přestože jsme společné setkání v divadle museli odložit, nepřestáváme se na něj těšit.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Máme za sebou další týden ve škole, který byl opět nabitý událostmi. O tom, co vše se na Vaší - naší základce dělo, se můžete dočíst v pravidelném pátečním pozdravu.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Areál Open Gate zasypala barevná nadílka podzimního listí, dny se krátí a počasí nám dává jasně najevo, že babí léto definitivně skončilo.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Halloweenský pozdrav ze základní školy o assembly a dalších událostech předprázdninového týdne

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Příští týden nás čeká již tradiční oslava Halloweenu a dvě akce, které jsou určeny Vám – rodičům. Jedná se o Kavárny pro rodiče a i v tomto případě nás těší, že na jejich tradici můžeme navázat a setkat se nad zajímavými tématy.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

V pondělí jsme oslavili Mezinárodní den zvířat, v úterý Mezinárodní den úsměvu. V úterý i středu odpoledne navíc vyrazili všichni žáci do pravěku.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Máme za sebou týden, který byl rozdělený do dvou… částí, detašovaných pracovišť i různorodých forem zážitků. V pondělí to ve všech třídách rezonovalo svatým Václavem. V úterý jsme si užili den volna.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Je právě tolik, kolik je, protože Váš oblíbený zpravodaj Vám přináší další epizodu z pravidelného seriálu základní školy OPEN GATE!

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Dostává se k Vám další z pravidelných pátečních dopisů, který shrnuje uplynulý týden na naší základní škole. Zářijové babí léto nám svými téměř letními teplotami zpříjemnilo pobyt ve škole a díky němu jsme mohli mnoho aktivit přesunout do venkovních prostor.

Základní škola a gymnázium objektivem Karla Cudlína

Tradičně nás v Open Gate navštívil Karel Cudlín a zachytil školní dny základní školy i gymnázia.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Jak jsme avizovali na třídních schůzkách, máme s dětmi velké plány. Každý týden na naší - Vaší základní škole je však plný akce. I o tom se můžete dočíst v pravidelném pátečním pozdravu.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

První školní dny byly skvělé a my máme radost z toho, jak dobře jsme se na Open Gate všichni zabydleli – zejména pak naši noví prvňáčci. Je to pro ně velká změna, ale vše zvládají skvěle a jsou prostě báječní!

Zahájili jsme 17. školní rok

První školní den jsme přivítali 296 studentů gymnázia a 100 žáků prvního stupně základní školy. Třetina gymnazistů vstupuje do nového školního roku opět s podporou Nadace The Kellner Family Foundation.

První páteční pozdrav ze základní školy

Prázdniny jsou za námi a vy jste jistě plni očekávání, jaký bude nadcházející školní rok. V prvním pozdravu ze základní školy se můžete dočíst, jaké motto jsme zvolili pro tento rok.

Rodinná nadace manželů Kellnerových rozdělila v roce 2020 dary ve výši 91 mil. Kč

V uplynulém školním roce čerpalo stipendium celkem 96 studentů a studentek našeho gymnázia. V dětském domově nebo pěstounské péči žije 18 z nich.

Ve škole Open Gate jsme vyběhali v rámci Run and Help rekordní částku

Run and Help se jako škola účastníme každý rok. Letos jsme přispěli 101 689 korunami na bionickou protézu pro Ondru.

Předprázdninový pozdrav ze základní školy

Kdyby naše školní budova mohla mluvit, jistě bychom se od ní dozvěděli, že si svoje desáté narozeniny představovala malinko jinak. Ale my jsme se po celý rok opravdu snažili, aby jí oslavy udělaly radost!

Run and Help

Jedná se o společnou iniciativu naší komunity. Oslavujeme tím naše zdraví a možnost pohybu a zároveň myslíme na ostatní.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Rtuť teploměrů se vyšplhala do červených čísel, a zatímco prvňáci si užívají na škole v přírodě, žáci druhých až pátých tříd usedli do lavic a na školu v přírodě už jen vzpomínají.

Videa z kroužku jezdectví

Krásné počasí a uvolňování mimořádných opatření umožnily vyběhnout nejen našim koním, ale v hřbetě mohli nést i děti, které kroužek jezdectví navštěvují.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Druháci, třeťáci, čtvrťáci a páťáci si užívali na školách v přírodě a prvňáci tak měli celou základní školu sami pro sebe.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Zimu nám vystřídalo léto a všechny třídy tak častěji opouští své kmenové učebny a využívají tu jednu velkou pod nebesy.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Před prázdninami nás ale přeci jen čeká ještě několik pracovních týdnů. Máme velkou radost z toho, že je můžeme prožít se všemi dětmi.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Je skvělé, že od tohoto týdne máme zpátky ve škole všech pět tříd. Jsem si jistý, že nikomu po celý týden nechyběl zvuk příchozího hovoru na Microsoft Teams.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Smích, který se ozývá ze všech možných koutů našeho areálu, nás hřeje u srdce i na duši.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Tento pozdrav je adresován zejména našim milým páťákům, neboť…….“Kde něco končí, něco začíná, takhle to je, takhle to má být….“

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Tento páteční dopis se k Vám dostává v předvečer Filipojakubské noci. Ta je opředena řadou rituálů a symboliky už od pohanských dob.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí.

Zápisy na základní školu proběhly

Všem dětem přejeme, aby zažívaly radost z poznávání a objevování světa kolem nás a aby se každý den do školy těšily.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Testování bylo samozřejmě jednou z hlavních událostí tohoto týdne a pro všechny to bylo něco nového, ale díky výborné koordinaci, přesným instrukcím a šikovnosti dětí se podařilo zajistit, že šlo všechno jako na drátkách.

Návrat žáků základní školy do lavic

Děti ze základky se přesunuly od svých monitorů do školních lavic a každý den si naplno užívají.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Duben je u nás na základní škole ve znamení zápisů. I pro budoucí prvňáčky se jedná o začátek jejich studií a jak sami víte, učení je proces, který nikdy nekončí.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Do Open Gate dorazilo jaro. Věřím, že s končícím zimním počasím je u konce i náš půst, kdy nemůžeme být s dětmi společně ve třídách.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Možná máme pocit, že v tuto chvíli nejsme nejšťastnější, možná cítíme nejistotu, chybí nám naši blízcí a kontakt s nimi, i pro děti je jistě doba strávená učením se z domova již dlouhá… Ale možná je to nejlepší doba k tomu, abychom si uvědomili, že šťastnými nás mohou dělat i drobnosti, které jindy vnímáme jako samozřejmost.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Současná doba je pro nás všechny jistě náročná, přesto je kolem nás stále ještě také spousta radostných momentů. Například mně a všem mým kolegům, kteří jsme se účastnili páteční celoškolní ranní assembly, dodaly naše skvělé děti opětovně ohromnou sílu, optimismus a energii, tolik potřebnou k překonávání současných překážek.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

I nás se zásadním způsobem dotýkají opatření v souvislosti s pandemií, takže v tuto chvíli s láskou pečujeme pouze o naše nejmenší žáky z prvních a druhých tříd.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

„Víte, jaká zkouška je nejtěžší v životě? Ta, co právě probíhá…“ Jak moc pravdivý tento citát je, můžeme posoudit hned z několika úhlů pohledu.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Na úvod pátečního dopisu jsem si vypůjčil již zlidovělé hlášení pana ředitele z filmu Obecná škola. Od pondělka mám totiž neodbytný pocit, že musí každou chvíli zaznít i z našeho školního rozhlasu.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Děti mají svá věková specifika, v mnoha ohledech se liší, někdy je s nimi legrace, jindy člověk ve svém pedagogickém arzenálu hledá nějaký fígl, jak lotrovinu přesměrovat na učení, ale jedno mají společné – angličtinu vnímají jako přirozenou součást školy, jako klíč k zábavné a dobrodružné výpravě do celého světa.

Předávání vysvědčení v první třídě

U nás žáci nechodí do školy proto, aby byli hodnoceni, ale jsou hodnoceni proto, aby se mohli ve svém učení posouvat.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Konec prvního pololetí, jehož průběh jsme jen těžko mohli v září předvídat, je tu. Žáci nechodí do školy proto, aby byli hodnoceni, ale jsou hodnoceni proto, aby se mohli ve svém učení posouvat.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Pro podání pravidelného hlášení jsem určitě ta pravá osoba, neboť nejenže mám to štěstí a mohu učit naše žáčky prezenčně, ale také jsem zde v areálu Open Gate rezidentem. Vstávám při východu slunce nad blízkým lesem a kochám se jeho západem nad budovou ZŠ. A vězte, že ten pohled se neokouká.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Srdečně Vás zveme 21. ledna na online Den otevřených dveří. Zájemci o studium a samozřejmě i Vy se budete moci účastnit virtuální prohlídky areálu školy Open Gate a setkat se, byť na dálku, s vedením školy, žáky i učiteli.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Všichni doufáme, že tento rok bude lepší než ten předchozí. Začínáme omezenou školní docházkou, kdy je přítomnost ve škole umožněna pouze 1. a 2. třídě.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Rok 2020 bude mnohými hodnocen jako jeden z nejpodivnějších a nejnáročnějších, současně ale jistě přinesl každému z nás i něco pozitivního. Přestože může toto nadužívané slovo v současné nelehké době již vyvolávat jistý stupeň rozčilení, rád bych s Vámi krátce sdílel to, s čím jsem se během dosavadního působení na Open Gate setkal a co mi udělalo radost.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Děti k nám do školy nechodí jen pro vědomosti, ale také pro životní zkušenosti a pocit štěstí. O dění z naší - Vaší základní školy si můžete přečíst v dalším pravidelném pátečním dopise.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Během lockdownu většina učitelů na ZŠ učila přímo z Open Gate a bylo zvláštní vidět školu bez toho, co potřebuje nejvíc - bez žáků. Minulý týden jsme přivítali zpátky prvňáky a druháky a tento týden v pondělí jsme uvítali naše třeťáky, čtvrťáky a páťáky a získali jsme tak svou školu zpět.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

K prvňáčkům a druhákům, kteří mají za sebou po návratu na Open Gate již druhý týden prezenční výuky, se přidají také ostatní ročníky. Za celý tým základní školy mohu zodpovědně napsat, že je to chvíle, na kterou jsme všichni netrpělivě čekali a velice se na ni těšili.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Je listopad, tradiční měsíc hodnocení (první čtvrtletí) a hlavně jiskřička naděje, že svět se vrátí do svých školních kolejí. Rodiny také.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Máme za sebou další týden výuky - plný příběhů, tvoření, bádání, objevů, nových informací a legrace.

Pozvánka na online setkání

Zveme vás na online Den otevřených dveří. Těšíme se na vás ve čtvrtek 12. listopadu 2020.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Navzdory všem nadějím se návrat do Babic nekonal a naše setkání i nadále probíhají formou distančního vzdělávání. Ani to nám ale nezabrání v tom, abychom se do učení nevrhli s chutí a nadšením.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Předprázdninový pozdrav ze základní školy je tu a s ním přehled událostí uplynulých dní.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Jsou to teprve tři dny od chvíle, kdy vláda vyhlásila úplné uzavření škol a již teď nám děti velmi chybí.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Přestože nám některá nařízení malinko komplikují školní život a sem tam si na ně i postěžujeme, dbáme na jejich důsledné dodržování, abychom se vyvarovali případných problémů. Jsme rádi, že stále můžeme chodit do školy a pravidelně se vídat s dětmi i kolegy.

Procházka Karla Cudlína

...po areálu naší školy. Školní rok 2020/2021 v Open Gate: na základní škole máme 99 žáků prvního stupně, na gymnáziu 293 studentů. A stipendium od Nadace The Kellner Family Foundation letos získalo celkem 95 gymnazistů.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Tento týden byl o den kratší, přesto plný událostí a zážitků. Jakých? O tom se dočtete v dalším z pozdravů ze základní školy.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Poslední zářijový pozdrav ze základní školy - tentokrát z rukou pana ředitele Petra Šlemendy.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Pravidelný páteční pozdrav ze základní školy, tentokrát za tým asistentů z naší školní družiny.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

I druhý týden bylo na základní škole živo. Ve všech třídách se již pilně pracuje.

16. školní rok | stipendium získalo 95 studentů gymnázia

Do 16. roku svého fungování vstupuje škola Open Gate se 293 gymnazisty a 99 žáky prvního stupně ZŠ. I tento školní rok získala významná část studentů gymnázia stipendium rodinné nadace manželů Renáty a Petra Kellnerových.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Máme za sebou první týden po prázdninách. Jaká témata čekají jednotlivé třídy na naší-vaší základní škole? (Nejen) O tom se dočtete v pátečním pozdravu ze základní školy.

Úplně první školní den

1.září 2020 bude již navždy významným milníkem pro 21 statečných prvňáků, kteří se poprvé právě v tento den vydali do školy.

Páteční pozdrav ze ZŠ

Úvodní páteční pozdrav od pana ředitele naší - vaší základní školy je zde.

Předprázdninový pozdrav ze základní školy

Poslední pozdrav ze základní školy před zaslouženými prázdninami. Užívejte léto a už teď se těšíme v září na viděnou!

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Předposlední pozdrav ze základní školy v tomto školním roce je zde. Oborové prezentace jsou za námi a čeká nás vysvědčení.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Do konce školního roku nám zbývají dva týdny, přesto jsme nezaháleli. Páťáci mají za sebou přijímací zkoušky a ve všech třídách naší-vaší školy probíhají oborové prezentace.

Základní škola | mimořádné ředitelské volno 26. 6. 2020

Na pátek 26. června vyhlásila ředitelka školy pro Základní školu mimořádné ředitelské volno.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Počasí si s námi v posledních dnech zahrává a mohlo by se zdát, že jsme uprostřed rozmařilého aprílu, místo toho jsme však vstoupili do června, posledního měsíce tohoto školního roku.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Je tu další páteční pozdrav ze základní školy a s ním souhrn prvního týdne po návratu dětí do škol.

Akademické stipendium pro žáky 5. ročníku ZŠ

Nově udělujeme také akademické stipendium pro žáky 5. ročníku ZŠ Open Gate, kteří úspěšně vykonali přijímací řízení na osmileté gymnázium Open Gate.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Končí období, během kterého jsme se mohli se všemi dětmi vidět jen prostřednictvím obrazovky. Vždy když něco končí, něco nového začíná...

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Kromě tradičních vzdělávacích aktivit se ve výuce a individuálních či skupinových konzultacích stále častěji objevují činnosti spojené s přípravou oborových prezentací. Zdá se, že se můžeme v jednotlivých třídách těšit na širokou škálu témat i provedení.

Přestup do vyššího ročníku ZŠ Open Gate

Přijímáme přihlášky pro přestup do druhé a čtvrté třídy naší základní školy.

Tentokrát opět čtvrteční pozdrav ze ZŠ

Stejně jako v minulém týdnu i tentokrát posíláme pozdrav ze základní školy Open Gate již ve čtvrtek. Zítra nás totiž čekají oslavy Dne vítězství, i když stále ještě v nezvykle omezené podobě.

Čtvrteční pozdrav ze ZŠ

Na základní škole je při online hodinách živo. O den kratší týden utekl jak voda a my jsme tu s informacemi z dalšího dění na naší-vaší základní škole.

Základní škola | hodnocení v online režimu

Pro hodnocení v době distančního vzdělávaní jsme připravili základní pravidla společná pro celou ZŠ a pro jednotlivé předmětové sekce.

Páteční pozdrav ze ZŠ

Duben se přehoupl přes svou půli a je čas zhodnotit další čtvrtletí. V příštím týdnu nás čekají individuální konzultace s žáky a jejich rodiči. O dalších novinkách se dočtete v pravidelném pátečním pozdravu ze ZŠ.

Zápisy žáků pro školní rok 2020/2021 proběhly

Výsledky visí v sekci Zápisy a přestupy.

Velikonoční pozdrav ze ZŠ

Máme za sebou tři dny online výuky ve všech třídách na základní škole a před sebou dny volna. Užijte slunce a celých svátků v klidu a radosti.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Přinášíme novinky ze základní školy. Ani v těchto dnech nezahálíme a připravujeme se nejen na Velikonoce...

Distanční vzdělávání s Microsoft Teams

Pro online výuku jsme vyzkoušeli různé platformy, pro ZŠ i gymnázium jsme z nich vybrali Microsoft Teams. 

Páteční zprávy z Open Gate | dopis ředitelky

Vždy na konci pracovního týdne dostáváte z gymnázia i ZŠ již tradiční páteční zprávy. Dnes mi ale dovolte oslovit Vás za celou školu. Jsme téměř na konci druhého celého týdne v režimu školy online.

Desatero výuky online

Se začátkem dalšího školního týdne připomínáme několik základních bodů pro úspěšné zvládnutí online výuky.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Páteční pozdrav ze základní školy, která přestože zavřená, náruč má všem studentům i rodičům otevřenou... Heslem nyní je: "Plavme společně, to dáme!"

Zápis na ZŠ

V souvislosti se současnou mimořádnou situací jsme nuceni upravit koncepci zápisu do 1. třídy naší základní školy.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Ani dnes vás o tradiční pozdrav ze základní školy neošidíme...

Open Gate online

Okolnosti nás přiměly z Open Gate dočasně vytvořit školu, kde se žáci a učitelé nepotkávají ve třídách, na chodbách ani při společném obědě. Spojnicí je teď především obrazovka počítače.

Čtvrťáci s prvňáky objevují lidské tělo

Kolik měří naše paže, kolik chodidlo? Jak vypadá lidská kostra? Čtvrťáci společně s prvňáky hledali odpovědi na rozličné otázky.

Za třeťáky přicestovali dravci a sovy

Ve středu 26. února přivítali třeťáci v rámci dopoledního vyučování pana Michala Procházku ze společnosti Teir, který do Open Gate přivezl ukázat tři ze svých ptačích svěřenců.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Pravidelná várka informací z dění na základní škole je opět tu. Ani tentokrát nebyla o zážitky nouze.

Kouzelná klovatina

Děti na výtvarném volitelném předmětu zkoušely novou techniku.

Páťáci a polednice

Páťáci se nezalekli výzvy zdramatizovat Erbenovo dílo Polednice.

Třeťáci tvořili krmítka

I když není taková zima a ptáci si mohou najít potravu, chtěli jsme dopřát těm, kteří přilétnou do Open Gate.

Poklady českého národa napříč základní školou

Tento týden jsme si s dětmi na oázách povídali o lidech, kteří se nějakým významným způsobem zapsaly do dějin českého národa.

Volejbalisti z OG na Extralize mužů

Děti, které chodí v Open Gate na volejbal, vyrazily na jeden z nejlepších zápasů k vidění v Praze.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Další zážitků plný týden máme za sebou. Více se opět dočtete v pravidelném pátečním pozdravu z naší-vaší základní školy.

Ptačí výtvarný projekt

Děti se na výtvarném volitelném předmětu několik posledních lekcí věnovaly ptačí tematice.

Prvňáci, druháci a deskové hry

Chcete nakouknout do tajů volitelného předmětu "Deskové hry"? Chutě do toho...

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Co je nového na naší-vaší základní škole? Je tu další informací plný pozdrav ze základní školy...

Poděkování všem Ježíškům ze základní školy

Postupně dostáváme krásná poděkování od všem obdarovaných našimi milými Ježíšky. Ještě jednou děkujeme, že nám pomáháte pomáhat.

Dopis Gouthamovi od našich čtvrťáků

Naši čtvrťáci ve spolupráci s Janičkou v rámci hodin anglického jazyka napsali, popsali a nakreslili Gouthamovi naši novou uniformu.

Let’s take a look..

..at what has been happening in the primary school this week.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

První týden druhého pololetí máme úspěšně za sebou.

Celodenní výlet na lyžích? ANO, ANO, ANO!!!

Nebe jako vymalované, lyže na broušené, děti navlečené, dospělí natěšení....je čas výletu!

Druháci se učili kašírovat

Druháci se během výtvarné výchovy pustili do trojrozměrné tvorby.

Středa, vichru nám třeba

Další pozdrav z detašovaného pracoviště na horách. Máme se dobře, vaří tu dobře, věříme Kobře.

Spelling B mezi lyžaři

Na závěr druhého dne ve znamení sněhu a zimních radovánek proběhlo mezi páťáky nominační kolo Spelling B.

Další pozdrav ze sněhem zavátých hor od páťáků

Ani dnes nebyla nouze o zimní i učební radovánky

Pozdrav z dočasného detašovaného pracoviště základní školy

Páťáci se vydali opět na hory - kromě dní plných sněhu (ano, máme sníh) si užíváme spousty (m)učení a zábavy

Z druháků se stali ilustrátoři

Ve druhé třídě jsme četli básně od Shela Silversteina z knížky "Jestli si nevymejšlíš".

Pololetní zprávy ze základní školy

První pololetí máme úspěšně za sebou, vzhůru do pololetí druhého...

Páteční pozdrav ze ZŠ

Co se odehrálo v uplynulém týdnu na naší - vaší základní škole? Jako každý pátek vám přinášíme novinky z dění kolem nás.

Nasaďte si kulichy, jdeme stavět sněhuláky

Podle nadpisu do vypadá, že v areálu Open Gate napadla hromada sněhu.

První projektový měsíc ve třetí třídě

Děti ze třetí třídy pořádně probádají celou zvířecí říši pomocí projektového vyučování.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Pravidelná dávka informací z dění na naší-vaší základní škole.

Let’s take a look...

...what has been happening in the primary school this week.

Popisujeme hračky

Tento týden se druháci věnovali slohu a pustili se do toho jako vždy, s velkým nasazením.

Předvánoční dopis od Gouthama

Goutham nás srdečně zdraví a doufá, že se nám vede dobře, což se vede i jemu samotnému a my z toho máme radost.

Kde se ukrývá "Paní Zima"?

Ve druhé třídě jsou velmi tvořivé děti...

Let’s take a look..

..at what has been happening in the primary school this week.

První páteční dopis roku 2020 ze ZŠ

Celý týden se nesl v duchu ohlížení se za vánočními svátky a překlápění pozornosti směrem k závěru prvního pololetí. Ano, je to tak, do konce prvního pololetí už zbývají jen tři týdny. V následujících dvou týdnech tedy děti čekají srovnávací zkoušky. U páťáků navíc nabývá na intenzitě příprava směřující k přijímacím zkouškám na gymnázium.

Druháci se po Vánocích pustili pilně do práce

Vánoční prázdniny nám rychle utekly a my jsme se opět krásně odpočatí pustili do učení i tvoření.

Tříkrálová sbírka na ZŠ

Rok 2020 jsme zahájili tříkrálovou sbírkou.

Malé ohlednutí se čtvrťáky a jejich tour s Rybovkou

Krátké video z vystoupení s Rybovkou pro naše přátele z domova seniorů v Mukařově.

Poslední páteční pozdrav roku 2019 ze základní školy

Tento týden byl ve znamení radosti a očekávání Vánoc. Proběhla tradiční Vánoční besídka, čtvrťáci vyrazili se svou Rybovkou do různých koutů a za různým publikem, putovali jsme do Mukařova a rozbalili si ve třídách dárečky.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Blíží se Vánoce a na základní škole vrcholí přípravy na Vánoční revue. Těšíme se, že vás všechny, milí rodiče, potkáme.

Let’s take a look...

... what has been happening in the primary school.

Barevné vánoční stromky

Vánoce jsou již za dveřmi a tak jsme se s dětmi během pátečního volitelného předmětu pustili do tvorby "vánočních stromečků".

Poděkování od Ilonky

Poděkování od naší koordinátorky charitativních projektů - Ilonky.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Máme za sebou další týden plný událostí. Měli jsme společnou assembly v divadle školy, zavítal k nám Mikuláš a v několika třídách již proběhly adventní dílničky.

Let’s take a look...

...at what has been happening in the primary school.

Druháci a třeťáci v divadle Kampa

Společně jsme se vypravili do malinkého divadla Kampa na kouzelné představení o andělíčkovi.

Mikuláš z Myry biskup je....

...on všechno živé miluje.

Prvňáčci již vědí, jak správně nosit uniformy

S prvňáky jsme si připomněli, jak správně oblékat školní uniformy.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Máme za sebou první společnou oázu, při které jsme si vyrobili adventní věnec.

Druháci a množiny

Při hodinách anglického jazyka si druháci zkoušeli třídit předměty do množin a tak si upevňovali novou slovní zásobu.

Druháci skládají hudbu

Pozvání do druhé třídy na křeslo pro hosta přijali pan a paní Poláčkovi. Připravili si pro děti zajímavou hudební dílnu.

Páťáci na radnici

V pátek 22. 11. se páťáci vydali do Prahy na Mariánská náměstí do sídla magistrátu hlavního města Prahy.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Máme za sebou další týden a advent se blíží mílovými kroky, již příští pátek zažehneme ve třídách první adventní svíci.

Let’s take a look...

... at what has been happening in the primary school this week.

Přivítali jsme první sníh

MOA k Sametové revoluci

Dnešní assembly byla v červenomodrobílých barvách!

Když druháci nevidí

Také ve druhé třídě jsme si připomněli Mezinárodní den nevidomých.

Čtvrťáci a návštěva z dětského domova v Potštejně

O víkendu jsme hostili návštěvu z dětského domova v Potštejně. Ukázali jsme dětem i jejich doprovodu areál i blízké okolí.

Let’s take a look...

... at what has been happening in the primary school this week.

Páteční pozdrav ze ZŠ

I další týden byl na základní škole nabit různými aktivitami, o kterých se můžete dočíst v pravidelném pozdravu ze základní školy.

13.listopad je mezinárodním dnem nevidomých

Čtvrťáci se při této příležitosti zkusili vžít do světa nevidomých.

Ohňostroje u druháků

Noci se pomalu prodlužují a tak jsme se s druháky rozhodli, že si večerní oblohu trochu rozzáříme.

Páťáci a předškoláci

V týdnu páťákům přijela návštěva z Benic.

Páteční pozdrav ze ZŠ

Po prázdninách jsme se opět pustili naplno do práce ve všech třídách. Příští týden nás čekají konzultace a další společné zážitky z učení a objevování světa.

Let’s take a look at ...

... what has been happening in the primary school this week.

Zprávy z "Výtvarného světa"

Děti, které si jako páteční volitelný předmět vybraly "Výtvarný svět", již úspěšně zvládly úvodní lekce.

Předprázdninový páteční pozdrav ze ZŠ

Čekají nás prázdniny, ale ani před jejich příchodem jsme nepolevili a učili se do poslední chvíle. Výjimkou byl jen čtvrtek, kdy se v OG konal Halloween.

What has been happening in the English department this week?

Halloween was obviously the big day this week and you can read about that in the Friday email. Let’s take a look at what else has been happening in the primary school this week.

Křeslo pro hosta u druháků

Posledně k nám dorazil zajímavý host, a tím byl pan Svatoš z organizace UNICEF.

Počasí nám přeje

Podzimní dny jsou provázeny sluncem, v družině trávíme hodně času na čerstvém vzduchu...

Výtvarné tvoření u prvňáčků - barevné i strašidelné

Děti v první třídě si v anglickém jazyce povídaly o barvách.

DUŠIČKY v naší kultuře

O tom jaké svátky slavíme v podzimním období, jsme si povídali na pondělní oáze se čtvrťáky.

What has been happening in the English department this week?

Let’s take a look!

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Příští týden nás ve středu čeká Kavárna pro rodiče - tentokrát na téma i - zámky, ve čtvrtek pak pod vedením anglické sekce Halloween...

Cesta do Říčan

V Člověk a jeho svět poznáváme naše okolí, učíme se orientovat nejen ve škole, ale i kolem nás.

Podzimní tvoření v družině

S dětmi ve družině jsme se nechali inspirovat nádherně barevnou podzimní přírodou.

Páteční pozdrav ze ZŠ

Jak jsme se měli na adaptačním pobytu? A co naši prvňáci? Další dávka novinek z naší-vaší základní školy je tu.

Adaptační pobyt ZŠ - den druhý

Dnes nás svou návštěvou poctilo slunce. Celý den byl opět plný různorodých aktivit, které jsme si naplno užili.

Adaptační pobyt ZŠ zahájen!!!

První vlaštovka z našeho výletu do Resortu Březová.

Družina plná stavitelů

Minulý týden si naši druháci a třeťáci stavěli se stavebnicí Seva.

Keramický kroužek v nové dílně

Máme za sebou úspěšný start keramického kroužku, který se po prázdninách přesunul do nové dílny.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Další dávka informací z dění v uplynulém týdnu na základní škole. A co nás čeká příští týden? Bedlivě čtěte!

Let’s take a look...

... at what has been happening in the primary school this week.

Řecká kuchyně ve druhé třídě

Food festival jsme si u nás ve třídě užili v řeckém stylu.

Pohádková Barunka

Jako každá třída ZŠ i my jsme si prožili pohádku o Živé vodě...

Kamenožrouti ze třetí třídy

To je samozřejmě jen vtip, kameny jsme v den, kdy jsme navštívili Geologické centrum nejedli.

Vodní tvoření u druháků

Ve druhé třídě jsme si začali povídat o ekologii.

Let’s take a look...

...at what has been happening in the primary school this week.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Pravidelný pozdrav ze základní školy - ani tentokrát v něm není nouze o novinky ze školních lavic i mimo ně.

Nalezený deník

Ztracený prázdninový deník si našel cestu zpět ke svému majiteli....

Živá voda v ranních oázách na ZŠ

V pohádce byly cesty k živé vodě tři. Měly stejný cíl, ale to co je nakonec udělalo jinými, byla síla, která každého prince hnala dopředu.

Druháci propojili hudební a výtvarný svět

Děti ze druhé třídy se během výtvarné výchovy pustily do tvorby lyry.

Prvňáci pracují i na první podzimní den

Pracují pilně od brzkého rána až do samotného konce školy!

What has been happening in the English department this week?

Let’s take a look!

Páteční pozdrav ze ZŠ

I na základní škole máme za sebou další týden plný zážitků.

Výlet prvňáků s jejich patrony z páté třídy za zmrzlinou

Společná procházka prvňáků s páťáky se více než vydařila.

Kočičí tvoření v první třídě

Úvodní hodiny výtvarné výchovy u prvňáčků byly ve znamení kocourů, koček a koťátek.

Druháci a oáza na téma Voda živá

Barunka pozvala druháky na krásnou oázu o pohádce Voda živá, která vypráví o cestě za štěstím.

Prvňáci a jejich druhý týden ve škole

Druhý týden našich-vašich prvňáků v obrazech i slovem je zde.

Zpravodajství z družiny

Ani v družině nezahálíme. V pondělí jsme si zahráli na kostyméry.

Páťáci velí: "Vlaštovko, leť!"

V uplynulém týdnu jsme s páťáky najeli na běžný školní provoz a společně jsme opakovali učivo 4. ročníku.

Třídní knihovnička u druháků

Druháci mají zajímavé knížky v třídní knihovničce.

Pravidelný páteční pozdrav ze základní školy

Co máme za sebou a co nás čeká v dalších dnech? Je tu pro vás pravidelný pozdrav ze základní školy plný informací.

Družina se po prázdninách opět plní dětmi

Prázdniny utekly jako voda a my jsme se krásně odpočatí a plní energie opět sešli ve školní družině.

Třídní fotky základní školy

Nový školní rok je tu a s ním i nové třídní fotografie.

První páteční dopis ze základní školy

Pravidelný páteční dopis ze základní školy je zde a s ním spousta zajímavých informací z uplynulého týdne a okénko akcí plánovaných.

Třeťáci a jejich top z prázdnin

Jaký je největší zážitek z prádnin našich třeťáků?

Ve škole už se pilně pracuje

Ve škole už se pracuje opravdu pilně a s nasazením!

Tvořivá ranní oáza v 5.A

Ve čtvrtek ráno jsme se s páťáky netradičně sešli v zrcadlovém sále, kde jsme uspořádali oázu pod vedením Báry.

15. školní rok v Open Gate: 294 gymnazistů a 101 žáků základní školy

Jubilejní 15. školní rok zahájilo v Open Gate 294 studentů osmiletého gymnázia a 101 žáků základní školy; stipendium od Nadace The Kellner Family Foundation získalo 95 studentů gymnázia.

Hola, hola - i základka volá!

První pozdravení školního roku 2019/2020 je tu! Seznamte se s Markem Adlerem - naším novým Senior Teacherem.

Poslední dopis ze základní školy tohoto školního roku

Poslední předprázdninový pozdrav ze základní školy. Ani v tomto týdnu nebyla nouze o zážitky...

Slavnostní assembly s rozdáváním vysvědčení a vzácným hostem

A je to za námi! Školní rok 2018/2019 byl plný zážitků, učení, radosti, objevů a vzájemnosti.

Friday letter from Primary School

Traditional letter from our Primary school.

Škola v přírodě - den čtvrtý slovem

Prvňáci a druháci zaútočili na sklárny v Harrachově, třeťáci vědí vše o vlacích, čtvrťáci prozkoumali další oblast v okolí a páťáci si pro všechny připravili celoodpolední hru věnovanou tématu počítačových her.

Škola v přírodě - den třetí slovem

V nohách máme tisíc mil...ale přátelé, výlet tak dlouhý nebyl...

Škola v přírodě - den druhý slovem

Druhý den v Kořenově aneb jak jsme si užívali dnes?

Škola v přírodě - den první slovem

Zprávy z prvního dne na detašovaném pracovišti Lesní chata.

Základka hlásí hladký dojezd na ŠVP

Celá základní škola se přesunula do přírody, první aktuální informace z průběhu cesty naleznete zde.

Páteční pozdrav ze ZŠ

Pravidelná dávka novinek ze základní školy - a že jich je plno!!!

Páteční pozdrav ze ZŠ

Co jsme zažili v uplynulém týdnu? Co nás čeká v týdnu dalším? Vše se dozvíte v pravidelném pátečním dopise ze základní školy.

News from 3rd and 4th graders

Few sentences about another wonderfull week in class 3 and 4.

V družině máme "pávy"

Ve družině jsme se pustili do nového společného výtvarného projektu.

Poslední návštěva v domově seniorů v Mukařově před prázdninami

V pondělí se vypravili naši prvňáčci navštívit babičky a dědečka do domova seniorů v Mukařově. Před prázdninami to byla poslední návštěva, ale už teď se těšíme na návštěvy v příštím školním roce!

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Ani tento týden nebyla o akce na základní škole nouze. Páťáci se s námi rozloučili v rámci divadelního představení Klapzubova 11 a ve čtvrtek jsme měli poslední společnou assembly v divadle školy z cyklu "Pošli to dál.."

"Malování" modelínou

Na výtvarných experimentech se děti seznámily s novou netradiční výtvarnou technikou.

Páteční pozdrav ze ZŠ

Pozdrav ze základní školy, plný informací z uplynulého týdne.

Atletický trojboj ve Staré Boleslavi

Ve středu dne 22. května se žáci naší ZŠ zúčastnili okresního kola atletického trojboje, který se konal na atletickém stadionu Emila Zátopka v Houšťce.

5. ročník Rugby turnaje za účasti týmu ze ZŠ Open Gate

V pravém ragbyovém počasí se ve středu 22. května odehrál pátý ročník turnaje škol v tag bezkontaktním ragby, který jako každoročně hostila Ragbyová Akademie Olymp Praha.

Evropská Unie a naši čtvrťáci

Blíží se volby do evropského parlamentu - jak to vidí naši čtvrťáci?

Družinou proletěla tornáda

Co zajímavého se děje v družině? Lítají tam tornáda...

1. třída je plná skvělých plavců

Zpravodajství z hodiny plavání našich-vašich prvňáků.

News from Mr E

3rd and 4th graders had a week full of experience.

Friday news from Primary school

What´s new in our Primary school? You can read it right now here.

Ranní oázy v první a druhé třídě

Během jarních oáz v první a ve druhé třídě jsme s dětmi pozorovali velký zázrak přírody, která tak velkou hodnotu, jako je život, schovala do malého zrníčka.

Školní liga rugby se blíží

Již 22.5. se bude konat školní liga rugby, na které nesmí chybět ani tým naší základní školy.

Logo OG na mnoho způsobů

Inspirací pro tvorbu na minulé lekci výtvarných experimentů bylo logo naší školy.

Video s básněmi od třeťáků ke Dni Matek

V průběhu týdne děti sepsaly čínské básně, které jsou určeny jejich maminkám. Milé maminky, krásný Den Matek!

Páteční pozdrav ze ZŠ

Tradiční páteční pozdrav ze základní školy plný informací z uplynulého týdne.

Kdo si hraje, nezlobí

Na čem pracujeme v družině? Tvoříme vlastní deskové hry. Těšíme se, až si je společně zahrajeme.

Návštěva dětského domova v Potštejně

S třetí třídou jsme se vypravili do dětského domova v Potštejně. Kromě návštěvy hradu i zámku Potštejn jsme strávili s dětmi a jejich vychovateli příjemné odpoledne a večer.

Páteční pozdrav ze ZŠ

Tradiční páteční pozdravení ze základní školy - tentokrát od Luke Ryana a Petry Kobrové.

Obyčejně neobyčejné čajové sáčky

Papírové sáčky se v rukou dětí proměnily v neskutečné obrazce - posuďte sami.

News from Mr. E

News for 3rd and 4th grade.

Páteční pozdrav ze ZŠ

Pozdrav plný novinek ze základní školy.

Mandaly v družině

V družině tvoříme mandaly.

Jaro je u druháků v plném proudu

První jarní dny jsem oslavili tím, co je pro náš život nejdůležitější. Oslavovali jsme vodu v centrech aktivit.

Velikonoční pozdrav ze základní školy

Tradiční pozdrav plný informací ze základní školy.

Velikonoční téma ranních oáz jednotlivých tříd

Příběh Velké noci jsme si vyprávěli při ranních oázách v jednotlivých třídách.

Druháci rozdávali radost v domově seniorů v Mukařově

Další návštěva plná radosti a společného tvoření v Mukařovském domově seniorů.

Dubnový pozdrav z družiny

Velikonoce jsou za dveřmi a tak se na ně v družině chystáme - podívejte se, jak.

Rozhodnutí o přijetí žáků k základnímu vzdělávání

Rozhodnutí o přijetí žáků k základnímu vzdělávání od školního roku 2019/2020.

Spring Cleaning Challenge!

I hope you are all enjoying the Spring Cleaning Challenge.

News from Primary school

This week was full of experiences as you can read in this letter.

3rd and 4th grade had a great week

News from 3rd and 4th grade...

Class 5’s Works of Art!

On Thursday, we had a very special guest in class 5 who took the children’s drawings and turned them into works of art!

Družina ukrývá malé-velké běžecké talenty

Termín letošního charitativního běhu Run and Help se pomalu blíží...

Páteční pozdrav ze ZŠ

Co je nového na základní škole? Vše se dozvíte v pátečním pozdravení ze základní školy.

News from Mr. E

What´s new in 3rd and 4th grade?

Družinové děti zahájily velikonoční projekty

Velikonoce se pomalu blíží a tak jsme se i v družině začali zabývat výtvarnými projekty spojenými s tímto svátkem.

Spring Walks with 1st and 2nd Grade

The weather is beautiful this week, so classes 1 and 2 enjoyed the sunshine and fresh air on a walk around the campus.

2D tvary v 1.třídě

V úterý 2.4. prvňáci objevovali 2D tvary.

News from Mr. E

What´s new in class 3 and 4? You can read it right now.

Zprávy z keramické dílny

Po čase se opět hlásíme s výsledky naší práce z keramické dílny.

Poslední pozdrav od pana ředitele ZŠ

Co se v tomto týdnu odehrálo na základní škole? O tom se dočtete v tradičním pozdravu od pana ředitele základní školy.

Volná místa na OG

Hledáme nové kolegy do našeho týmu.

Empty Plates, No Waste!

Last week, class 5 undertook a challenge, to go the whole week without any food waste at lunchtime. It was difficult sometimes of course but they also worked together to help each other with the last bit of potato or pasta and they did it. It was a wonderful effort!

Plavající prvňáci

První třída je plná výborných plavců.

News from Mr.E

What´s new in 3rd and 4th class?

Páteční pozdrav ze ZŠ

Tradiční páteční pozdrav od pana ředitele ze základní školy. Co jsme v týdnu zažili? A co nás čeká v týdnu dalším? I o tom se v pozdravu dočtete.

Oáza o vodě

Na dnešek připadá světový den vody. Jak jsme si o vodě povídali my na základní škole?

Grantham Village School Letter Exchange

Class 5 and some of class 4 recently received their second letters from Grantham Village School in New Hampshire.

Třeťáci v pražské ZOO

Kam jinam jsme se mohli první jarní den vypravit než do pražské ZOO!

Výtvarné tvoření v první třídě

Každé úterní odpoledne se děti z první třídy pouštějí do výtvarné tvorby.

3rd and 4th graders, what´s new?

News from 3rd and 4th grade of Primary school.

Páteční pozdrav ze základní školy

Tradiční páteční pozdrav od pana ředitele základní školy. Dozvíte se, co se v týdnu odehrálo i co nás čeká v nejbližších dnech.

V družině již netrpělivě očekáváme jaro

Protože se nemůžeme dočkat jara, tak se na jeho příchod chystáme alespoň naší tvorbou.

Páťáci čtou dětem

Ve čtvrtek 14. 3. navštívili páťáci Benickou školku a pro tamější děti si připravili bohatý program.

Assembly základní školy s Albertem Fikáčkem

Březnové slavnostní assembly z cyklu "Pošli to dál...", tentokrát s Albertem Fikáčkem.

Grantham Village School Letter Exchange

4th and 5th graders recieve second letters from Grantham Village School in New Hampshire, USA.

Tradiční páteční pozdrav ze základní školy

Po jarních prázdninách jsme se opět pustili do práce. Jak probíhal první poprázdninový týden? A co nás čeká v nejbližších dnech? To vše se dočtete v tradičním pátečním pozdravu od pana ředitele základní školy.

First Baseball of the Season

After a busy week of mock PET tests, class 5 had earned a bit of fun time and luckily the weather agreed!

Spelling Bee

Six students from Open Gate were the first to represent the school at the District Spelling Bee.

News from 3rd and 4th grade

All you need is....read! What´s new in 3rd and 4th grade?

Ranní oázy na ZŠ nejen o Popeleční středě

Každé ráno jsme si v jedné ze tříd základní školy povídali o postní době, která právě vprostřed tohoto týdne započala.

Prostorová tvorba z netradičních materiálů

Co nového se odehrálo ve výtvarných experimentech?

Páťáci a Evropa

Ve čtvrtek 7. 3. se na základní škole uskutečnil projekt o Evropských zemích.

Předprázdninový páteční pozdrav ze základní školy

Co náš čeká po jarních prázdninách? Nejen tyto informace naleznete v tradičním pátečním pozdravu ze ZŠ.

Letem družinovým, únorovým světem

Ani v únoru děti z družiny nezahálely a vyráběly a vyráběly.

Ve družině vyrostlo město z papírových krabic

V družině vzniklo město, a to z velkých kartonových krabic.

Tradiční páteční pozdrav ze základní školy

Další tradiční páteční pozdrav od pana ředitele ZŠ.

Mr. E for 3rd and 4th grade!

News from 3rd and 4th grade of Primary school.

Making Valentine’s Day Cards in Class 1

This week, Class 1 have made some beautiful Valentine’s Day cards.

Open Gate School Spelling Bee

On Valentine’s Day, we showed our love of spellings when we hosted the first Open Gate School Spelling Bee!

Slavnostní valentinské assembly v divadle školy zahalené zlatou barvou

Další setkání v rámci projektu "Pošli to dál". Našim milým hostem byl tentokrát pan PaedDr. Slávek Hrzal - školský ombudsman.

Bacilů se nebojíme!

Celý týden se druháci věnovali prevenci nemocí.

Jsme nachystaní

Jak vypadá metoda dobrého startu? Prvňáci ví moc dobře.

Velké komiksové příběhy v družině

Během několika posledních dní se děti v družině proměnily ve tvůrce komiksů.

Jak se vidím já sám aneb procvičujeme slovní druhy

Ve třetí třídě stále procvičujeme slovní druhy.

Páteční pozdrav od pane ředitele ZŠ

Tradiční páteční pozdrav od pana ředitele ZŠ.

News from Mr. E

News for 3rd and 4th graders from Mr. E.

Na lyžích na výlet? Proč ne...

Další krásný den na horách jsme strávili mimo jiné na výletě po svazích Krkonoš.

Music Quiz for 5th grade

Yesterday evening, we had a music quiz which was a fantastic and fun evening!

Poznáte páťáky podle brady?

Jak dobře nás znáte? Poznáte, kdo je kdo, ikdyž je nám vidět jen brada?

Spelling Bee on mountains

Class 5 had their class spelling bee during school in nature and it was a great showcase of their excellent spelling abilities.

Učení není žádné mučení

Páťáci na horách pilně pracují a kromě dovědění ve sněhu se připravují i na přijímačky.

Lyžování zdar a tomu večernímu obzvlášť

Sjezdovku máme téměř sami pro sebe. Pobyt na horách si se třeťáky opravdu užíváme.

Horská větev hlásí slunečno

Páťáci se opět hlásí ze zasněžených svahů.

What's the time in the second grade?

We learned how to tell time using full hours and half hours.

Pololetní pozdrav ze ZŠ

Tradiční pozdrav od pana ředitele ze základní školy. První pololetí máme úspěšně za sebou. Uzavřeli jsme jej společně na Morning Oasis Assembly.

Malé/velké ohlédnutí: Jak se měli v prvním pololetí druháci?

O prvním pololetí pohledem druháků. Do jednoho článku se nevejde, ale nastíní vám akce našich druháků na ZŠ.

Kuličkové dráhy ovládly družinu

Ve družině nezahálíme, jsme tvoři tvořiví.

Pozdrav z družiny

Reportáž z odpolední družiny.

Jsme všichni jedna dobrá bábovka?

O čem jsme si v ranních oázách povídali s prvňáky a druháky?

Tradiční páteční pozdrav ze ZŠ

Předposlední pozdrav prvního pololetí tohoto školního roku.

Mozambican Art and Pirate Poems in 3rd and 4th grade

News from 3rd and 4th grade.

Zimní stromy ve výtvarných experimentech

Poslední dvě lekce volitelného předmětu jsme se věnovali kresbě stromů v zimě.

Lovci klíčů a pohádková improvizace

Další reportáž z kroužku dramatické výchovy.

Páteční pozdrav od pana ředitele ZŠ

Tradiční páteční pozdrav ze ZŠ. I tento týden byl plný zážitků. Kromě jiného se konala slavnostní společná oáza v divadle školy.

Ve družině tvoříme z recyklovaných materiálů

Také v družině jsme se již rozkoukali po dlouhých vánočních prázdninách a pustli jsme se do dalších zajímavých aktivit.

Coming Soon… The Spelling Bee!!!

It’s not an actual bee but it will be a spellings competition for classes 2 – 5 .

Slavnostní assembly základní školy s Danielem Bínou

Další milé setkání se odehrálo při úterní slavnostní assembly.

Další z přání stromu sv. Zdislavy splněna

Obdrželi jsme další krásné poděkování. Strom sv. Zdislavy jich byl plný a toto je další vlaštovka.

První letošní pozdrav ze ZŠ

Tradiční páteční pozdrav ze ZŠ.

3rd and 4th graders and the 1st learning week of new year

Dopis ředitelky školy

Dopis rodičům o změnách stran přijímacího řízení na gymnázium a zápisu na základní školu.

Zahrada dobyta

Další z reportáží z kroužku dramatické výchovy...

Třeťácké vánoční písně

Písně z vánoční besídky žáků třetí třídy ZŠ

Tříkrálová sbírka

V pondělí po vánočních prázdninách jsme již po čtvrté pořádali Tříkrálovou sbírku, kterou pořádá každoročně Charita Česká republika.

První vlaštovka Stromu sv. Zdislavy

Obdrželi jsme krásné poděkování. Strom sv. Zdislavy jich byl plný a toto je jen první vlaštovka...

Čtvrtý adventní pozdrav ze ZŠ

Tradiční páteční pozdrav ze ZŠ.

Swim for peace

14 odvážným plaveckých nadšenců se dnes sešlo na již tradiční akci SWIM FOR PEACE.

Třídní Vánoce a společné rozloučení se s předáním plodů stromu svaté Zdislavy

Období adventu se chýlí ke svému konci a my jsme již tradičně oslavili společně Vánoce.

Pouť do Mukařova a Rybovka

I letos jsme se s celou základní školou vydali do nedalekého Mukařova...

Děti čtou dětem

Jako každoročně i letos páťáci vyrazili na adventní čtení do mateřské školy v Benicích.

Ježíšek ze ZŠ Open Gate naděloval i opuštěným zvířátkům

Jak jistě víte, Ježíšek přinesl dárky pod náš „Strom sv.Zdislavy“ i pro zvířátka z útulku Naděje pro čtyři packy.

Vánoční večeře a besídka ZŠ

V pondělí jsme měli již tradičně společnou vánoční večeři a následně i vánoční besídku ZŠ.

Čtvrťáci mají za sebou tři reprízy Rybovky

Tento týden byl pro čtvrťáky doslova nabitý zpěvem, radostí, veselostí a plesáním od začátku do samého konce.

Třetí adventní pozdrav ze ZŠ

Tradiční páteční pozdrav ze ZŠ. Finišují jak přípravy na Vánoční besídku, tak naše charitativní projekty.

Třeťáci navštívili Pražský hrad

Poslední výlet v letošním roce byl na Pražský hrad .

Keramické tvoření v OG

Děti z keramického kroužku od začátku roku udělaly velký kus práce.

Druhý adventní pozdrav ze základní školy

Tradiční páteční pozdrav ze ZŠ. Tento týden byl opět plný zážitků a akcí...

Předvánoční přespávání třeťáctva spojené s etiketou stolování

Již tradičně jsme s třeťáky přespávali před Vánoci ve škole.

Vánoční hvězdy jsou prodány

Moc děkujeme všem nakupujícím, ale zejména všem prodavačům!

Slavnostní MOA ZŠ v divadle školy

Další ze slavnostních oáz z cyklu "Pošli to dál..." máme za sebou. Tentokrát byl naším hostem Marek Bendy Růžička.

Mikulášský volejbal

Volejbalový turnaj ovládla ZÁKLADKA. Zase.

První adventní pozdrav ze ZŠ

Tradiční páteční pozdrav ze ZŠ, kdy jsme u nás ve škole zahájili adventní období.

Strom sv. Zdislavy a charitativní projekty ZŠ

Na základní škole začalo období adventu a s ním spojené charitativní projekty.

3rd and 4th graders - what´s new?

Class 3 and 4 enjoyed a wonderful performance at the theatre this week.

Speaking practice in Class 1

For the last two weeks, our class 1 pupils have been practising using „have got“ and „can“ and learning to speak about parts of the body.

Komety ve Výtvarných experimentech

Venku je již poměrně chladno, ale my jsme se během tvorby doslova zapotili.

Divadlo LOKVAR útočí na naše bránice

"Přijelo k nám dívadlo!," hlásily mi děti při příchodu do divadla.

Na letišti, u lékaře, v bance či v zoo? Všude si umíme poradit.

Zní to až neuvěřitelně, ale je to tak. Tam všude jsme byli, žili a k tomu všemu řešili neskutečně zapeklité situace. 

Months of the year vs Lego man

On Monday and Wednesday students practiced months, seasons and days of the week.

Návštěva ZŠ Mnichovice u nás na základní škole

Hned v pondělí jsme měli velmi milou návštěvu, a to třeťáky z nedaleké základní školy v Mnichovicích. 

Páteční pozdrav ze ZŠ

Pozdrav od pana ředitele základní školy.

Studenti gymnázia nám pomáhají na základní škole v družině

Je krásnou tradicí přivítat mezi námi naše velké kamarády z gymnázia, kteří si s námi chodí každý den pohrát do družiny.

Class 5 Presidential Election – The Candidates’ Debate

Class 5 is currently gripped with election fever as 4 candidates are ready to do battle to win votes and become president of class 5.

Podzimní palety ve Výtvarných experimentech

Dokončili jsme poslední podzimní projekt s názvem "Podzimní palety".

Class 5 Book Covers

This year we are doing some work on writing in class 5.

Máte nějaké tajné místo?

Ví o něm někdo vám blízký? Není vaše tajné místo tajným místem někoho dalšího?

Do družiny přilétl drak

Děti z družiny se pustily do velkého společného projektu.

Mr. E for 3rd and 4th graders

Okresní kolo florbalového turnaje

Turnaj se konal v Praze na Děkanské vinici ve Sportovní hale Děkanka.

Dream Timetables

Monday (12.11) morning students spent working on a project which turned them into timetable masters.

Správné držení těla - to není jen tak!

V úterý jsme se v rámci dramaťáku přenesli do daleké Číny a společně s místním rolníkem objevovali kouzla našeho těla.

Kaštanová matematika

V první třídě jsme využili naši kaštanovou nadílku k počítání a vytváření různých geometrických tvarů.

Practising grammar with first graders

Prvňácká velká plavecká pardubická

Jako každé pondělí i dnes 12.11. proběhlo plavání první třídy pod vedením pana ředitele.

Let´s go shopping!

Class 2 have been practising their speaking skills for shopping this week.

Tvorba z listů v družině

...na mnoho způsobů.

Mr. E is here...

... and all those words for 3rd and 4th graders!!!

Čtyřka a pětka v technickém muzeu

Ve středu ráno vyrazili čtvrťáci a páťáci do Národního technického muzea v Praze.

Užíváme si podzimu

K následujícím fotkám není třeba komentář! Máme rádi podzim, máme rádi listí a máme se rádi! :-)

Class 4 and 5 Museum Trip

Classes 4 and 5 spent a very enjoyable day in Prague at the National Technical Museum beside Letna Park.

Slavnostní assembly ZŠ s Nicole Dostálovou

Úterní slavnostní oáza v divadle školy se opět nesla v duchu „Pošli to dál“.

Putujeme pohádkovým světem

V úterý jsme si na dramaťáku hráli s pohádkami.

Vesmírné dobrodružství

Třeťáci ve skupinách vyhledali a zpracovali informace o naší Sluneční soustavě.

Prvňáčci se učí nová písmenka

Tentokrát jsme se zaměřili na písmeno N.

Dušičky a Halloween v tradici a kultuře

„Děti, má někdo z vás jméno, o kterém ví, že ho nosil někdo z vašich předků, někdo z vašich příbuzných?“ Těmito slovy začínala prezentace na téma: „DUŠIČKY A HALLOWEEN V TRADICI A KULTUŘE,.

Halloween Art in Classes 1 and 2

Classes 1 and 2 made some beautiful art for Halloween in their Arts and Culture lessons last week.

What´s new, 3 and 4 graders? Mr. E wrotes you.

This week it was great to see all of the wonderful Halloween costumes on the children.

Rozzářené Výtvarné experimenty

Venku se již stmívá velmi brzy a tak nadešel ten správný čas pro tvorbu svícnů a lampiónů.

Workshop Halloween Art

Halloween by se neobešel bez kostlivců, pavouků a lebek.

Halloweenský rej masek, barev, učení i her

A je to opět za námi! Rej masek všech barev a velikostí. Od rána nebylo poznat, kdo je kdo.

Strašidelné tvoření ve Výtvarných experimentech

Nechali jsme se inspirovat blížícím se Halloweenem a pustili jsme se do tvoření pavouků, strašidel a netopýrů.

Class 5 Letter Exchange

On Thursday this week, Class 5 received their first letters from Grantham Village School in New Hampshire in the USA.

Class four and three, listen to me, I am Mr. E

What´s new in class 3 and 4? You can read it here.

Na volitelce jsme zasadili řepu

vyrostla veliká, převeliká. :-)

Skupinková práce v 1.třídě

V první třídě se učíme nejen číst, psát a počítat, ale také pracovat ve skupině.

Peníze, které pomáhají

Minulý týden jsme poslali peníze, které vybraly naše/vaše děti na Food festivalu a níže se můžete podívat, kam peníze doputovaly.

Sochy, sošata a sošáčata!!!

Na dramaťáku jsme se tentokrát pustili do zkoumání soch.

Farma Bláto

Celá parta druháků se vypravila na farmu, která má název BLÁTO.

Mr. E wrotes to you 3rd and 4th graders

News from this school week.

Halloween v družině

Družina se pilně připravuje na poslední říjnový den.

KET/PET results

Last May, classes 4 and 5 took the KET and PET exams after working so hard for them during the year.

Třeťáci se vydali na procházku areálem

Společně s třeťáky jsme se vydali na obchůzku areálem a při té příležitosti jsme se vám vyfotili. Pořád říkáme, že přes léto všichni rostou, zde máte důkaz místo slibů.

Prvňáci mají za sebou svůj první školní den

Máme za sebou první den! PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN! Mnozí byli nervózní, ale všichni natěšení a usměvaví a po chvilce i uvolnění.

Čtvrťáci bádají v historii

Návštěva v domově seniorů

Minulé pondělí jsme navštívili s našimi prvňáčky a paní učitelkou Terezkou babičky a dědečky v domově seniorů v Mukařově.

Fine Art Trip