Novinky

Skvělé úspěchy v testu čtenářské gramotnosti

Naše škola se společně s mnoha dalšími ve Středočeském kraji zúčastnila projektu Eskalátor, jehož součástí je test čtenářské gramotnosti. Naši studenti se tohoto testování účastnili už poněkolikáté, vždy se skvělými výsledky.

Sloučení rodinných nadací Renáty a Petra Kellnerových bylo dokončeno

Sloučení rodinných nadací Renáty a Petra Kellnerových bylo dokončeno

Na konci května byla dokončena fúze Nadace Educa a Nadace The Kellner Family Foundation. Členové správních rad obou nadací se dohodli na sjednocení všech aktivit pod Nadaci The Kellner Family Foundation, která se i nadále bude věnovat především projektům z oblasti vzdělávání.

Finále Debatní ligy v Poslanecké sněmovně

Na přelomu dubna a května probíhalo v Poslanecké sněmovně finále Debatní ligy. Do něj se kvalifikovaly čtyři "naše" týmy - dva z těchto týmů tvořili pouze studenti Open Gate, dva byly smíšené s převahou studentů osmiletého gymnázia Open Gate.

Debatní tým Open Gate vítězem národní soutěže Debatní liga  v české i anglické části

Debatní tým Open Gate vítězem národní soutěže Debatní liga v české i anglické části

V závěrečném finále Debatní ligy v Poslanecké sněmovně zvítězil tým Open Gate „Iterum Sequimur“, ve složení Václav Soukup, Šimon Podhajský, Tereza Janková z gymnázia Open Gate a Lenka Habětínová z pražského Gymnázia nad Alejí.

Geocaching jako příprava na expedici

Geocaching jako příprava na expedici

V rámci programu EDIE jsme se naučili pracovat s GPS navigacemi. K procvičení naučených dovedností jsme využili síť ukrytých krabiček nazývané Geocaching.

Základní část Debatní ligy je za námi

O minulém víkendu proběhl ve východočeském Letohradu poslední kvalifikační turnaj XVI. ročníku Debatní ligy a Open Gate si opět vedlo nadmíru dobře.

Jak jsme reprezentovali v Olympiádě v českém jazyce?

V Brandýse nad Labem tradiční Olympiáda v českém jazyce. Do okresního kola se probojovala čtveřice soutěžících, z důvodu nemoci byla naše důvěra vložena na bedra pouhé trojici z nich – Sáře Poštulkové, Martinu Kábrtovi a Ondřeji Marečkovi.

Okresní kolo zeměpisné olympiády

Sestry v triku se jmenovkou Poštulková na zádech zdatně reprezentují Open Gate v zeměpisné olympiádě.

pIšQworky na Open Gate – je dobojováno

Bohužel ani v letošním roce nebude mít OG své reprezentanty v celorepublikovém finále turnaje v piškvorkách.

Debatéři vrací úder

Po loňských úspěších v debatní lize, které skončily až těsně pod metou nejvyšší, tedy na druhém místě, se debatéři z Open Gate rozhodli nic nepodcenit a vrhli se do letošní sezóny s vervou ve vynikající formě.

Tým OG postupuje do krajského kola v pIšQworkách

Studenti Open Gate opět sestavili tým do soutěže „pIšQworky“, pořádané občanským sdružením Student Cyber Games.

OG opět boduje: vicemistři Evropy!

V minulém týdnu byli Šimon Podhajský a Václav Soukup součástí čtyřčlenného týmu národní reprezentace, který na open debatním mistrovství Evropy ve Stuttgartu postoupil jako první český tým v historii až do finále.

Jak to u nás žije