Marek Adler

Senior Teacher

E-mail: adler@opengate.cz
Telefon: +420 776 737 801

Marek vystudoval pedagogickou fakultu Západočeské univerzity v rodné Plzni. Již během studií působil v oblasti profesionálního sportu - nejprve v plzeňském hokejovém klubu, poté jako člen sportovního oddělení Českého svazu ledního hokeje. Pak již jeho kroky vedly zpět k vystudovanému oboru. Při hledání uspokojujícího uplatnění prošel několika rozdílnými typy škol. Rád pracuje na svém profesním rozvoji, absolvoval řadu kurzů a vzdělávacích akcí. Mimo jiných letní školu Hejného metody, kurz Respektovat a být respektován, výcvik Systemický přístup ve výchově.

Vzdělání

2016 - 2017, Národní institut pro další vzdělávání, Studium pro vedoucí pracovníky škol a školských zařízení

2005 - 2011, Západočeská univerzita v Plzni, Fakulta pedagogická, učitelství pro SŠ – informatika, geografie

Praxe

První zkušenosti v oblasti školství získal ve velké sídlištní škole v Praze 8, především jako učitel informatiky a dalších předmětů druhého stupně. Odtud se přesunul do středočeských Světic, aby rok vedl zdejší rychle rostoucí školu s nově otevřeným druhým stupněm. První zkušeností se soukromým školstvím a prací s prvostupňovými dětmi na plný úvazek byla jihoměstská Škola Můj Projekt, ve které v tandemu vedl prvňáky a druháky. Následovala nová výzva v ZŠ Open Gate.

Koníčky

Svůj volný čas tráví nejčastěji s rodinou. Na procházkách, na hřištích, v přírodě i ve městě. Rekreačně se věnuje nejrůznějším sportům. Florbalu, fotbalu, frisbee. Rád běhá, jezdí na kole či na kolečkových bruslích.