Bílý Ondřej

zástupce ředitelky pro gymnázium pro věci pedagogické, učitel biologie a chemie, koordinátor programu Science Cafe, vedoucí projektu Biologie v praxi

E-mail: bily@opengate.cz
Telefon: + 420 702 190 519

Ondřej je absolventem Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy, magisterského oboru učitelství pro 2. stupeň a SŠ, aprobace biologie a chemie. Je nadšeným cestovatelem a tuto svoji vášeň přenáší i do práce se studenty, pro které organizuje různé výlety, exkurze nebo vzdělávací expedice zaměřené na poznávání historie a přírodních krás v České republice a v zahraničí. Pro svůj život si vybral motto: „Přece nechceš žít věčně (v nevědomosti)“. Ondřej je autorem vzdělávácího programu Biologie v praxi.

Vzdělání

1997 - 2004 | Pedagogická Fakulta Univerzity Karlovy, magisterský obor učitelství pro 2. stupeň a SŠ, aprobace biologie a chemie

Praxe

Svoji kariéru zahájil jako učitel biologie, chemie a fyziky na Gymnáziu Karla Čapka v Dobříši. Do Open Gate přišel v roce 2021 z gymnázia Nový PORG, kde deset let pracoval jako učitel biologie a chemie a také zástupce ředitele pro organizační záležitosti. V týmu vedení školy Open Gate zastává pozici druhého zástupce ředitele pro gymnázium, vedle Luďka Michalika. Má odpovědnost především za řízení pedagogického procesu a profesní vzdělávání učitelů.

Koníčky

Vedle cestování Ondřej také rád sportuje, hraje fotbal, futsal nebo hokej. Mnoho kilometrů každý rok zdolá na kole nebo při vysokohorské turistice.