Blanco Erika

učitelka španělštiny

E-mail: blanco@opengate.cz
Telefon:

Narodila se ve španělském městě Santiago de Compostela, kde získala svůj bakalářský a magisterský titul. Velice ji bavilo (a stále baví) cestování a poznávání nových kultur, a proto se rozhodla spojit svou profesi s objevováním nových míst. Vyučovala v Itálii, USA a Polsku, poté odcestovala do České republiky, kde se zapojila do česko-španělského dvojjazyčného programu na gymnáziu. Šest let po svém příjezdu se rozhodla, že dosud nedozrál čas opustit naši zemi, a nastoupila na gymnázium OG, aby s námi sdílela svou vášeň pro jazyky.

Vzdělání

2005–2010: Univerzita v Santiagu de Compostela, španělská filologie.

2011–2012: Univerzita v Santiagu de Compostela, magistr učitelství – vzdělávání učitelů španělského jazyka.

2013: Univerzita Complutense v Madridu, vzdělávání a profesní rozvoj – učitelka se specializací na obchodní španělštinu.

Praxe

Erika má zkušenosti s výukou na základních a středních školách v různých zemích, kde poznala a osvojila si různé vzdělávací metody, které se snaží optimálně kombinovat. Jejím cílem je pomáhat studentům dosáhnout nejlepších výsledků a současně jí výuka přináší potěšení. Působila také na Univerzitě v Santiagu de Compostela jako výzkumná pracovnice podílející se na různých projektech a od roku 2018 spolupracovala s Instituto Cervantes v Praze.

Koníčky

Miluje cestování a má ráda jakoukoli venkovní aktivitu. Pravidelně cvičí jógu a s radostí říká, že nachodila jako turistka po naší zemi pěšky spoustu kilometrů. Když má možnost, vrací se do své rodné země a na břehu moře pozoruje západ slunce.