Douglas Omar Cardenas Salazar

učitel španělštiny

E-mail: salazar@opengate.cz
Telefon: +420 607 281 055

Douglas pochází z Venezuely, kromě studia dějin umění se zabýval také studiem lidských práv. Po stáži v Mexiku ho jeho smysl pro dobrodružství a objevování nových obzorů přivedl do Prahy, kde se stal lektorem a učitelem španělštiny na gymnáziu. Nyní má již více než dvanáct let praxe ve výuce dětí a středoškolských studentů. Svůj styl výuky obohacuje o nové přístupy, jako jsou např. „learning by doing“, využití internetových zdrojů či gamifikace aplikovaná na výuku jazyka. Douglas je stále otevřený prozkoumávání nových možností, jak vést proces výuky tak, aby byl pro studenty co nejvíc atraktivní, efektivní a motivující.

Vzdělání

2015, Universidad Antonio de Nebrija, Madrid, Španělsko, obor Aplikovaná lingvistika - Výuka španělštiny jako cizího jazyka

Bakalářský titul v oboru Dějiny umění, Universidad de Los Andes, Mérida, Venezuela

Praxe

Během své 12leté praxe ve výuce dětí a mládeže na několika základních školách, gymnáziích a obchodní akademii se Douglas setkal s rozmanitou škálou žáků, což mu pomohlo naučit se připravovat výuku na míru potřebám svých studentů. 

Koníčky

Ve svém volném čase se Douglas věnuje četbě, rád tráví čas s rodinou, cestuje a účastní se metodických seminářů pro učitele španělštiny.