Petr Chára

zástupce ředitelky školy, učitel IB Economics

E-mail: chara@opengate.cz
Telefon: +420 602 795 879

Petr má bohaté zkušenosti ze své pedagogické praxe, ze zahraničních stáží, konferencí a workshopů, které od roku 2004 uplatňuje na gymnáziu Open Gate. Jako lektor i účastník se věnuje různým vzdělávacím kurzům, seminářům a konferencím. Petr procestoval značnou část Evropy a USA, sever Afriky, jihovýchod a západ Asie, Japonsko a Austrálii.

Vzdělání

1989 – 1994, Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze, obory Matematika a Zeměpis

Praxe

Petr svou učitelskou praxi zahájil v roce 1994 na Soukromém gymnáziu Praha, kde postupně zastával role učitele, PR manažera a zástupce ředitele. Od roku 2003 se v projektu Varianty věnoval globálnímu rozvojovému vzdělávání (GRV). V letech 2006 – 2007 vedl na Katedře pedagogiky na Filozofické fakultě UK kurz GRV.

Petr se zúčastnil mnoha zahraničních stáží a konferencí, namátkouEuropean summit for Educators v Bruselu, Conference of the Agency for Cooperation in SE v italském Duino, International Baccalaureate DP Workshop v Keni, Velké Británii a Německu či Marshall Memorial Fellowship v USA. Od roku 2010 se každoročně účastní konferencí CIS - International Admission and Guidance. Má bohatou publikační činnost – je spoluautorem řady publikací a pravidelně přispívá do odborných periodik.

Petr je certifikovaným učitelem a hodnotitelem předmětu ekonomie v programu mezinárodní maturity International Baccalaureate: IBDP Economics Teacher and Examiner.

Koníčky

Petr tráví čas aktivně se svou rodinou – rád cestuje, pravidelně běhá, jezdí na kole. V Open Gate inicioval charitativní akci Run and Help aneb Běhání, které pomáhá, jež se stala za podpory Konta Bariéry celostátním projektem.