Kadlčíková Barbora

vychovatelka

E-mail: kadlcikova@opengate.cz
Telefon: +420 603 180 103

Barbora pracuje v Open Gate od roku 2022 jako denní vychovatelka. Její celoživotní vášní je arteterapie. Po ukončení studia speciální pedagogiky se věnovala vzdělávání dětí a dospělých s poruchami autistického spektra. Působila také jako školní speciální pedagog na několika pražských základních školách. Má zkušenosti jako třídní učitelka na základní škole a jako učitelka na ZUŠ pro výtvarný obor. Během mateřské dovolené založila a vedla občanské sdružení Baráček, pomáhající matkám najít nové alternativy trávení času s dětmi.

Vzdělání

1994 – 1998, Střední pedagogická škola Most, obor Předškolní a mimoškolní výchova

1999 – 2004, Universita Palackého v Olomouci, obor Učitelství pro základní a speciální základní školy, výtvarná výchova, obor Speciální pedagogika se specializací pro Somatopedii a Psychopedii

2005, Techniky zvládání agresivity u osob s autistickým spektrem (APLA)

2005, Kurz dramaterapie a teatroterapie I a II, Universita Palackého v Olomouci

2005, Kurz arteterapie, Universita Palackého v Olomouci

2010, Kurz diagnostiky poruch autistického spektra screeningovým testem CAST, (NÚV)

2021, Školní poradenské pracoviště v praxi, (Edupraxe)

2022, Role speciálního pedagoga ve škole, (Vzdělávací institut pro Moravu)

Praxe

Barbora pochází z Mostu, odkud ji studium speciální pedagogiky zaválo do milované Olomouce. Prošla Auti - třídou, kde pracovala s dětmi s kombinovaným postiženým. V rámci projektu ProAsistence působila jako školní speciální pedagog. Několik let učila výtvarnou výchovu na základní škole a základní umělecké škole. Zabývá se i lektorskou činností v sociální oblasti. Se svými dvěma syny žije v Praze a ráda se vrací do Anglie, kde žije rodina jejího přítele.

Koníčky

Barbora ráda zaznamenává momenty a pocity na rozličná média – fotí, vytváří grafiku, šperky, maluje a nahrává audioknihy. Zabývá se grafickým designem. Barbora je náruživá jachtařka a milovnice větru ve vlasech.