Soňa Karpišová

vychovatelka

E-mail: karpisova@opengate.cz
Telefon:

Svoji praxi Soňa začala již v 19ti letech po absolvování státní zkoušky z AJ jako učitelka na střední zemědělské škole. Práce se studenty ji natolik zaujala, že se rozhodla studovat oborovou pedagogiku. Zároveň ji zaujalo i téma komunikace a tím byl načrtnut její další profesní vývoj.

Vzdělání

1993 – 1997 Pedagogická fakulta UK, Praha; Anglický jazyk – Pedagogika

1997 – 2000 Fakulta sociálních věd UK, Praha; Mediální komunikace

Praxe

Po ukončení mediálních studií začala Soňa pracovat v České televizi jako redaktorka self-promotion, později v televizi Prima jako dramaturg vedla pořad Mňam, Prima vařečka! Svou TV kariéru ukončila jako programový specialista Prima COOL. Mateřská dovolená jí na 5 let přerušila pracovní povinnosti a péče o vlastní děti (Laura nyní 18let a Jonáš 16 let) Soňu inspirovala k návratu do školství. Rok vyučování angličtiny na základní škole a tři roky na střední škole vyvolaly hlubší zájem o vzdělávání, vedení a motivování dětí. Dostala příležitost představit českým školám program “I ve mně je lídr” z dílny světově proslulé společnosti v oblasti leadershipu - FranklinCovey. (Program, jehož cílem je inspirovat děti, učitele, rodiče (potažmo celou společnost) k tomu vést sebe a ostatní, poznat svoji jedinečnost a v souladu s přirozenými principy růst do kvalitního a zodpovědného života.) V rámci iniciační fáze na pilotních školách vedla semináře pro učitele, studenty i rodiče. Lektorskou činnost prováděla i jako odborný konzultant Nakladatelství Fraus.

Koníčky

Soňa ráda pracuje mezi lidmi a s lidmi. Dobře připravené, kvalitní jídlo považuje za základ spokojeného života a proto ráda vaří. Zajímá se o pozitivní psychologii a stále se rozvíjející životní filosofie. Baví ji péče o domácnost, kreativní tvorba (např. oblečení) i domácí práce a práce na zahradě. Je ráda v přírodě, na hřišti s volejbalovým míčem či badmintonovou pálkou.