Tereza Kasalová

učitelka na ZŠ

E-mail: kasalova@opengate.cz
Telefon: + 420 702 187 144

Tereza se chtěla učitelství věnovat již od dětství, svůj sen si plnila na střední pedagogické škole a poté na Univerzitě Karlově v Praze. Ráda se dále vzdělává v nových pedagogických metodách a pravidelně se účastní kurzů a letních škol pro pedagogy.

Vzdělání

2015, Primární logopedická prevence, Logopedický asistent

2008 – 2014, Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, Katedra primární pedagogiky, obor Učitelství 1. st. ZŠ, specializace tělesná výchova

Praxe

První zkušenosti s vyučováním nabývala Tereza na Základní škole U Obory v Uhříněvsi. Později působila na ZŠ u Říčanského lesa v Říčanech, kde pracovala podle nových metod výuky. Vedle učitelství se Tereza věnuje také volejbalu a beach volejbalu, ve škole vede kroužek a ráda by založila školní volejbalový tým.

Koníčky

Volný čas Tereza ráda tráví s rodinou a ráda hlídá dvě malé neteře. Celým životem ji provází sport, v dětství to byla moderní gymnastika, později volejbal a tato vášeň ke sportu ji vydržela až do dospělosti. Ráda také zajde na dobré divadelní představení, film či koncert. Jejím mottem je známý výrok J. A. Komenského „Hra je radost, učení při hře je radostné učení“.