Michal Kašpar

učitel dějepisu a zeměpisu; webmaster

E-mail: kaspar@opengate.cz
Telefon:

Vedle své pedagogické činnosti se Michal věnuje popularizaci a rozvoji oblasti rumunského Banátu, kde dosud žije česká menšina. Od roku 2010 tam organizuje studentské expedice v rámci programu The Duke of Edinburgh´s International Awards. V letech 2016 až 2018 se podílel na stavbě dětských hřišť v banátských vesničkách Eibenthál, Svatá Helena a Gerník. V neposlední řadě je Michal autorem útlé knížky Václav Klofáč: vzestup a pád prvorepublikového politika.

Vzdělání

1996 – 2002, Pedagogická fakulta UniverzityJana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, obory Dějepis a Zeměpis

1995 – 1996, Státní jazyková škola v Pardubicích, anglický jazyk

Praxe

V letech 2001 – 2007 učil Michal dějepis a zeměpis na Gymnáziu Teplice. Recenzuje dějepisné a zeměpisné učební pomůcky (učebnice, atlasy) a digitální učební materiály pro MŠMT a Metodický portál RVP. Od roku 2007 učí na gymnáziu Open Gate.

Koníčky

Michal rád cestuje - zejména do východní Evropy a na Balkán (Rumunsko). Ve volném čase také rád včelaří a neustále něco kutí na své chalupě v Máchově kraji. Ze sportů má rád kolo, kanoistiku, lyže nebo florbal, ale nejvíc miluje hokej. Od léta 2010 se také hodně a velmi rád věnuje rozmazlování svého syna Jendy.