Ľubica Knížková

učitelka matematiky a přírodních věd

E-mail: knizkova@opengate.cz
Telefon:

Během gymnaziálního studia se Ľubica zaměřovala na přírodní vědy, její oblíbené předměty byly matematika a fyzika. Také ráda pracuje s dětmi, což pramení z početného rodinného zázemí. To vše hrálo velkou roli při výběru budoucího povolání, učitelství. Ľubicu učení baví, ráda učí heuristickým způsobem a praktikuje to i ve výuce. Kromě výuky přírodních věd a matematiky vede kroužek robotiky a je součástí týmu DofE (The Duke of Edinburgh´s International Awards).

Vzdělání

2000 – 2005, Fakulta Prírodných Vied Žilinské Univerzityv Žilině, obor Učitelstvo všeobecno-vzdelávacích predmetov – matematika a fyzika

Praxe

V letech 2005 – 2007 působila Ľubica jako asistentka na Katedře fyziky a informatiky Pedagogické Fakulty na Univerzitě Hradec Králové. Od roku 2007 zastává roli učitelky matematiky, fyziky a přírodních věd na gymnáziu Open Gate. Absolvovala kurzy Vzdělávacího institutu Středočeského kraje (GeoGebra), účastnila se projektu Heuréka (výuka fyziky rukama a hlavou) a Clil (Content and Language Integrated Learning).

Koníčky

Největší zálibouĽubici je cestování. Ráda poznává jiné kultury, ale objevuje i krásy domova. Společně s manželem procestovala Evropu, Spojené státy a jihovýchodní Asii. Ráda také plave a jezdí na kole. V neposlední řadě miluje krásnou literaturu a hudbu. V současné době je jejím největším koníčkem péče o dcerku Elizabetku.