Daniela Perekopská

učitelka francouzštiny a španělštiny

E-mail: perekopska@opengate.cz
Telefon:

Po návratu z Francie se Daniela dále vzdělává nejen ve francouzštině (školení na Francouzském institutu), ale věnuje se také španělskému jazyku a kultuře (diplom DELE získala v roce 2009). V roce 2017 absolvovala tříměsíční kurz pro učitele španělštiny. Pravidelně se účastní seminářů na Instituto Cervantes.

Vzdělání

2004 – 2006, Université Paris 7 – Denis Diderot, Francie, doktorské studium: Fonetika-didaktika

2004, Université Paris 7 – Denis Diderot, Francie, DEA, roční specializace v oboru Fonetika

2003, Université Paris 7 – Denis Diderot, Francie, obor Učitelství francouzštiny pro cizince (FLE)

2002, Université Paris 7 – Denis Diderot, Francie, obor Lingvistika se zaměřením na učitelství francouzštiny

2001, Filozofická fakulta Ostravské univerzity, Katedra románských jazyků a katedra filozofie, obory Francouzský jazyk a literatura a Základy společenských věd

Praxe

Daniela pracovala od roku 2001 pět let v Českém centru v Paříži. Souběžně při zaměstnání vyučovala soukromě francouzštinu a češtinu. Po návratu do ČR v roce 2006 působila jako středoškolská profesorka na gymnáziu KGMv Praze, kde učila francouzský a španělský jazyk a občanskou výchovu. Od roku 2012 učila francouzštinu na Obchodní akademii Bubeneč. Od roku 2014 je součástí pedagogického sboru na gymnáziu Open Gate.

Koníčky

Daniela má ráda zpěv – zpívala ve sboru Ondráš a v latinsko-americkém sboru Popayan, nyní je členkou sboru Gambale. Ráda také chodí do divadla, čte knihy, sleduje francouzskou a španělskou kinematografii a cvičí jógu.