Pětiletá Petra

učitelka výtvarné výchovy

E-mail: petileta@opengate.cz
Telefon: +420 607 278 606

Petra vždy tíhla k interaktivnímu umění a práci s diváky a tak časem plynule přešla k vytváření workshopů pro děti a dospělé a k vyučování samotnému.

Vzdělání

2018, certifikát akreditovaného dvouletého kurzu Arteterapie Instituce VVAA – vzdělávání v arteterapii a artefiletice

2017 – současnost, Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, Katedravýtvarné výchovy - obor Specializace ve výtvarné výchově u prof. Ladislava Daniela, doktorandské studium

2015, Philbot education in Amsterdam, Nizozemí, certifikát IB - Visual Arts

2000 – 2005 Akademie Výtvarných umění v Praze, ateliér Vizuální komunikace doc. Jiřího Davida, Malba II. u doc. Vladimíra Skrepla a ateliér Nových Médií II u Veroniky Bromové

1999, Vysoká škola Uměleckoprůmyslová,ateliér malby prof. Pavel Nešlehy

1994 – 1998, Výtvarná škola Václava Hollara

Praxe

Od roku 2004 vedla Petra vlastní kurzy pro děti ve studiu Dobeška. V roce 2009 učila na základní Smysluplné škole v Praze výtvarnou výchovu na 2. stupni. V roce 2009 pracovala v Národním Zemědělském muzeu, kde se podílela na realizacích lektorských programů k aktuálním výstavám. V roce 2010 pracovala jako lektor pro Chodovskou tvrz o.p.s. Zahrada o.p.s., kde se už více zaměřila i na starší děti a dospělé. Od roku 2010 pracovala pro DDM na Praze 8 a vyučovala na soukromé střední škole GAPe. Aktivně spolupracuje s NIPOS ARTAMOU a platformou M.U.S. (Máš umělecké střevo?).Přednáší na PedF UK v rámci doktorského studia.

Koníčky

Petra má ráda kromě umění i filmovou, literární a hudební tvorbu. Ráda přemýšlí a bere život jako zdroj poznání. Ráda tráví čas se svojí rodinou. Ke sportu má benevolentní vztah, zejména k cyklistice. Nejraději se projíždí krajinou bez reklam. Miluje jezera a koupání v nich. Humor může zachránit i život.