Šimoňák Marek

ředitel kolejí, vychovatel, koordinátor kroužků a volnočasových aktivit

E-mail: simonak@opengate.cz
Telefon: +420 737 053 002

Marek pochází z Frýdku-Místku a má dlouholeté zkušenosti na pozici učitele a s řízením mateřských, základních i středních škol v Moravskoslezském a Olomouckém kraji.
Po celou dobu své učitelské praxe je zastáncem zážitkové pedagogiky, kterou na všech svých působištích propagoval u dětí ve výuce, ale i formou kroužků nebo volnočasových aktivit. V červenci 2020 nastoupil v Open Gate na pozici ředitele kolejí a vychovatele.

Vzdělání

2015-2016 | Evropský polytechnický institut, obor General management (dvouletý profesní program celoživotního vzdělávání)

2012-2015 | Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, obor management vzdělávání (navazující magisterský studijní program)

2006-2009 | Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci, obor školský management (bakalářský studijní program)

1993-1997 | Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě, obor dějepis pro základní a střední školy (rozšíření učitelské aprobace)

1987-1993 | Pedagogická fakulta Ostravské univerzity v Ostravě, aprobační předměty tělesná výchova – společenské vědy a obor vychovatelství (magisterský studijní program)

Praxe

Po krátké učitelské praxi na základní škole Marek nastoupil na obchodní akademii, kde třináct let pracoval jako zástupce ředitele. Poté jedenáct let řediteloval na gymnáziu v krajském městě a další tři roky pracoval jako ředitel na venkovské základní a mateřské škole. Na všech školách vyučoval dějepis, společenské vědy a tělesnou výchovu a zapojoval se do zájmové činnosti dětí mimo vyučování.

Koníčky

Ve volném čase se Marek po celý život věnuje sportu. Závodně atletice (vytrvalostní běžecké disciplíny, včetně maratonu, který úspěšně absolvoval 17x) a silniční cyklistice. Zejména si váží několika prvenství, např. v maratonu na Akademickém mistrovství Československa, vítězství na Otevřeném mistrovství střední Evropy v silniční cyklistice v kategorii Masters, ale i dalších.

Je tvůrcem a organizátorem dvou zážitkových cyklistických mezinárodních akcí – Peklo Moravy a Masaryk 170. Rovněž má ve velké oblibě lyžování a vysokohorskou turistiku. Sportování vyvažuje zájmem o historii, které se věnuje od dětství.