Petr Šlemenda

ředitel školy

E-mail: slemenda@opengate.cz
Telefon: +420 607 056 299

Vzdělání

Petr vystudoval obor Učitelství anglického jazyka pro první stupeň základních škol na Fakultě filozofické Univerzity Pardubice, absolvoval rovněž řadu kurzů v rámci programu celoživotního vzdělávání v ČR a zahraničí. Získal také kvalifikaci hodnotitele ústní maturitní zkoušky. 

Praxe

Svoji kariéru zahájil jako učitel angličtiny a později i němčiny, tělocviku a výchovy k občanství a ke zdraví na základních i středních školách. Před čtyřmi lety se stal zástupcem ředitele ZŠ, Jiráskovy sady, Příbram, a od roku 2018 byl ředitelem této základní školy. Podílí se na aktivitách města Příbram ke zlepšení vzdělávacího procesu. Od srpna 2020 byl jmenovám ředitelem Open Gate.

Koníčky

Jeho největším životním koníčkem je sport. Od dětství hraje lední hokej, rekreačně se věnuje většině týmových sportů. S nimi má spojené i celoživotní kamarádské vztahy. V létě jezdí na vodu nebo společně s přáteli vymýšlí aktivity pro děti. Velkou oporu pro něj představuje jeho rodina. Dobrou záminkou k výletům do přírody pro něj je Jack Russell terrier. Petr se nebojí cestování na vlastní pěst. S manželkou takto poznal například západ USA, New York, Velkou Británii, Rakousko a další evropské země. Rád poslouchá hudbu, čte a chodí do galerií.