Michal Šmolka

psycholog pro ZŠ, gymnázium a Pedagogicko-psychologickou poradnu

E-mail: smolka@opengate.cz
Telefon: +420 725 734 296

Kromě psychodiagnostiky se věnuje i psychoterapii. Věří tomu, že psycholog může být člověku hlavně průvodcem na cestě, kterou si však onen člověk musí vybrat sám. K tomu s oblibou dává hádanku, zda víte, kolik psychoterapeutů je potřeba k výměně žárovky? Stačí jeden, ale žárovka se opravdu musí chtít změnit.

Vzdělání

Institut Dialog, psychoterapeutický výcvik v Gestalt psychoterapii; kurz krizové intervence

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, katedra Psychologie

Praxe

V minulosti Michal pracoval jako školní psycholog na školách v Praze a také navštěvoval základní i střední školy jako lektor preventivních programů. Absolvoval také výcvik telefonické krizové intervence, který uplatnil při službách na dětské i dospělé lince důvěry. V posledních letech působil v oblasti klinické psychologie s lidmi po poškození míchy v Centru Paraple a v ambulanci klinické psychologie. Michal absolvoval pětiletý sebezkušenostní výcvik v Gestalt psychoterapii pod Institutem Dialog.

Na Open Gate Michal působí od roku 2017, kde se mu trochu uzavřel kruh, neboť jeho první místo psychologa bylo právě ve školství. Je zde pro žáky základní školy i studenty gymnázia v situacích, kdy se necítí po psychické stránce dobře. Nedílnou součástí jeho práce je i komunikace s rodiči a učiteli. Základním pracovním nástrojem je rozhovor, kterým spolupráci vždy začíná. V odůvodněných případech používá i psychologické testy zaměřené na povahu, mezilidské vztahy nebo na různé schopnosti a dovednosti.

Koníčky

Když zrovna Michal nepracuje, rád se věnuje své rodině, africkému bubnování, chodí hrát volejbal nebo si zajde poslechnout živou hudbu.