Ian David Stroughair

učitel angličtiny

E-mail: stroughair@opengate.cz
Telefon:

Ian pochází ze severovýchodní Anglie. Vystudoval angličtinu a historii umění na Manchester Metropolitan University a poté absolvoval PGCE - učitelskou aprobaci na University of Newcastle. Několik let učil ve státním sektoru než přesedlal na různé zahraniční vládní a mezinárodní školy v Africe, Asii a Evropě.

Vzdělání

2004 – 2006, Open University, UK

2003, CELTA

1987 – 1988, University of Newcastle-upon-Tyne, UK, PGCE - učitelská aprobace

1983 – 1986, Manchester Metropolitan University, UK, angličtina a historie umění

Praxe

Ian je zkušený pedagog pro IBDP, MYP a IGCSE. Poté, co odešel z Velké Británie, pracoval ve vládních vzdělávacích systémech Britské rady v Bulharsku, Botswaně a s CfBT na Brunei. Kromě toho pracoval i v mezinárodních školách na Ukrajině, Nigérii, Togu, Koreji a v neposlední řadě ve škole United World College v Číně. Kromě anglického jazyka Ian také vyučoval drama a francouzštinu.

Koníčky

Ve svém volném čase Ian rád čte romány a historické texty. Je velkým fandou mezinárodní kinematografie. Když žil v Koreji, tak pravidelně navštěvoval Filmový festival Busan. Má rád cyklistiku a procházky přírodou. Každé léto se snaží s manželkou Dianou a synem Deyanem navštívit nějaký evropský hudební festival. Ian je vášnivý fotograf a sesbíral zajímavou sbírku fotografií, které vypovídají o jeho mezinárodních zkušenostech z různých koutů světa. Z cizích jazyků Ian mluví francouzsky a bulharsky a doufá, že se během pobytu v České republice a v Open Gate naučí také česky.