Zora Velková

vedoucí oddělení Arts; učitelka výtvarné výchovy

E-mail: velkova@opengate.cz
Telefon: +420 607 294 990

Zora absolvovala pražskou DAMU, Katedru alternativního a loutkového divadla, obor scénografie, kde studium v roce 2008 úspěšně zakončila a získala Cenu děkana DAMU za originální autorský scénograficko-performerský projekt  H2O.  Svým naturelem přirozeně tíhne k alternativním projektům napříč uměleckým spektrem (nejčastěji site-specific projekty, výstavy, performance, módní přehlídky). Spolupracovala s řadou uměleckých  institucí či platforem - Hala C, Trafačka, Nákladové nádraží Žižkov, Kasárna Karlín, spolek Živé město.Vedle výtvarné činnosti již řadu let působí na Open Gate. Svou pedagogickou praxi stále rozšiřuje a učí i na DAMU nebo školí své kolegy učitele výtvarné výchovyna SŠ i ZŠ. Zora sevěnuje také sportu – v roce 2009 se stala pilotem s kvalifikací na paragliding/padákový kluzák.

Vzdělání

2016 –současnost, dlouhodobá spolupráce s NIPOS ARTAMA platformou

2009, získání Certifikátu IB DP Visual Art (Kenya, Nairobi)

2005, Teatteri korkeakoulu (TEAK), Helsinki, Finsko, Landscape Lighting, Basics of Moving Lights - zahraniční stáž na divadelní akademii veFinsku, obor Design zvuku a světla

2002 – 2008, Katedra alternativního a loutkového divadla na DAMU, Praha, obor Scénografie

Praxe

Od roku 2005 pracuje Zora jako scénografka a kostýmní výtvarnice, spolupracuje s řadou českých i zahraničních divadel. Na Open Gate nastoupila jako učitelka výtvarné výchovy v roce 2009. V roce 2017 vedla také seminář Alternativní kostým na pražské DAMU.

Koníčky

Při výchově svých čtyř dětí se řídí heslem: “hlad, chlad a pohyb”.Ráda leze po skalách, chodí po horách,jezdí na kole, létá na padáku. Ráda debatuje o divadle, kultuře, zakládá spolky i podnikání všeho druhu. Hraje na kytaru a piano a nejvíc na světě si cení humoru.