Kampus Open Gate

V pondělí napínavý zápas v basketbalu na palubovce. V úterý hodina piana ve zkušebně. Ve středu lekce čínštiny v knihovně nebo balet v zrcadlovém sále. A ve čtvrtek napínavá bojovka v okolních lesích s kamarády ze studentských kolejí. Tak nějak může vypadat odpolední program našich studentů a žáků. Nebo taky úplně jinak.

V Open Gate vedeme studenty ke skutečné všestrannosti. Špičkové vzdělání není všechno. Je důležité, aby se rozvíjeli fyzicky, emocionálně, umělecky i společensky. Proto po vyučování nabízíme spoustu dalších zajímavých aktivit. Náš kampus jsme tomu přizpůsobili – najdete tu skoro všechno, od aerobiku až po zoologický koutek.

Sportoviště

Sportujeme co nejvíce venku, ať už na fotbalovém hřišti, tartanové dráze nebo po okolních lesích. Máme ale i velkou sportovní halu. Vejde se sem floorbal, volejbal a cokoliv dalšího, co si naši tělocvikáři vymyslí. Krytý bazén se čtyřmi drahami studenti využívají často i po vyučování, ranní ptáčata dokonce před ním. Několik menších sálů jsme vyčlenili pro balet, tanec nebo třeba jógu. Pro milovníky perfektní fyzické kondice je tu skvěle vybavené fitness centrum.

Školní divadlo

V divadle pořádáme nejen autorská divadelní představení našich studentů. Děláme tu besedy, setkání gymnazistů i žáků základní školy, promítání filmového klubu nebo další společenská setkání. V roce 2018 tady naši studenti poprvé organizovali TEDxYouth Open Gate School. Divadlo užívají i lidé z Babic k akcím pro rodiče s dětmi, ať už je to karneval nebo vítání občánků.

Školní knihovna

Máme 40 000 knih pro čtenáře každého věku. Naučnou literaturu, beletrii, poezii, komiksy, časopisy i DVD nabízíme v češtině, angličtině i dalších jazycích, které u nás vyučujeme. Máme také učebnice pro každého, včetně těch, které jsou potřeba pro předměty mezinárodní maturity IB. Knihovna je otevřena každý všední den od 7:00 do 19:00 hodin (v pátek do 13:00 hodin), zároveň ale vše půjčujeme i domů.

Studentská kavárna

Útulnou podkrovní kavárnu provozují naši studenti. Servírují kávu, zákusky a další, co jim chutná. Navíc ale pořádají přednášky, besedy a jiná setkání. Kavárna má otevřeno od pondělí do čtvrtka, vždycky večer od osmi do půl desáté.

Zahrada, dílny

Naše studenty vedeme k tomu, aby měli blízko k přírodě a uměli vzít za práci vlastníma rukama. Proto s nimi pěstujeme ovoce a zeleninu, chováme koně, ovce a další malá i větší zvířata. To všechno přímo na školních pozemcích. O koně naši studenti nejen pečují, ale také se na nich pod dohledem zkušených cvičitelů učí jezdit. Kromě práce kolem hospodářství necháváme studenty dělat keramiku nebo navrhovat a šít oblečení.

Hudba

U nás najdete i hudební zkušebnu nebo nahrávací studio. Ve školních kapelách hrají studenti i kantoři. Studenty učíme hrát na piano, flétnu, kytaru i další nástroje. Co si kdo vybere.