Kampus Open Gate

V pondělí basket na palubovce. V úterý piano ve zkušebně. Ve středu čínština v knihovně nebo balet v zrcadlovém sále. A ve čtvrtek bojovka v okolních lesích s kamarády ze studentských kolejí. Tak nějak může vypadat odpolední program našich studentů a žáků. Nebo úplně jinak.

V Open Gate vedeme studenty ke skutečné všestrannosti. Špičkové vzdělání není všechno. Je důležité, aby se rozvíjeli fyzicky, emocionálně, umělecky i společensky. Proto po vyučování nabízíme spoustu dalších aktivit. Náš kampus jsme tomu přizpůsobili - najdete tu skoro všechno, od aerobiku po zookoutek.

Sportoviště

Sportujeme co nejvíc venku, na hřišti, tartanové dráze nebo v okolních lesích. Máme ale i velkou halu. Vejde se sem floorbal, odbíjená a cokoliv dalšího, co si naši tělocvikáři vymyslí. Krytý bazén se čtyřmi dráhami studenti využívají často i po vyučování, ranní ptáčata dokonce před ním. Několik menších sálů máme pro balet, tanec nebo třeba jógu. Pro milovníky dobré fyzické kondice je tu skvěle vybavené fitness.

Školní divadlo

V divadle pořádáme nejen autorská divadelní představení našich studentů. Děláme tu besedy, setkání gymnazistů i žáků základní školy, promítání filmového klubu nebo další společenská setkání. V roce 2018 tady naši studenti poprvé organizovali TEDxYouth Open Gate School. Divadlo užívají i lidé z Babic k akcím pro rodiče s dětmi, ať už je to karneval nebo vítání občánků.

Knihovna

Máme 40 tisíc knih pro čtenáře každého věku. Naučnou literaturu, beletrii, poezii, komiksy, časopisy i DVD nabízíme v češtině, angličtině i dalších jazycích, které u nás vyučujeme. Máme také učebnice pro každého, včetně těch, které jsou potřeba pro předměty mezinárodní maturity IB. Knihovna je otevřená každý všední den s výjimkou pátku od 7.00 do 19.00, ale vše půjčujeme i domů.

Studentská kavárna

Útulnou podkrovní kavárnu provozují naši studenti. Servírují kávu, zákusky a další, co jim chutná. Navíc ale pořádají přednášky, besedy a jiná setkání. Kavárna má otevřeno od pondělí do čtvrtka, vždycky večer od osmi do půl desáté.

Zahrada a dílny

Naše studenty vedeme k tomu, aby měli blízko k přírodě a uměli vzít za práci vlastníma rukama. Proto s nimi pěstujeme ovoce a zeleninu, chováme koně, ovce a další malá i větší zvířata. To všechno přímo na školních pozemcích. O koně naši studenti nejen pečují, ale také se na nich pod dohledem zkušených cvičitelů učí jezdit. Kromě práce kolem hospodářství necháváme studenty dělat keramiku nebo navrhovat a šít oblečení.

Hudba

U nás najdete i hudební zkušebnu nebo nahrávací studio. Ve školních kapelách hrají studenti i kantoři. Studenty učíme hrát na piano, flétnu, kytaru i další nástroje. Co si kdo vybere.