Studentské koleje

Gymnazisté u nás můžou bydlet přímo v areálu školy, ve čtyřech budovách školních kolejí. Sjíždějí se sem ze všech koutů České republiky. Přijíždějí obvykle v neděli večer a odjíždí většinou v pátek odpoledne. Starší studenti někdy zůstávají i na víkend.

Díky tomu u nás vzdělání nekončí s poslední školní hodinou. Studentům se aktivně věnujeme a poskytujeme jim mnoho příležitostí, aby se rozvíjeli i ve volném čase. Kromě nejrůznějších kroužků, akademických klubů nebo třeba studenty připravovaných akcí nám v tom pomáhá i  prostředí školních kolejí. Studenti tu tráví čas se svými kamarády, můžou se společně připravovat na další vyučování nebo prostě jenom odpočívat.

Ubytování

Život na kolejích

Vzdělávání v mimoškolním čase

Celodenní stravování

Podporujeme samostatnost

Víkendy

Společné aktivity

Flexiboarding

Tým vychovatelů

Ubytování

Školní koleje tvoří čtyři budovy, dvě chlapecké a dvě dívčí. Dohromady je spojuje společenská hala. Tady se studenti často setkávají, hrají ping-pong, kulečník nebo šipky. Na terase před halou grilujeme a pořádáme diskotéky.

Pokoje jsou dvoulůžkové, pro studenty v posledním ročníku máme jednolůžkové. To aby se na maturitu a přijímací zkoušky na univerzity mohli připravovat ve větším klidu. Sociální zařízení je společné vždycky pro dva pokoje.

V pokojích mají studenti velké skříně, poličky na knihy a psací stůl. Pokoje jsou světlé a plné přirozeného světla díky proskleným dveřím do zahrady. 

Na jednom patře je společně 16 studentů podobného věku, o každé patro pečuje jeden vychovatel. Na patře je vybavená kuchyňka i společenská místnost. Stálou službu má na kolejích také zdravotní sestra.

Život na kolejích

Denní program se u nás pořád mění. Závisí vždycky na tom, co studenty zrovna čeká ve škole i mimo ni. Většinou ale den studenta vypadá takhle. 

Vstává okolo sedmé hodiny. Zastaví se na snídani ve školní jídelně, to musí stihnout někdy mezi 7:00 a 8:20 hodin, kdy začíná vyučování. 

Ve škole skončí v 15:00 hodin. Posilní se v jídelně odpolední svačinou. Kolem 16. hodiny mu začíná některá z vybraných mimoškolních aktivit. Tam mu pořádně vyhládne, takže se vrací do jídelny, kde se mezi 18. a 19. hodinou podává večeře. 

Mladší studenti mají od 19:00 hodinu společného studia, starší se připravují samostatně. Komu zbyla energie, může někam vyrazit ještě večer. Třeba na zumbu, floorbal, kondiční posilování, debatní klub nebo divadlo či film. Pak už jen posilující spánek, nejmladší mají večerku ve 21:30 hodin, starší studenti se pošlou do peřin sami.

Vzdělávání v mimoškolním čase

Každý všední den se mezi 19. a 20. hodinou studenti na kolejích věnují studiu a přípravě do školy.  Mladší studenti v primě a sekundě se rádi připravují společně. Pracují na projektech nebo si domluví doučování s vychovatelem nebo staršími kamarády. Starší studenti se připravují sami, ale i oni si občas rádi nechají poradit od vychovatelů nebo spolužáků.

Celodenní stravování

Studentům na kolejích připravujeme pět jídel denně. Všechna děláme tak, aby byla čerstvá a neztrácela nutriční hodnotu. Naše strávníky učíme, že dobře připravené zdravé jídlo je zároveň chutné

Máme rádi pestrost a rozmanitost. Vaříme ze sezónních a místních surovin. Maso a zeleninu odebíráme i od farmářů z okolí.

Snídaně probíhají formou švédských stolů. K obědu si studenti vybírají ze tří jídel, na co mají zrovna chuť, k večeři ze dvou. Nemusí si nic objednávat dopředu. Jedno z hlavních jídel je vždy bez masa. K tomu nabízíme výběr ze dvou různých polévek, čerstvé ovoce a zeleninu, saláty nebo mléčné výrobky. Hlídáme i pitný režim. 

I u jídla platí, že pořád bereme naše žáky jako individuality. Případné diety nebo jiné zvláštní stravovací požadavky obvykle umíme splnit.

Podporujeme samostatnost

Učíme naše studenty plánovat si čas a postarat se o sebe. Bydlení na našich kolejích je pohodlné a příjemné, ale žádný hotel. Studenti si sami uklízejí, starají se o své oblečení a pomáhají s vařením. Do toho samozřejmě musí zvládat školu, koníčky, mimoškolní aktivity a všechno ostatní. Něco z toho řeší sami, na mnohém se ale musí domluvit  se spolužáky. Vede je to zároveň k samostatnosti i spoluodpovědnosti. Podle nás je to ta nejlepší příprava na život, ať už budou bydlet sami nebo později s partnerem. 

Víkendy

Studenti mohou na Open Gate trávit i víkendy. Většinou jich tu zůstává menší, zhruba dvacetičlenná skupinka. Program na víkend připravují studenti společně s vychovateli.  Jezdí třeba do kina, divadla, na výstavy, na výlety, věnují se sportu a podobně Nezapomínají ani na přípravu do školy.

O víkendu obvykle nefunguje školní jídelna. Je to vlastně výhoda. Studenti si prostě vaří sami. Připraví jídelní lístek, proberou ho s vychovateli, nakoupí potraviny a jdou na to. Vychovatelé jim rádi poradí a pomůžou. Víme, že není nad vlastnoručně připravené dobroty.

Společné aktivity

V průběhu roku pořádáme se studenty spoustu tradičních akcí. Slavíme společně různé svátky, třeba Den Země nebo sv. Valentýna. Pečeme vánoční cukroví a tvoříme slavnostní výzdobu, „pálíme čarodějnice“, nebo třeba porovnáváme kuchařském umění. Chodíme na výlety, do kina, do divadla, pořádáme diskotéky, slavíme narozeniny nebo se loučíme s maturanty.

Flexiboarding

Představujeme Flexiboarding – možnosti krátkodobého ubytování na kolejích Open Gate pro denní studenty během školního roku. Úplné znění podmínek a ceník naleznete zde.

Tým vychovatelů

Šimoňák Marek

Šimoňák Marek
ředitel kolejí, vychovatel, koordinátor kroužků a volnočasových aktivit

simonak@opengate.cz
Celý profil
Gnad Tomáš

Gnad Tomáš
denní vychovatel

gnad@opengate.cz
Celý profil
Goldmannová Alena

Goldmannová Alena
zdravotní sestra

goldmannova@opengate.cz
Celý profil
Hejduková Lucie

Hejduková Lucie
denní vychovatelka

hejdukova@opengate.cz
Celý profil
Hensl  Michal

Hensl Michal
denní vychovatel

hensl@opengate.cz
Celý profil
Holanová Miroslava

Holanová Miroslava
denní vychovatelka

holanova@opengate.cz
Celý profil
Ivancivová Kristina

Ivancivová Kristina
denní vychovatelka

ivancivova@opengate.cz
Celý profil
Kárník  Tomáš

Kárník Tomáš
noční vychovatel

karnik@opengate.cz
Celý profil
Košťálová  Veronika

Košťálová Veronika
noční vychovatelka

kostalovav@opengate.cz
Celý profil
Michalová  Jiřina

Michalová Jiřina
noční vychovatelka

michalova@opengate.cz
Celý profil
Pangrácová  Martina

Pangrácová Martina
noční vychovatelka

pangracova@opengate.cz
Celý profil
Šípek Marcela

Šípek Marcela
recepční

sipek@opengate.cz
Celý profil
Šosová - Řehová Alena

Šosová - Řehová Alena
denní vychovatelka

sosova@opengate.cz
Celý profil
Zoul Patrik

Zoul Patrik
denní vychovatel

zoul@opengate.cz
Celý profil