Novinky

Vyberte rok:

Zobrazit vše

Páteční zprávy z gymnázia

Brzy uzavřeme další z mimořádných školních roků, v jehož prvním pololetí provoz školy ještě ovlivňovaly opatření související s onemocněním covid-19, následně nás všechny zasáhly dopady války na Ukrajině.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ - tentokrát netradičně o dění na školách v přírodě

Základní škola na celý týden utichla a její čilý ruch se přesunul hned na tři různá místa. Všechny třídy se vydaly na školy v přírodě a užívaly si sportování, objevování a her.

Páteční zprávy z gymnázia

Při psaní předchozí páteční zprávy jsem byl plný dojmů z Blue Vanu, tento týden se kromě uzavírání klasifikace nesl především ve znamení organizace třídních výletů, které nás čekají příští týden.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Pozdrav ze sluncem ozářené základní školy v čase, kdy se ohlížíme za druhým pololetím školního roku 2021/2022.

OG Chronicle Edition 3

Potřetí a naposledy v tomto školním roce novinářský klub OG s láskou vytvořil a s hrdostí představuje další vydání školních novin The Chronicle.

BlueVan festival 2022

Co dodat k uzavření tématu letošního festivalu? Někdo byl rozladěný z počasí, někdo z hot dogů, ale popravdě, kvůli těmto provokativním elementům jsme se nehoufovali.

Vyhlášení výsledků mimořádného přijímacího řízení do vyšších ročníků gymnázia pro školní rok 2022/2023

Přinášíme Vám výsledky mimořádného přijímacího řízení do Kvarty a Kvinty pro školní rok 2022/2023.

Vodácký kurz na Vltavě

Studenti Sexty vyráží od neděle do příštího čtvrtka na vodácký výcvik na Vltavě, kde zdolají trasu z Vyššího Brodu do Boršova.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Chodby základní školy jsou zaplněné plakáty a kartony k oborovým prezentacím. Pokud najdete chvilku, určitě si je projděte. Věříme, že budete stejně jako my nadšeni různorodými tématy, jejich krásným zpracováním i zajímavostmi, které se z nich dozvíte.

Páteční zprávy z gymnázia

Chtěl bych alespoň touto cestou poděkovat lidem, kteří byli zapojeni do přípravy letošního Blue Van festivalu, moderátorům, vystupujícím i jejich učitelům a také hojnému počtu diváků. Na letošní ročník můžeme být právem hrdí a do budoucna slibuji, že určitě neusneme na vavřínech.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Tento týden byl ve znamení různorodých témat – začaly nám oborové prezentace. Ze všech tříd zněl potlesk a chodby základní školy postupně zaplňují kartony různých barev a velikostí, kde si můžete přečíst zajímavé informace z rozličných oblastí.

Páteční zprávy z gymnázia

Pravidelný zpravodaj z gymnázia s pozváním na čtvrteční BlueVan festival. Kromě tradičních třídních vystoupení a několika instrumentálních nás čekají i taneční vložky a na závěr festivalu vlna školních studentských i učitelských kapel.

Autorské čtení studentů v knihovně OG

Knihovna se zachvěla literaturou. Autorské čtení časopisu STUDENT vneslo minulý týden v pravém jarním duchu do našeho areálu závan kultury.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Páteční pozdrav plný informací o zážitcích jednotlivých tříd. Příští týden nás kromě oborových prezentací čeká oslava Dne dětí.

Páteční zprávy z gymnázia

Páteční dopis začnu ohlédnutím za uplynulým víkendem.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Týden opět utekl jako voda a je tu pátek a s ním pár slov z Vaší – naší základní školy. Ve všech třídách naplno vrcholí přípravy na závěrečné prezentace, při nichž je stěžejní využívání různých zdrojů informací.

Páteční zprávy z gymnázia

Pro všechny z nás je příští týden pravděpodobně jen dalším z mnoha, pro naše oktavány však bude výjimečný. Čeká je tradiční část maturitní zkoušky – ta před komisí.

Vyhlášení mimořádného přijímacího řízení do vyšších ročníků gymnázia

Vyhlašujeme mimořádné přijímací řízení do vyšších ročníků gymnázia - kvarty a kvinty - osmiletého studia pro školní rok 2022/2023.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Páteční pozdrav plný informací o zážitcích jednotlivých tříd Vaší - naší základní školy.

Páteční zprávy z gymnázia

Na rozdíl od poetického úvodu z minulého týdne budu tentokrát spíše věcný. Do konce letošního školního roku zbývá 33 pracovních dní. Vlastně ani nevím, jestli mám napsat bohužel, nebo bohudík, rozhodnutí tedy nechám na Vás.

Oznámení o konání voleb do Školské rady

V souladu s Volebním řádem školské rady oznamuji, že dne 5. a 6. června 2022 se budou konat volby jednoho člena školské rady OPEN GATE – gymnázium a základní škola, s.r.o., Na Návsi 5, Babice, do kurie, kterou volí zákonní zástupci a zletilí studenti.

Kolejní zelený fanoušek je součást sešívaného týmu

Vychovatel Michal Hensl vyvezl své svěřence za sportem do pražského Edenu.

OG Swimming Cup 2022

Plavecký maratón máme za sebou, a ačkoliv rekordy OG bazénu překonány nebyly, zažili jsme báječnou podívanou. Zlato z obou kategorií si odvezli vodní nadšenci z Dolních Břežan se 4 716 a 5 220 uplavanými metry. Plavci z Open Gate se mohou pyšnit 4 338 a 4 941 metry, za něž také posbírali cenné kovy.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

S láskou jsme se všichni zúčastnili benefiční akce na podporu Ukrajiny a přispěli ještě malým obnosem ke sbírce, kterou uspořádali studenti/žáci Open Gate. O jakou částku jde a jak ji využijeme, Vás budeme brzy informovat.

Páteční zprávy z gymnázia

Květen je v životě učitelů i studentů poměrně ošemetný měsíc. Přestože vzdělávání je jak pro učitele, tak pro studenty především zábavou, přeci jen po osmi měsících usilovné společné práce lze z obou skupin vyčíst jistou míru opotřebení.

Nejasná zpráva o novém návratu do starých kolejí

Tradiční kolejní turnaj zná všech 12 medailistů.

Volejbal zpět v Open Gate

Po letech se do tělocvičny vrátil tradiční souboj pod vysokou sítí. Všechna sportovní utkání mezi studenty, absolventy a pedagogy se v OG vždy těší veliké oblibě. Každý tým má své fanoušky, kteří až škodolibě čekají na prohru těch druhých. Přečtěte si, kdo se z vítězství radoval tentokrát.

Páteční zprávy z gymnázia

Další týden plný různorodých událostí je za námi, osm zbývajících do prázdnin ještě před námi. Pryč je ospalé plynutí zimních dnů, v současné době stíhá jedna školní událost druhou.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

V posledním dubnovém týdnu se k nám konečně začalo hlásit i jarní počasí, a tak se smích a pištění ozývá ze všech koutů areálu školy.

Výsledky přijímacího řízení na gymnázium pro školní rok 2022/2023

Výsledky přijímacího řízení do primy pro školní rok 2022/2023 najdete zde.

Soutěž v pexesu ovládla koleje

Hra, v níž malé děti s přehledem poráží dospělé. Pekelně se soustřeď! To zřejmě našeptává vnitřní hlas každému hráči pexesa. Navíc z těchto slov byl český akronym PEXESO vytvořen. Věděli to soutěžící historicky prvního turnaje na Open Gate? Odpověď neznáme, ale známe vítěze.

Děti dětem

Ve dnech 8.-10. dubna 2022 se v areálu gymnázia Open Gate uskutečnilo setkání redaktorů časopisu Zámeček.

Souhrn základní části Debatní ligy

Jak si Open Gate vede v Debatní lize a co debatéry ještě čeká?

OG Swimming Cup – junior a senior - plavecká štafeta mezi školami

V OG po covidové pauze opět přivítáme plavecké štafety. Uvidíme, kolik metrů se po dvouleté odmlce uplave. Poslední ročník v kategorii junior vyhrála štafeta Gymnázia a ZŠ Břežany – za hodinu žáci uplavali 4734 m. V kategorii senior zvítězila štafeta Gymnázia Přípotoční s 5984 uplavanými metry.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Doufáme, že jste si po dlouhé době opět naplno užili velikonoční svátky se všemi známými tradicemi a nenechali jste zahálet pomlázky, řehtačky ani kýble s vodou. Díky Velikonočnímu pondělí jsme ve škole měli zkrácený týden, ale i tak jsme měli naplánovanou spoustu zajímavých aktivit.

Páteční zprávy z gymnázia

Téma Co nám covid dal a vzal bude pravděpodobně předmětem celé řady disertačních prací, velmi bych se ale divil, kdyby jakákoliv z nich zmínila zrušené prezenční třídní schůzky gymnázia Open Gate. Ty se po dlouhé odmlce staly jednou z hlavních událostí uplynulého týdne.

Vajíčkobraní aneb jak na kolejích slavíme Velikonoce

Před Velikonocemi bylo na kolejích pěkně živo, po covidové pauze jsme totiž opět zorganizovali Velikonoční dílny. Vychovatelé pro studenty připravili zábavné odpoledne, aby společně oslavili nejen příchod svátků, ale i jarních dnů.

Přednáška nutriční poradkyně o vyváženém stravování

Nutriční poradenství se těší velkému zájmu i v Open Gate. Proto jsme na koleje opět pozvali paní Janu Pekrovou, aby nás v této oblasti nejen vzdělala, ale také aby zodpověděla spoustu zvídavých dotazů.

Zápisy na základní školu proběhly

Všem dětem přejeme, aby zažívaly radost z poznávání a objevování světa kolem nás a aby se každý den do školy těšily.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Po celý týden u nás probíhá zápis do první třídy. Rodiče zájemců často zmiňují, že se jim líbí náš rodinný charakter – že se všichni známe a máme k dětem individuální přístup.

Páteční zprávy z gymnázia

V pravidelném zpravodaji z gymnázia se můžete seznámit s úspěchy, které naši studenti posbírali na poli akademickém i sportovním.

Cena za neformální vzdělávání pro Luďka Michalika

Jablko poznání v kategorii Osobnost neformálního vzdělávání převzal Luděk Michalik, zástupce ředitele pro gymnázium.

OG Chronicle: Edition 2

Právě vyšlo druhé vydání studentského časopisu OG Chronicle, které pro Vás s pýchou připravil OG Journalism klub.

Soutěž Miššák 2021, realizovaná hned v roce 2022

Kdo nebyl minulý čtvrtek v našem divadle, ten toho dodnes lituje. Událostí roku samozřejmě nejsou veřejné maturity, nýbrž soutěž o nejšikovnějšího, nejvtipnějšího, nejkrásnějšího a nejneodolatelnějšího borce z naší školy: Miššák 2021.

Páteční zprávy z gymnázia

Chtěl jsem dopis začít třeba oznámením, že jsme se rozhodli protáhnout prázdniny a od pondělí zavřít školu, ale to je bohužel zpráva, kterou jsme Vám posílali před dvěma roky a aprílem nebyla. Stejně jsem dopadl s ostatními nápady, takže jsem se nakonec rozhodl napsat tradiční páteční pozdrav.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Dnešním dnem započal zápis do první třídy. Je až k neuvěření, že před rokem jsme se poprvé setkali s našimi prvňáčky a jejich rodiči. Prvňáci mají za sebou 7 měsíců školní docházky. Udělali obrovský pokrok a vedou si opravdu dobře.

Beseda v knihovně: Jak vzniká audiokniha

Rádi listujete stránkami knih? Hltáte očima každý napsaný řádek na voňavém papíře? Nebo si raději nasadíte sluchátka a poslechnete si slova vybrané knihy přednesená příjemným hlasem oblíbeného herce? I takto by mohlo začít povídání o audioknihách, které proběhlo v naší knihovně.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Máme za sebou slunečný týden, který jsme zahájili společnou assembly v divadle školy s vzácným hostem - Pavlou Trnkovou z gymnázia.

Páteční zprávy z gymnázia

Doufám, že je z mých pátečních zpráv patrné, že Open Gate je více než obyčejná škola, kde vzdělávání probíhá pouze v rámci jednotlivých předmětů a ve školních lavicích…

Dopoledne s poezií

Poezie jde s námi od počátků. / Jako milování, / jako hlad, jako mor, jako válka. / Někdy byly mé verše pošetilé / až hanba. // Ale za to se neomlouvám. / Věřím, že hledat krásná slova / je lepší / než zabíjet a vraždit. (Jaroslav Seifert: A sbohem)

Slepičí Ňamka Day

Druhý letošní gastronomický svátek na kolejích ukázal, že chutná pomazánka dělá chlebíček chlebíčkem. A protože se blíží Velikonoce, hodí se vědět, jaký je nejlepší recept na jarní „slepičí“ pomazánku. Dojděte si pro něj k vítěznému týmu, samozřejmě až po přečtení článku.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Zima byla mírná, ale jsem si jistý, že jsme všichni připraveni na vyšší teploty, delší dny a více sluníčka.

Páteční zprávy z gymnázia

Dnešní páteční pozdrav k Vám míří z rakousko-italského pomezí, kde jsem s kolegy a 60 studenty z kvinty a sexty na lyžařském výcvikovém pobytu. Před sebou máme ještě jeden den lyžování a snowboardování. Prozatím vše probíhá velmi hladce.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Tento týden byl ve znamení zábavy Z-Á-B-A-V-Y. Ve čtvrtek proběhlo v divadle školní kolo Spelling Bee, kde 20 nejlepších hláskařů soutěžilo o postupová místa do District Spelling Bee.

Páteční zprávy z gymnázia

Od pondělí 14. 3. přestává platit povinnost nosit roušky ve společných prostorech školy včetně jídelny, takže na chodbách po dlouhé době se na chodbách nebudou potkávat jen anonymní rouškaři, ale skutečné obličeje.

Zápis na základní školu

Zápis k povinné školní docházce pro školní rok 2022/2023 do Základní školy Open Gate, zřizované OPEN GATE - gymnázium a základní škola, s.r.o., Na Návsi 5, 251 01 Babice, proběhne v termínu od 1. dubna 2022 do 10. dubna 2022.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Máme za sebou další týden plný dobrodružství, na jehož konci probíhala třídní kola recitační soutěže „Jsme rádi na světě“. Napilno měli i kolegové z anglického oddělení a s nimi především děti. Napříč ročníky proběhla třídní kola Spelling Bee a příští týden proběhne v divadle kolo celoškolní.

Páteční zprávy z gymnázia

Události minulého a předminulého týdne nám jasně ukázaly, že naše starosti v porovnání se starostmi jiných jsou občas malicherné.

Prvňáčkem nanečisto - pozvánka pro předškoláky

Chcete poznat, jak to chodí v naší základce, seznámit se s učitelkami a učiteli i dětmi, které už jsou v naší škole jako doma? Prohlédnout si třídy, podívat se do družiny nebo na venkovní hřiště? Pak tady pro vás máme skvělou příležitost. Ve středu 23. března odpoledne otevřeme naše brány právě vám.

Soutěž StemCo na Open Gate

Naši studenti zabodovali v mezinárodní vědecké soutěži. Své znalosti a dovednosti změřili s vrstevníky z celého světa.

Pravidelný páteční pozdrav ze ZŠ

Navzdory těmto událostem jsme si užili společnou assembly v divadle školy, zamotali si jazyky při zkoušení jazykolamů i při nácviku básní do recitační soutěže, která se bude konat v příštích týdnech.

Páteční zprávy z gymnázia

Tento týden v Open Gate nezačal tradičními třídnickými hodinami, ale celé gymnázium se sešlo na assembly ve sportovní hale. Setkání bylo věnováno našim školním uniformám, respektive lehce upraveným pravidlům pro jejich nošení.

Páteční zprávy z gymnázia

Poprázdninový týden začal opožděným předáváním pololetních vysvědčení na třídnických hodinách. Někdo byl se svými výsledky spokojený více, někdo méně.

Pravidelný páteční pozdrav ze základní školy

Máme za sebou jarní prázdniny a snad i poslední celoplošné testování v tomto roce (ťuk, ťuk, ťuk). Tento týden se páťáci vydali do zasněžených hor, tedy byla škola bez dohledu těch nejstarších.

Páteční zprávy z gymnázia

V tomto týdnu jsme měli ve škole jen zhruba dvě desítky žáků, většina sáhla po distanční výuce. V pondělí po jarních prázdninách se však sejdeme ve škole opět se všemi studenty, už se na ně moc těšíme.

Pravidelný, tentokrát čtvrteční pozdrav ze základní školy

Hodnocení nám hodně dává, umíme-li jej využít pro to nejdůležitější. Ne pro tuto chvíli, ale pro větší věci – ideály, náš život, něco, co nás přesahuje a bude stejně důležité za týden/rok/10 let/celý život.

Výsledky Pythagoriády a Matematické olympiády

V okresních kolech dvou matematických soutěží se naši umístili mezi nejlepšími!

Pravidelný páteční pozdrav ze základní školy

Je tu další pátek a s ním i pravidelný pozdrav z Vaší – naší mírně vylidněné základní školy.

Páteční zprávy z gymnázia

V jak náročné době jsme se všichni ocitli, nevnímá snad jen školní kocour Marvin; i mezi těmi několika studenty, kteří ve škole zbyli, si totiž umí najít pár rukou, jež ho vždy s radostí podrbou.

Vyhlášení 1. kola přijímacího řízení na osmileté gymnázium pro školní rok 2022/2023.

Ředitel školy rozhodl o konání přijímacích zkoušek v rámci přijímacího řízení a stanovil jednotná kritéria pro uchazeče o přijetí do 1. ročníku osmiletého studia pro školní rok 2022/2023.

Nové motto kvart: KDO HLEDÁ, NAJDE

Kvartáni bloudili uličkami Starého Města a Josefova, aby si rozšířili své dosavadní znalosti z dějepisu, občanské výchovy, zeměpisu, literatury, a dokonce i angličtiny.

Páteční zprávy z gymnázia

Ve čtvrtek proběhl v pořadí druhý Den otevřených dveří. Seznámit se se studiem na naší škole a se vším, co Open Gate nabízí, přišlo opět velké množství zájemců.

Pravidelný páteční pozdrav ze základní školy

Mnoho lidí často mluví o „návratu do normálu“. V určitém okamžiku ale musíme přijmout, že možná už tu máme „normál nový“. Můžeme však zůstat klidní, protože naši žáci této situaci 'šéfují',

Pravidelný páteční pozdrav ze základní školy

Zatím nevíme, co si pro nás rok 2022 přichystá, ale vstupujeme do něj posílení zkušeností. Oproti loňsku máme lepší situaci, tak si držme palce, ať je tomu tak i nadále a rok 2022 je pro Vaše – naše děti nezapomenutelný a skvělý, stejně jako Open Gate.

Páteční zprávy z gymnázia

Film Dobří holubi se vracejí je českou klasikou, a třebaže nezpracovává veselé téma, mám ho velmi rád. Tento týden jsme zažili návrat dobrých holubů i v Open Gate, avšak narozdíl od filmu se jednalo o velmi příjemné události.

První letošní pozdrav z Vaší - naší základní školy

V prvním lednovém týdnu jsme po vánočních prázdninách opět přivítali ve školních lavicích naše děti. Museli jsme vzít ohled na to, že se během dlouhých prázdnin věnovaly důležitějším činnostem. Jsme rádi, že jsou zpět!

Páteční zprávy z gymnázia

Opět Vás zdravíme a vítáme v roce 2022. Přejeme nám všem, aby nový rok byl rokem především dobrých zpráv.