Tiskové zprávy

Zahájili jsme 17. školní rok

První školní den jsme přivítali 296 studentů gymnázia a 100 žáků prvního stupně základní školy. Třetina gymnazistů vstupuje do nového školního roku opět s podporou Nadace The Kellner Family Foundation.

Rodinná nadace manželů Kellnerových rozdělila v roce 2020 dary ve výši 91 mil. Kč

V uplynulém školním roce čerpalo stipendium celkem 96 studentů a studentek našeho gymnázia. V dětském domově nebo pěstounské péči žije 18 z nich.

Mezinárodní maturita International Baccalaureate 2021

Plný počet, tedy 45 bodů, pro pět našich absolventů. Jsme hrdí na výsledky všech absolventů. Top hodnocení 40+ bodů letos získalo 16 z nich a vysoký průměr za všechny absolventy, 39,8 bodu, potvrzuje, že všichni byli prostě skvělí.

16. školní rok | stipendium získalo 95 studentů gymnázia

Do 16. roku svého fungování vstupuje škola Open Gate se 293 gymnazisty a 99 žáky prvního stupně ZŠ. I tento školní rok získala významná část studentů gymnázia stipendium rodinné nadace manželů Renáty a Petra Kellnerových.

15. školní rok v Open Gate: 294 gymnazistů a 101 žáků základní školy

Jubilejní 15. školní rok zahájilo v Open Gate 294 studentů osmiletého gymnázia a 101 žáků základní školy; stipendium od Nadace The Kellner Family Foundation získalo 95 studentů gymnázia.

Gymnázium a základní škola Open Gate zahajují 14. školní rok

Školní rok 2018/19 v Open Gate zahajuje 378 žáků a studentů, z toho 98 na základní škole a 280 na osmiletém gymnáziu. Studium 96 gymnazistů pocházejících z celé České republiky podpořila přidělením sociálního stipendia Nadace The Kellner Family Foundation.

Třináctý školní rok - 345 žáků a studentů

Na studenty Open Gate čekají po prázdninách nové poradenské centrum, školní autobus z Prahy do Babic i nová ředitelka. Absolventi Open Gate dosahují každoročně v závěrečných zkouškách vynikajících výsledků. Šest letošních absolventů mezinárodní maturity IB se může pochlubit výsledkem 40 a více bodů.

Mezinárodní maturita IB pro studenty Open Gate na výbornou

Studenti Open Gate od samého počátku dosahují vynikajících výsledků individuálně i v celkovém průměru. Všech 18 letošních absolventů (kompletní zkoušky nebo některých z certifikátů IB) ve zkoušce uspělo. Navíc dosáhli celkového průměru ve výši 40 bodů!

Od 1. července 2017 bude ředitelkou školy Kateřina Kožnarová

Po 11 letech v Open Gate se ředitel školy Peter Nitsche rozhodl ukončit svoji profesní kariéru a odejít do penze. S účinností od 1. července 2017 se novou ředitelkou školy stane Kateřina Kožnarová, dosavadní vedoucí sekce přírodních věd na gymnáziu, učitelka biologie a společenských věd.

Po prázdninách zahájí Open Gate 12. školní rok, na ZŠ a gymnázium zamíří 332 studentů

Osmileté gymnázium Open Gate patří k nejlépe hodnoceným gymnáziím v České republice. Jeho absolventi každoročně skládají zkoušky české maturity i mezinárodní maturity IB a v obou dosahují akademicky nadprůměrných výsledků. Přitom necelá polovina studentů získává sociální stipendium.

Za dva týdny se rozeběhnou školáci i zaměstnanci, aby pomohli handicapovaným

Run and Help, neboli Běhání, které pomáhá. To je název akce, do které se zapojí školy a firmy v prvních dvou dubnových týdnech. A určí si, jakou částku za uběhnutý úsek věnují prostřednictvím Konta Bariéry handicapovaným dětem.

O stipendium mohou noví studenti žádat do 15. března 2015

Sociální a akademická stipendia od Nadace The Kellner Family Foundation otevírají dětem cestu ke kvalitnímu vzdělání bez ohledu na finanční zázemí jejich rodiny. Studijně nadané a motivované děti, respektive jejich rodiče, mohou podávat žádosti o stipendia společně s přihláškou ke studiu na Open Gate do 15. března 2015.

V Prostějově, Ostravě a Zlíně si mohou děti vyzkoušet příjímací zkoušky „nanečisto“

Díky „zkouškám nanečisto“ si mohou děti vyzkoušet přijímací řízení na soukromé gymnázium, kde polovina dětí studuje díky stipendiím. Pokud v testech uspějí, tak při přijímacích zkouškách je čeká už pouze pohovor. Gymnázium Open Gate nabízí ubytování na studentských kolejích.

Výsledky mezinárodní maturity IB řadí studenty gymnázia Open Gate opět k nejlepším na světě

Mezinárodní maturitní zkoušku International Baccalaureate (IB) absolvovalo v letošním roce více než 135 tisíc studentů ve 141 zemích. Zatímco celosvětově dosáhli studenti průměrného hodnocení 29,81 bodů, absolventi gymnázia Open Gate dosáhli v průměru 35,7 bodů. Maximální dosažitelné skóre činí 45 bodů.

Mezinárodní maturita IB otevírá českým studentům cestu na prestižní univerzity

Výsledky studentů českého gymnázia Open Gate patří celosvětově k nejlepším. Letos v květnu ji skládalo přes 127 000 středoškoláků ve 145 zemích světa. Absolventi Open Gate dosáhli průměrného skóre 37,2 bodu, čímž se zařadili mezi nejlepší střední školy v celosvětovém srovnání.

Studenti předávají osobně v Oslu Petici za udělení Nobelovy ceny míru siru Nicholasi Wintonovi

Více než 212 000 lidí z celého světa podpořilo svými podpisy petici za udělení Nobelovy ceny míru siru Nicholasi Wintonovi, který se za druhé světové války zasloužil o záchranu 669 dětí z České republiky. Sběr podpisů podpořili studenti Open Gate, které inspirovalo jejich setkání s několika z „Wintonových dětí“.

Výsledky studentů v mezinárodní maturitě IB zařadily Open Gate mezi nejlepší střední školy

Celosvětový průměr dosažených výsledků u IB diplomu činil v letošním roce 29,83 bodů. Studenti Open Gate se mohou pochlubit průměrem 36 bodů, čímž se zařadili v programu mezinárodní maturity IB k nejlepším školám na světě.

Areál Open Gate se rozšíří o další učebny a víceúčelovou halu

Závěrečná fáze výstavby počítá s vybudováním pěti velkých učeben a víceúčelové haly určené různým sportům i společenským akcím. Revitalizací projde starý ovocný sad, který se změní v odpočinkovou zónu. Další etapa výstavby navazuje na loni dokončenou novou budovu základní školy.

Základní škola Open Gate otevře brány nové školní budovy

Od nového školního roku bude již plně v provozu česko-anglická základní škola Open Gate. Od 1. září otevře dvě první třídy, a po jedné třídě 2. – 5. ročníku. Celkem bude základní školu Open Gate navštěvovat 108 žáků o jejichž vzdělávání a výchovu se bude starat 15 učitelů a vychovatelů.

Sloučení rodinných nadací Renáty a Petra Kellnerových bylo dokončeno

Na konci května byla dokončena fúze Nadace Educa a Nadace The Kellner Family Foundation. Členové správních rad obou nadací se dohodli na sjednocení všech aktivit pod Nadaci The Kellner Family Foundation, která se i nadále bude věnovat především projektům z oblasti vzdělávání.

Debatní tým Open Gate vítězem národní soutěže Debatní liga v české i anglické části

V závěrečném finále Debatní ligy v Poslanecké sněmovně zvítězil tým Open Gate „Iterum Sequimur“, ve složení Václav Soukup, Šimon Podhajský, Tereza Janková z gymnázia Open Gate a Lenka Habětínová z pražského Gymnázia nad Alejí.

Kolejní gymnázium Open Gate zahájilo šestý akademický rok

179, tolik studentů studuje nebo studovalo na osmiletém gymnáziu OPEN GATE v Babicích od jeho otevření v roce 2005. Dva maturitní ročníky, celkem 45 studentů, úspěšně ukončily své studium. Ve školním roce 2010/2011 navštěvuje osmileté gymnázium 134 studentů.

Open Gate má International Baccalaureate

Gymnázium Open Gate bude nabízet mezinárodní maturitu IB. Program International Baccalaureate usnadňuje českým studentům přijetí na vysoké školy v zahraničí.