Absolventi a univerzity

První absolventi odešli z Open Gate vstříc dalším zážitkům v roce 2009. Od té doby jsou to již stovky mladých lidí. Jsou mezi nimi lékaři, vědci, právníci, architekti, podnikatelé, inženýři, ekonomové, umělci, … prostě všechny možné profese.

Přehled našich absolventů

Univerzity a vysoké školy, na které byli přijati naši absolventi - výběr

Absolventi nám pomáhají

Přehled našich absolventů

Vyberte rok:

Zobrazit vše

James Alexander Carr

Studium na Open Gate ukončil mezinárodní maturitou IB a českou maturitou. Studuje ve Velké Británii na The University of Edinburgh obor Politics and Economics.

Celý profil

Účastnil se mistrovství světa v debatování, stal se druhým nejlepším řečníkem na mistrovství Evropy a USA v debatovaní, vyhrál celostátní kolo Debate League, přednášel na Mense a účastnil se matematické olympiády. Byl dva roky kapitánem českého národního debatního týmu, co-chief editorem OG Chronicle a prezidentem OG Business & Entrepreneurship Club. V budoucnu by rád pracoval pro McKinsey & Company a poté se soustředil na umělou inteligenci nebo nemovitosti. 

Adéla Chroustová

Studium na Open Gate ukončila výbornými výsledky v mezinárodní maturitě IB a českou maturitou.  Studuje na Bocconi University v Miláně obor Economics and Management for Arts, Culture and Communication.

Celý profil

Účastnila se řečnických soutěží a petice za udělení Nobelovy ceny za mír siru Nicholasi Wintonovi. Byla členkou organizace TEDx@Youth Open Gate School, studentské rady a týmu školní kavárny. Mezi její koníčky patří balet, surfování a lodní plachtění.

Tereza Jakoubková

Studium na Open Gate ukončila výbornými výsledky v mezinárodní maturitě IB a českou maturitou.  Studuje ve Velké Británii na London School of Economics and Political Science (LSE) obor Law.

Celý profil

Byla šéfredaktorkou školního časopisu OG Chronicle, členkou týmu školní kavárny a podílela se na organizaci TEDx@Youth Open Gate School pro rok 2018. V budoucnu by ráda pracovala v právnické firmě se zaměřením na lidská práva.

Alžběta Janečková

Školní rok 2014/15 strávila na Holy Trinity School v Barnsley ve Velké Británii. Studium na Open Gate ukončila vynikajícími výsledky v mezinárodní maturitě IB a českou maturitou. Získala certifikáty CAE a GCSE Humanities.

Celý profil

Studuje ve Velké Británii na University College London (UCL) obor European Social and Political Studies za laskavého přispění Nadace The Kellner Family Foundation. V budoucnu by ráda zdokonalila svou jazykovou výbavu a pracovala v diplomatických službách České republiky.

Jakub Kára

Studium na Open Gate ukončil výbornými výsledky v mezinárodní maturitě IB a českou maturitou.  Studuje ve Velké Británii na The University of Edinburgh obor Chemical Physics.

Celý profil

V Open Gate se účastnil Chemické olympiády (kategorie A), třikrát s postupem do národního kola; dále Intermediate i Senior Mathematical Challenge - 3x zlatý certifikát, 2x merit certifikát, zlatá medaile, věcná cena (top 40). Studuje ve Velké Británii na The University of Edinburgh obor Chemical Physics. V budoucnu by se rád věnoval vědecké kariéře a výzkumu.

Václav Kerekanič

Studium na Open Gate ukončil IB certifikáty z angličtiny, francouzštiny a Theory of Knowledge a českou maturitou. Studuje ve Velké Británii na University of Hull obor Marine Biology.

Celý profil

Byl členem studentské kavárny, studentské rady a časopisu Krognika. Ve volném čase se rád věnuje sportu, filmu, divadlu a jídlu. Studuje ve Velké Británii na University of Hull obor Marine Biology.

Thea Kratochvílová

Studium na Open Gate ukončila vynikajícími výsledky v mezinárodní maturitě IB a českou maturitou.  Studuje ve Velké Británii na University of Cambridge obor Economics za laskavého přispění Nadace The Kellner Family Foundation.

Celý profil

Získala certifikát CERGE-EI Projects in Applied Economics for Talented Students. Účastnila se národních i mezinárodních debatních soutěží, matematických, zeměpisných a dějepisných olympiád, všech úrovní Mathematical Challenge a The Duke of Edinburgh's Award. Byla prezidentkou studentské rady po dobu dvou let.

Radim Kurka

Studium na Open Gate ukončil mezinárodní maturitou IB a českou maturitou. Studuje v Izraeli na Tel Aviv University obor Liberal Arts.

Celý profil

Získal certifikát IELTS. Studuje v Izraeli na Tel Aviv University obor Liberal Arts. V budoucnu by rád pracoval v oboru business a naučil se čínsky.

David Ličko

Studium na Open Gate ukončil výbornými výsledky v mezinárodní maturitě IB a českou maturitou.  Studuje ve Velké Británii na The University of Edinburgh obor Biological Sciences (Biochemistry).

Celý profil

Účastnil se Intermediate Mathematical Challenge a Senior Mathematical Challenge. Mezi jeho koníčky patří různé druhy sportů, posilování a počítačové hry. Studuje ve Velké Británii na The University of Edinburgh obor Biological Sciences (Biochemistry). V budoucnu by rád pracoval v biochemické laboratoři. 

Johana Lukešová

Studium na Open Gate ukončila IB certifikáty z matematiky, angličtiny, francouzštiny, ekonomie a Theory of Knowledge a českou maturitou. Po dokončení studia by si ráda otevřela soukromou psychoterapeutickou praxi, věnovala se dobrovolnictví v rozvojových zemích a učila jógu.

Celý profil

V průběhu středoškolského studia vycestovala na studijní pobyty do USA (Alta Loma High School a Cheshire Academy) a Francie (Ecole Privée Bilingue Internationale). Ve volném čase vedle Open Gate studovala psychoterapii na Pražské psychoterapeutické fakultě. Získala pracovní zkušenosti v Africe, v rámci dobrovolnické organizace pečovala o děti v sirotčinci a asistovala v nemocnicích. Obdržela významná ocenění v celostátní soutěži ve hře na klavír a v taneční soutěži se několikrát umístila na předních příčkách mistrovství v ČR, Evropě i na mistrovství světa.

Michal Medek

Studium na Open Gate ukončil mezinárodní maturitou IB a českou maturitou. Studuje v České republice na Fakultě informačních technologií ČVUT.

Celý profil

Získal bronzový a stříbrný certifikát The Duke of Edinburgh's Award a bronzový certifikát ze Senior Mathematical Challenge. Mezi jeho koníčky patří plavání.  Ve volném čase rád vyrábí věci ve své dílně. V budoucnu by rád pracoval jako IT specialista a založil si rodinu.

Anna Michopulu

Studium na Open Gate ukončila IB certifikáty z ekonomie, angličtiny a Theory of Knowledge a českou maturitou. Studuje na University of Colorado Boulder v USA.

Celý profil

Účastnila se The Duke of Edinburgh's Award a organizace TEDx@Youth Open Gate School. Mezi její koníčky patří fitness, lyžování, jóga a pečení.

Maria Michopulu

Studium na Open Gate ukončila IB certifikáty z angličtiny, Visual Arts a Theory of Knowledge a českou maturitou. Studuje v Kanadě na Emily Carr University of Art + Design obor Film&Photography. 

Celý profil

Získala certifikáty IELTS a složila zkoušku SAT. Účastnila se debatních soutěží, The Duke of Edinburgh's Award a umělecké soutěže Máš umělecké střevo? Byla členkou týmu školní kavárny, vedla výtvarný kroužek. Mezi její koníčky patří hlavně focení, ale také filmy, cvičení a vaření. V budoucnu by se ráda věnovala filmu a fotografii.

Johan Rott

Studium na Open Gate ukončil výbornými výsledky v mezinárodní maturitě IB a českou maturitou. Studuje ve Velké Británii na University of York obor Biochemistry.

Celý profil

Během studia se snažil komunitu obohatit organizací mnoha volnočasových akcí. Studuje ve Velké Británii na University of York obor Biochemistry. V budoucnu by se rád věnoval studiu a vědecké činnosti.

Matěj Šmidberský

Studium na Open Gate ukončil mezinárodní maturitou IB a českou maturitou. Studuje ve Velké Británii na University of Bath obor Management.

Celý profil

Byl členem studentské rady jako předseda školního výboru. Spoluzakládal akademický klub OGBES. Ve volném čase rád čte, sleduje celosvětovou politickou situaci a tráví čas s kamarády. Oblíbeným koníčkem je pilotování vrtulníku. V budoucnu by rád pokračoval v budování rodinného holdingu.

Tea Vulasová

Studium na Open Gate ukončila mezinárodní maturitou IB a českou maturitou. Studuje v Nizozemí na Tilburg University obor Human resource studies: People management za laskavého přispění Nadace The Kellner Family Foundation.

Celý profil

Byla členkou Open Gate ambassadorů a týmu školní kavárny. Mezi její koníčky patří sólový a sborový zpěv. V budoucnu by ráda pracovala v oblasti managementu lidských zdrojů a psychologie a zdokonalila se ve francouzštině.

Natálie Žalmanová

Studium na Open Gate ukončila IB certifikáty z angličtiny, ekonomie a Theory of Knowledge a českou maturitou. Studuje na Anglo-American University v Praze obor Business Administration: Marketing and Communication Emphasis.

Celý profil

Účastnila se debatních soutěží a The Duke of Edinburgh's Award. Byla členkou týmu OG Chronicle, viceprezidentkou studentské rady a organizátorkou školní vánoční večeře. Ve volném čase se věnuje turistice, cukrařině a cestování. V budoucnu by ráda založila vlastní firmu věnující se činnosti v oblasti cukrařiny.

Martin Žilka

Studium na Open Gate ukončil IB certifikáty z matematiky, ekonomie, anglického jazyka a Theory of Knowledge a českou maturitou. Studuje v České republice na Fakultě informačních technologií ČVUT za laskavého přispění Nadace The Kellner Family Foundation.

Celý profil

Účastnil se Intermediate Mathematical Challenge, Senior Mathematical Challenge a The Duke of Edinburgh's Award. Byl členem týmu školní kavárny a pomáhal organizovat volnočasové akce. Ve volném čase se věnuje deskovým hrám a základům programování. V budoucnu by rád studoval informační technologie, věnoval se svým zájmům a chtěl by založit rodinu.

Univerzity a vysoké školy, na které byli přijati naši absolventi - výběr

Česká republika

Akcent College

Anglo-American University

CEVRO Institut

Česká zemědělská univerzita v Praze

ČVUT, Elektrotechnická fakulta

ČVUT, Fakulta architektury

ČVUT, Fakulta informačních technologií

ČVUT, Jaderná a fyzikálně-inženýrská fakulta

ČVUT, Masarykův ústav vyšších studií

ČVUT, Stavební fakulta

ČVUT, Fakulta strojní

Lékařská fakulta UK v Hradci Králové, General Medicine

Masarykova univerzita, Právnická fakulta

Prague College

Technická univerzita Liberec

Unicorn College

University of New York in Prague

Univerzita Karlova, 1. lékařská fakulta

Univerzita Karlova, 2. lékařská fakulta

Univerzita Karlova, 3. lékařská fakulta

Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií

Univerzita Karlova, Fakulta sociálních věd

Univerzita Karlova, Filozofická fakulta

Univerzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta

Univerzita Karlova, Pedagogická fakulta

Univerzita Karlova, Právnická fakulta

Veterinární a farmaceutická univerzita Brno

Vysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta informatiky a statistiky

Vysoká škola ekonomická v Praze, Fakulta podnikohospodářská

Vysoká škola chemicko-technologická

Itálie

Bocconi School Milano

Izrael

Tel Aviv University

Nizozemí

Eindhoven University of Technology

Erasmus Universiteit Rotterdam

Fontys University of Applied Sciences

Maastricht University

University of Groningen

Španělsko

European University, Barcelona

Švýcarsko

Ecole hôtelière de Lausanne

Les Roches International School of Hotel Management

Universität Zürich

University of Lucerne

USA

Columbia University

Dartmouth College

Drew University

Lynn University

Mills College

Minerva Schools at KGI

University of Chicago

University of Virginia

Yale University

Velká Británie

Aston University

Bath Spa University

Brunel University London

Coventry University

Durham University

Imperial College London

Lancaster University

London Metropolitan University

London School of Economics and Political Science (LSE)

Newcastle University

The University of Aberdeen

The University of Edinburgh

The University of Manchester

The University of Nottingham

University College London

University of Abertay Dundee

University of Bath

University of Birmingham

University of Brighton

University of Cambridge

University of Chester

University of Dundee

University of Exeter

University of Glasgow

University of Kent

University of Oxford

University of Reading

University of St Andrews

University of Sussex

University of Warwick

University of York

Absolventi nám pomáhají

Open Gate se pro naše absolventy stává trvalým spojencem. Pravidelně se spolu potkávají, radí si a pomáhají. Také se často vrací k nám do školy. Jsou to vždy velmi příjemná setkání. Současným studentům pomáhají s výběrem univerzit, vypráví o svých zkušenostech ze zahraničních studií nebo je inspirují tím, jak pokračují ve své kariéře.

Někteří vedou akademické kluby nebo jiné volnočasové aktivity. Tak jako třeba Michaela Grapenjuková, která založila akademický klub OG Roots & Shoots ve spolupráci s organizací Roots & Shoots, Jane Goodall Institute.