OG Buddy Program

parťáci pro nováčky

Každý primán u nás dostane hned na začátku školního roku svého „buddyho“, parťáka z vyššího ročníku. To samé platí i pro studenty, kteří k nám přestoupí ve vyšším ročníku. Protože víme, že každý začátek může přinést komplikace. A chceme, aby se naši nováčci nebáli na nic zeptat. Starší spolužák je pro ně skvělý zdroj informací, před kterým se nemusí stydět. 

Účast v Buddy Programu je samozřejmě úplně dobrovolná. Ale protože nás na něj přivedli sami studenti, využívají ho velice rádi. Prostě se ukázalo, že studium na Open Gate je pro naše  nováčky často velká životní změna a potřebují s ní trochu pomoct. Poprosili jsme tedy studenty od kvarty do sexty, aby přiložili ruku k dílu, a dopadlo to skvěle. Od té doby je Buddy Program nedílnou součástí Open Gate.

Všichni studenti se samozřejmě mohou obracet i na třídní učitele, kmenové vychovatele a školní Poradenské centrum. Buddy Program je další pomocná ruka, kterou jim nabízíme. 
 

Rozhovor Alberta a Martina

Rozhovor Alberta a Martina

Martin a Albert se poznali už před nástupem k nám. Oba totiž žijí v pěstounské rodině a společně se potkávali na akcích organizace Rozum a cit, která těmto rodinám pomáhá. Slovo dalo slovo a Albert se stal Martinovým průvodcem prvním rokem na Open Gate.

Rozhovor Betty a Marušky

Rozhovor Betty a Marušky

Maruška k nám nastoupila do primy osmiletého gymnázia a Betty je její "Buddy", dobrá duše, která jí pomáhá s poznáním, jak u nás vše funguje. Připravili jsme pro vás krátké povídání s Betty a Maruškou o OG Buddy programu.