Školní uniforma

Open Gate je jedna z mála českých škol, ve které se nosí školní uniformy. Našeho studenta tedy poznáte na první pohled, ať je ve škole nebo na školní akci. Školní uniformu bereme jako bytostně demokratickou věc. Díky ní se nikdo z našich studentů nemusí cítit špatně, že zrovna nemá nejnovější model kalhot. Stejně tak nemusí řešit, co si vezme na sebe. Studenti se soustředí na to, co je ve škole opravdu důležité.

Školní uniformu jsme navrhovali tak, aby byla pohodlná a praktická. Chlapci i dívky si mohou jednotlivé kusy oblečení a doplňky, které jsou součástí uniformy, kombinovat podle chuti.

Pro studenty máme dvě varianty školní uniformy - na běžné nošení a pro slavnostní příležitosti. Běžná uniforma se skládá ze svetru, pletené vesty, polokošile s krátkým nebo dlouhým rukávem, koženého pásku a odznáčku s logem školy. Dívky mají navíc na výběr zimní šaty a letní sukni, chlapci zase kalhoty. Slavnostní uniformu nosí studenti při zvláštních událostech, mezi které patří dny otevřených dveří, předávání vysvědčení, vánoční večeře či návštěva mimořádného hosta ve škole. Při těchto příležitostech si chlapci oblékají sako, kravatu, košili a kalhoty, k dívčí slavnostní uniformě patří sukně a punčocháče.

Pro studenty gymnázia, kteří bydlí na koleji, je ve školném zahrnuta slavnostní uniforma a některé volitelné doplňky a oblečení.

Pro studenty gymnázia, kteří denně do školy dojíždějí, je ve školném zahrnuta slavnostní uniforma.

Objednávky uniforem přijímáme zpravidla jednou ročně, a to na začátku dubna nebo dle kapacit výrobce. Studenti si nové uniformy vyzvedávají v posledním prázdninovém a v prvním školním týdnu. Organizujeme také burzu školních uniforem, která je k dispozici celoročně.

Školní uniformu si můžete prohlédnou v katalogu, kde také najdete pravidla pro její nošení:

Pro rodiče a další zákonné zástupce studentů: pro objednávku školní uniformy jsme pro vás vytvořili e-shop.