Dvanáctý OG Cup je minulostí. Vyhráli ho reprezentanti Gymnázia Hostivice.

OG Science Fair 2017

Jaký je váš nejoblíbenější cheeseburger? A neříkejte mi, že jste nikdy cheeseburger nejedli. Slyšeli jste někdy o tom, že výrobky z řetězců rychlého občerstvení mají v sobě strašně moc chemikálií, tak moc, že nikdy neshnijí? No, věřili byste tomu?

Olympiáda lidských práv

Na začátku prosince proběhlo finálové kolo prestižní esejistické soutěže s hlavním tematickým okruhem týkajícím se lidských práv. Z přibližného počtu 1 400 účastníků bylo v nominačním kole vybráno 60 nejlepších soutěžících. Mezi dva finalisty byli vybráni i dva studenti z Open Gate, Matyáš Bosák a Sára Latif.

​Sladké vítězství v Čelákovicích

Čtvrtek 23. listopad byl pro některé studenty velice strašidelným dnem – byly třídní schůzky a moji spolužáci měli fyziku. Ale ne všichni věděli, že v tento den vyrazila skupina chlapců na turnaj do Čelákovic hrát sport, který se podobal hokeji bez ledu – florbal.

​Logická olympiáda poosmé

Během září se všichni studenti v České republice mohli zapojit do soutěže Logická olympiáda, kterou již poosmé organizuje společnost Mensa ČR.

Open Gate na Atletickém čtyřboji 2017

Naši atleti skončili ve Staré Boleslavi na krásném čtvrtém místě. Individuálními výkony v jednotlivých disciplínách však třikrát brali pomyslné zlato a jednou bronz.

Mezinárodní maturita IB pro studenty Open Gate na výbornou

Studenti Open Gate od samého počátku dosahují vynikajících výsledků individuálně i v celkovém průměru. Všech 18 letošních absolventů (kompletní zkoušky nebo některých z certifikátů IB) ve zkoušce uspělo. Navíc dosáhli celkového průměru ve výši 40 bodů!

​Školní časopis roku 2017

Říká se, že zvítězit není snadné, ale obhájit úspěch je ještě složitější.

​Od vylodění po Berlín, od Paky po Senát

Ano, celoroční debatování je u konce a s ním přišlo i finále, hodina králů, kde se ty nejlepší týmy setkají, aby zápasily o prvenství.

​Matematické soutěže jsou v plném proudu

Tak jako ke Kolbenovi patří Daněk, k Einsteinovi teorie relativity, k Pardubicím boj o udržení v extralize, ke Kašparovi neschopnost vyhrát florbalovou ligu a k Michalikovi paní Luďková, patří i k jaru různé matematické soutěže, kterých se pravidelně účastní i studenti našeho gymnázia.

​Úspěch v Dějepisné olympiádě

Kvartánka Jasmína Švarcrová postoupila do celostátního kola Dějepisné olympiády.

​Nečekané vítězství našich debatérů

Tři týmy řečníků z OG postoupily do finále soutěže Debatní ligy, které se uskuteční za měsíc.