Pliska Martin

vychovatel a pedagogický asistent na ZŠ

E-mail: pliska@opengate.cz
Telefon: +420 606 022 545

Martin vystudoval gymnázium v Blansku a následně při Obchodní komoře ČR složil zkoušku pro průvodce v cestovním ruchu. Toho využil již během studia na MU Brno a krátce i po něm a ve svém volném čase poznával nové země a jejich kultury. Poté přišla zajímavá nabídka a sní několik roků strávených v bankovnictví a obchodě.

Vzdělání

1998 - 1999       MU Brno, Ekonomicko-správní fakulta, Management

2008 - 2011       Univerzita Komenského Praha, katedra hospodářské politiky a správy, Evropská hospodářsko-správní studia                          

Praxe

První praktické znalosti a dovednosti získával nejprve jako průvodce v cestovním ruchu, a to především v Izraeli a na Sinaji. Následně zastával pozici osobního bankéře v oblasti privátního bankovnictví v Bank Austria Creditanstalt a ING Bank. Novou zkušeností byla pro Martina práce v regionálním obchodním zastoupení pro medicínskou společnost Medin.

Současnou nabídku asistentské práce v prostředí dětí, respektující jejich potřeby, zájmy a individuální tempo každého zvlášť, vnímá Martin jako neopakovatelnou možnost vzájemné inspirace na cestě osobního rozvoje a schopnosti sebehodnocení.

Koníčky

Mezi jeho zájmy patří zahradní architektura a cestování za poznáním ve všech jeho podobách. Energii dobíjí s přáteli u vinařů z jižní Moravy nebo na horách, v létě v pohorkách a v zimě na lyžích. Potápěčský kurz a kapitánské zkoušky vnímá jako velkou výzvu do budoucna.