Školní časopisy

V časopisech studentů gymnázia i žáků a pedagogů základní školy si můžete přečíst o aktuálním dění v Open Gate.

The OG Chronicle

V roce 2016 jsme spojili tři z našich vynikajících studentských časopisů - OG Chronicle, OG NOTesKrOGnika - v jedny profesionální noviny a ihned jsme je přihlásili do soutěže Školní časopis roku 2016. Vyhlášení jejího krajského kola se konalo ve čtvrtek 14. dubna na půdě Vyšší odborné školy publicistiky v Praze. Pro nás toto kolo nemohlo dopadnout úspěšněji: The OG Chronicle získala čtyři významná ocenění, a to v kategoriích Titulka, Obsah, Grafika a celkové prvenství v kraji. Navíc jsme pokročili do celostátního kola v Brně, které se bude konat v prosinci.

OG Chronicle bývalo místem, kde anglické oddělení zveřejňovalo nejlepší studentské práce a sdílelo dění z hodin. Nyní jsou naše noviny zcela v rukou studentů, kteří si sami vybírají témata, zpracovávají je, poté je předkládají svým editorům a podílejí se na korekturách. Nakonec jdou články k jednotlivým redaktorům a do tisku. The OG Chronicle je součástí OG již devět let a každým rokem se zlepšuje. I nadále budeme usilovat o co nejvyšší kvalitu a využitelnost našich novin.

OG NOTes byl posledních pět let úspěšný trojjazyčný časopis a jsme velmi šťastní, že se připojil k našim novinám. Znamená to, že máme celý jeden úsek novin psaný ve francouzštině, španělštině a němčině, což je ze strany našich studentů úžasný počin.

Pak už jen stačilo pozvat KrOGniku, jež je druhým rokem přehlídkou studentských prací a jedinečných témat vycházejících z českého oddělení, a finální podoba byla na světě.

S naším novým, silným a jednotným designem, fantastickou grafikou a zajímavými příběhy tvoří The OG Chronicle / OG Notes / KrOGnika jedny fantastické studentské noviny. Doporučujeme, abyste si je přečetli od začátku do konce, a uvidíme, zda s námi budete souhlasit.

Open Science

Další z našich školních časopisů se od ostatních trochu liší: Open Science je nezávislý populárně-vědecký půlročník, který je psán a editován výhradně studenty, tedy bez učitelského vedení. Můžete v něm najít nejen články z oblasti fyziky, chemie a biologie, ale také zprávy ze světa nebo krátký komiks. Do budoucna připravujeme spolupráci s dalšími školami nejen v Česku.

Aktuální číslo si přečtěte zde.

Klíčenka základní školy

O dění na ZŠ Open Gate pravidelně informuje měsíčník Klíčenka. Nalézt zde můžete práce dětí, jejich reportáže a jiné zajímavosti, ale i informace o uskutečněných nebo plánovaných akcích.

Název „klíčenka“ vznikl na základě návrhu rodičů pilotního ročníku ve školním roce 2010/2011. Z návrhů pak žáci vybrali ten, který je nejvíce zaujal a nejvíce odpovídal charakteru školy a požadavku na obsah časopisu. V názvu je záměrně malé „k“, neboť žáci základní školy jsou těmi „menšími“ z Open Gate.

Klíčenka má také svoji internetovou verzi, kterou naleznete na adrese www.i-klicenka.cz. Hezké čtení.