Adventní zprávy z OPEN GATE

Vážení a milí rodiče, zákonní zástupci, studenti, absolventi a příznivci OPEN GATE,

je konec, konec kalendářního roku 2016, alespoň té jeho školní části. Jaký to byl rok?

Z pohledu OG skvělý a opět mimořádně úspěšný. Nemá nyní smysl zde činit nějaký zdlouhavý výčet, každotýdenní zprávy ode mě dostáváte s železnou pravidelností, do toho další aktuality a reportáže na webu a Facebooku, zkrátka a dobře je vidět vše, co jsme v tomto roce společně vykonali. Dnes tedy budu hlavně děkovat.

Našim absolventům, že jste s námi stále v kontaktu, že jste přijeli na včerejší vánoční večeři, nejvíce však těm, kteří minulý pátek připravili speciální hodinové assembly o studiu v Anglii, Skotsku, Holandsku, Rakousku, Španělsku, Kanadě a Austrálii. Perfektní, profesionální. Díky moc!

Našim studentům, že jste celý rok pracovali, studovali, u toho nezištně pomáhali, navíc nám stále dělali radost, a občas i starost (bez toho by byl život až nesnesitelný). Pro vás tu koneckonců jsme!

Rodičům za důvěru, podporu, komunikaci a spolupráci. Děláme to koneckonců pro vás, jejich děti.

Všem OG zaměstnancům (nebudu jmenovat všechny profese od pedagogických po provozní), bez nás by se prostě nic z toho nemohlo udát. Naše práce je úžasná, byť ne vždy úplně jednoduchá (ale kdo bych chtěl práci bez neustálých výzev, že?).

A samozřejmě zřizovatelům, kterým jsem již speciálně v předstihu děkoval minule. Tedy ještě jednou díky!

My jsme si tento týden užili dvě mimořádně události. Až z Anglie k nám zavítal Richard Seccombe, aby připravil své tradiční vánoční assembly, proto nemohla chybět píseň „Mary had a baby” a pochopitelně jako přídavek již legendární OG píseň „The River is flowing“.

A včera pochopitelně velké finále, společná vánoční večeře všech studentů, učitelů, vychovatelů, kolegů z provozu a externistů a po ní vánoční revue. Co k tomu říci. Opět mimořádná atmosféra, již podvanácté! Jako účastník všech těchto jedinečných okamžiků pospolitosti, mohu jednoznačně prohlásit, že se to nikdy neomrzí. Zavítejte do fotogalerie nasát atmosféru nejen včerejšího večera. Těším se na dalších minimálně 12!

Rok 2016 je tedy u konce a mně nezbývá než Vám všem popřát příjemné vánoční svátky a do roku 2017 pevné zdraví, veselou mysl, spokojený rodinný i pracovní život a také trošku štěstí. Mějte se fajn!

Za OPEN GATE v Babicích u Říčan nedaleko Prahy v srdci Evropy Vás co nejsrdečněji zdraví

Petr Chára