Babí Léto v Kunraticích

Sobota 15. září, den jako každý jiný, jak by se na první pohled mohlo zdát. Avšak opak byl pravdou – zdánlivě poklidný program začal netradičním a akčním kouskem.

Všichni jsme nasedli do auta před kolejní budovou a čekali jsme na pana Hensla, též známého jako Fidlo, když v tom se auto najednou rozjelo z mírného kopečka na nebezpečné 2 km/h, protože se anonymní osoba rozhodla odjistit ruční brzdu.

Naštěstí bylo ale auto brzy opět zabrzděno, a tak tento pokus o sabotáž víkendového programu neskončil katastrofou, ale jen smíchem. Brzy jsme dorazili do zámeckého parku v Kunraticích, kde se konal festival, a pochopitelně nás hned zaujaly atrakce, na které jsme už trochu moc velcí.

Uznali jsme sice, že na skákacím hradě bychom ohrožovali mladší účastníky festivalu, ale nafukovacímu squashi jsme už někteří, naštěstí i naneštěstí, neodolali, a nechali jsme na sebe navléknout obří nafukovací koule, ve kterých se měl hrát fotbálek. Nutno ale dodat, že míče si nikdo nevšímal a spíš se odehrála velká nafukovací bitva.

Když jsme se po asi deseti minutách vrátili z války, jeden ze studentů, Martin Kubíček, se stal obětí naší představivosti a paní ve stánku, která malovala okolním dětem na obličeje, z něj udělala kočičku Hello Kitty. On sám si to nemyslí, a asi nám to ani neodpustí, ale my ostatní jsme se shodli na tom, že mu to náramně slušelo.

Po zbytek odpoledne jsme si užívali pochoutky jako třeba trdelník nebo langoše, zastříleli jsme si ze vzduchovky (obzvlášť nás pobavil pohled na Hello Kitty se střelnou zbraní) a na závěr jsme pomohli zbourat hlavní šapitó. Dokonce jsme si za tuto práci i pár korun vydělali, a tak si každý podle své libosti vybral v obchodě nějakou maličkost.

- Niki Čumbová a Sára Komeštíková -