​Co nového mezi mantinely?

Už jste se nemohli dočkat tradiční páteční florbalové reportáže? Tak tady ji máte.

Po dlooouhé pauze nastoupili teprve ke svému třetímu utkání Half Wit Hoši a na jejich pohybu i souhře to bylo znát. Nebudu přehánět, když napíšu, že úvodních devět minut první třetiny byli buldoci jednoznačně lepším týmem. Přesto šli do druhé části hry s dvoubrankovou ztrátou. Jak se to mohlo stát? Jednoduše. Buldoci, jak jméno velí, se do svého soupeře zakousli a ostřelovali Knížka ze všech pozic. Střely ale postrádaly razanci i moment překvapení. A když se ke střele dostal jindy neomylný Archalous, míček cinknul o tyč. Navíc platilo ono otřepané nedáš – dostaneš. Míček si vzal Haltmar, protáhl se podél levého mantinelu, křížem předal Kubíčkovi, jenž si vylepšil pozici kličkou na střed a do protipohybu gólmana zkušeně zavěsil. Za půlminutu se odehrála úplně stejná akce i zakončení, akorát Haltmar se protáhl kolem pravého mantinelu. Kanonáda pokračovala i po pauze a přesně stříleli opět jen bílí. Hattrick dokonal Kubíček: trojka Haltmar – Hrabal - Kubíček několika přihrávkami dokonale vyšachovala obranu soupeře, Hrabal sám před gólmanem prokázal ocelové nervy a místo střely volil přihrávku přes brankoviště na úplně volného Kubíčka, který nemohl netrefit. Tři góly nahlodaly sebevědomí buldoků a do tempa je dostala až přesilovka. Svého soupeře mačkali i po jejím skončení, gól však nedali ani z vyložených šancí. Jak se má efektivně zakončovat, ukázal na druhé straně Hrachovec. Rázem to bylo o čtyři góly. Pár vteřin před koncem druhé třetiny se blýskl nádhernou akcí Luka starší. Naznačením přihrávky obalamutil prvního obránce, prohodil si druhého a sám proti Knížkovi nahrával do tandemu volnému Borovičovi, který ale trefil tyč. K odraženému míčku se dostal Luka senior, mířil dobře nahoru, ale Knížek jeho dorážku fantasticky vytáhl mimo tyče. V poslední části hry hoši viditelně polevili a Buldogs toho

dokázali využít. Knížkovi přes brankoviště prošla lehká Borovičova přihrávka a Luka junior dával do prázdné. Totéž na opačném konci hřiště nezvládl Hrabal, když z metru sám před prázdnou bránou nepochopitelně přestřelil. Když se po krásné kličkované prosadil už počtvrté v zápase Kubíček, zdálo se rozhodnuto. Ale nebylo. Po celkem náhodné akci snížil Mikulanda a v další přesilovce na rozdíl dvou gólů snížil Ondra Luka. Knížek reagoval oddychovým časem. Jeho hoši se uklidnili a Haltmar jistil vítězství 6:3.

Half Wit Hoši – Buldogs 6:3

Třetiny 2:0, 2:0, 2:3, střely 22 – 31, góly Kubíček 4, Haltmar, Hrachovec – O. Luka 2, Mikulanda