Druhé kolo 17. ročníku oblíbené florbalové ligy

V prvním zápase se představil Červený traktůrek proti týmu memů, který si pro tento zápas zvolil název Helikoptérky Hladík. Jasným favoritem tohoto zápasu byli po drtivém vítězství 6:2 v minulém kole zemědělci. Meme team po debaklu z minulého týdne, kdy nedokázal vsítit jediný gól, nastupoval do utkání jako outsider. Ačkoliv statistiky hovořily jasně, memíci dokázali, že to vůbec nic neznamená.

Utkání začalo zostra a hned po úvodním hvizdu se míčku chopili traktoristi. Ve druhé minutě vyslal Ledvinka na bránu tak pomalou střelu, že to vypadalo, jako by rozchytávání brankářů stále ještě neskončilo. Ale světe div se, mizerná střela s nechtěnou dopomocí Zahradníkovy teče nakonec rozvlnila síťku. Traktůrek se nenechal ukolébat vedením a brzy se mohl radovat znovu, když obránce Zeman nešťastně srazil Kubíčkovu střelu do brány. Memíci se však rychle oklepali a Zahradník se postaral o kontaktní branku. Hra se přelévala ze strany na stranu. Záhy se míčku chopil Hladík, osamocený před bránou soupeře, a nekompromisně zavěsil. Stav tak zkorigoval na 2:2. Druhá půle byla stejně ostrá jako první, avšak na góly mnohem chudší. Nejprve osamocený Kubíček po Teclovsku nedokázal vsítit gól a další šance jeho týmu parádními zákroky zlikvidovala Chovancová, která se naprosto zaslouženě stala hvězdou zápasu. Ale gólman není zeď, což potvrdil Kubíček, jenž svým dalším gólem zajistil vítězství Červeného traktůrku 3:2.

Červený traktůrek- Meme tým (Helikoptérky Hladík) 3:2

Branky: Kubíček - Zahradník, Hladík, Zeman (vlastní), Zahradník (vlastní),

Střely: 25-5

Hvězdy: Chovancová, Ledvinka

Hodnocení kapitánů:

Partik Zoul: „Jsem velmi spokojený s výkonem svého týmu. Doufám, že si to udržíme i do dalšího utkání.“

Standa Červený: „Hodně vyrovnané utkání. Šance byly na obou stranách. Myslím, že kdybychom dostali gól a prohrávali ve druhé polovině, tak už to neotočíme.“

Ve druhém utkání na sebe narazily týmy Kaiser Kuba Klub a Velký kluci. U obou týmů na hrací ploše absentovali kapitáni i jejich asistenti, čímž oba týmy přišly o velké opory.

To však nebránilo odehrání dalšího skvělého zápasu, ve kterém nebyla o střely nouze. Dvěma naprosto identickými góly poslal Valeš tým třech káček v prvním poločase do vedení. Dalším zářezem se blýskl i Pavel Galyaš, který ztečoval do Loudovy kasy nahození ze standardní situace. Velikáni měli sice vysoké držení míčku, ale gól ne a ne přijít. Jejich šance přišla s vyloučením Valeše, který nesouhlasil s verdiktem rozhodčích a častoval je slovy ze slovníku dlaždičů. O svém slovníku si mohl proto dojít popřemýšlet na trestnou. Velký kluci hodlali svou přesilovku plně využít a už už to vypadalo, že by mohli vsítit první branku a zmírnit skóre. Ale balonku se chopil Mikulanda, prošel celé hřiště a dal gól ve vlastním oslabení! Hattrick vzápětí zkompletoval Valeš. 5:0 po prvním poločase pro císaře. Do druhého poločasu se vstupovalo v naprosto jiném tempu. Velký kluci ještě zvýšili tlak, káčka se stáhla před svatyni Jesenského, k tomu se chlapečci snažili pojistit si nulu i vzadu. Tato taktika se však nevyplatila. Kuba Hošťálek našel na zadní tyči Nováka a ten prolomil stoprocentní úspěšnost Kaisera Kuby. Kosmetickou úpravu skóre provedl ještě Valeš gólem na 6:1.

Kaiser Kuba Klub - Velký kluci 6:1

Branky: Valeš 4, Mikulanda, Galyaš - Novák

Střely: 17-12

Hvězdy: Valeš, Novák

Hodnocení:

Vlado Grejták: „Poprvé jsem viděl svůj tým hrát, bohužel pouze ze střídačky. Těšilo mě vysoké držení míčku, které jsme ale nedokázali využít. Byla z naší strany k vidění spousta šancí, ale koncovka se nám nedaří. Obrana nám hapruje, což také v tomto zápase soupeř jasně dokázal. Viděli jsme tvrdý zápas a těším se, až budu moci zasáhnout do hry a pomoci svému týmu na hřišti.“

Patrik Mikulanda: „Na obou stranách bylo vidět absenci klíčových hráčů. Podržel nás gólman a obrana. Dokázali jsme využít rychlých brejků a to nám rozhodlo zápas.“