Filmový festival 2019

Není nad pohodově strávený den, proležený na gauči s miskou chipsů a sem tam něčím zdravým, zatímco před vámi běží váš oblíbený film. Zní to dobře, ne? Tak přesně takové odpočinkové odpoledne jsme si na OG užili, a to hned dvakrát!

Ve středu 10. 4. a čtvrtek 11. 4. se u nás konal 14. ročník již tradičního Filmového festivalu, během kterého byl v nabídce nejen dlouhý seznam kvalitních filmů, ale i bohatý výběr občerstvení. Intenzivně se promítalo už od 16. hodiny a v některých „sálech“ se výjimečně končilo až půl hodiny po večerce, tedy ve 22:30!

Stejně jako v minulých letech měli diváci na výběr snímky z mnoha kategorií, počínaje českými filmy a konče sekcí 18+, kterou zaštítili svým výběrem vychovatelé. Každý divák si prostě přišel na své.

Vše probíhalo celkem v klidu. Novinkou letošního ročníku bylo totiž vyřazování studentů za porušování stanovených pravidel. Zkrátka a dobře, někteří nezbedníci se pokoušeli sabotovat festival kradením jídla a pití, a tak vznikl seznam černých puntíků. Takových případů však nebylo mnoho, proto můžeme s radostí konstatovat, že vše proběhlo podle plánu, a dle spokojených diváků můžeme 14. ročník FF OG označit za úspěšný.

Zároveň by bylo dobré zmínit, že na fungování celé akce se podílel velice spolehlivý a flexibilní tým, kterému patří velké díky, stejně tak jako kolejím a škole, jež celou akci podpořily. O občerstvení se opět postarala zkušená Eliška Stránská, které pomáhala Lucie Míšková a zbytek promítacího týmu, do kterého spadal: Martin Kubíček, Sára Komeštíková, Šimon Mráz, Josefína Dušková, Antonín Štefka, Jan Hrebík a výběr vychovatelů (ty zastoupil hlavně Michal Hensl).

Za rok tedy zas na zhlédnutou!

Za organizační tým,