​FLOG zná postupující do play-off

V posledním zápase zkřížili své hole zarputilí buldoci a draví plynaři. Nutno podotknout, že druzí jmenovaní byli oslabeni o kapitána Michalika, nicméně další Lukáš Chytrý jeho roli v týmu zodpovědně převzal.

První třetina začala lépe pro plynaře, kteří otevřeli skóre po povedené střele Bureše, kterou skryl mezi bránícími hráči. Po první brance se buldočci zakousli do svého soupeře, ale míčky z jejich holí končily u bezchybného Louly. Naopak při ztrátě balonku před svatyní Hošťálka zakončil číhající predátor Ferbr. Za stavu 2:0 se z tribun ozývalo: „Tak tohle je konec. Plynaři postupují.” Ale den se nemá soudit před večerem? 30 sekund před koncem první třetiny zkusil mladší z Luků objet bránu, míč mu sjel z hokejky přímo na volnou Archalousovou, která dala svému týmu naději. Svým prvním gólem v sezóně sestra známého ostrostřelce vrátila Lučí tým do hry o postup.

Druhá třetina začala pozvolna. Šance se objevovaly na obou stranách, ale obrana a brankáři dělali svou práci výborně. Skóre bylo přívětivější pro plynaře, a tak se jim do útoku moc nechtělo. Po chybné rozehrávce vypíchl míč Chytrému mladší Luka a nasměroval ho na Archalouse, který se svou mladší sestrou nenechal zahanbit. Z první zakončil a zápas byl nerozhodný. V polovině zápasu se začínalo od nuly. Až na to, že oba kádry moc nestřídaly, a tak si všichni zúčastnění sáhli až na dno svých fyzických sil. Po přihrávce z rohu od jeho ratolesti zakončil bez velkých problémů kapitán Luka přes stínícího Archalouse. A buldoci byli poprvé ve vedení! Zrovna když se jim dařilo, něco se muselo pokazit. Ferbr si lišácky obhodil Luku staršího, běžel sám na brankáře a nedal mu šanci. Jeho sprint byl oceněn nejen publikem, ale i soupeři. Takový výkon po skoro dvaceti minutách hry se jen tak nevidí.

Ve třetí třetině oba týmy nechaly na bojišti svou duši. Brankáři zářili jako rytíři ve zlaté zbroji, útočníci jakbysmet, ale oběma týmům chybělo závěrečné zakončení. Rozuzlení nepřinesla žádná nádherná akce, ale tak trochu haluz. Tři minuty před koncem Ondra Luka zpoza branky nastřelil bránícího Bureše, který se už jen koukal na míček padající do jeho vlastní branky. Vzápětí se hra strhla na jedinou branku. Plynaři potřebovali alespoň remizovat, aby postoupili, ale tento sen se jim čím dál víc vzdaloval. Zvláště v poslední minutě byl před Hošťálkem závar. Ten si však všechny šance pohlídal, při střele osamoceného Hladíka mu pomohla tyčka, a tak se mohl se svým týmem radovat z postupu do semifinále.

Na plný plyn – Buldogs 3:4

Třetiny 2:1, 1:2, 0:1; branky Archalousková, Archalous, J. Luka, O. Luka – Ferbr 2, Bureš; střely 18 – 15; hvězdy zápasu: 1. O. Luka, 2. Ferbr, 3. Archalousová

Statistiky po odehrání všech zápasů záladní části si prohlédněte zde.

Protože Buldogs, Santové a Na plný plyn měli stejný počet bodů, rozhodly jejich vzájemné zápasy. Do vyřazovacích bojů postoupili ze třetího místa Santové a utkají se s Half-Wit Hochy, ze čtvrtého pak Buldogs, kteří vyzvou vítěze základní části, KappaSpar.

Semifinále se bude hrát na dva zápasy. Prodloužení hrané systémem náhlá smrt by se mohlo konat jen v případě rovnosti bodů a skóre po odvetě. Finále bude hrané na jediný zápas. Systém pravidelných hracích čtvrtků na přelomu dubna a května nabourají maturity a různé školní akce, takže hrací dny budou následující:

19. dubna, SF 1 - 20:10 KappaSpar vs. Buldogs; 20:45 Half-Wit Hoši – Santové

3. května, SF 2 – 20:10 Half-Wit Hoši – Santové; 20:45 KappaSpar vs. Buldogs

17. května, o 3. místo: 20:10 poražení ze SF; 20:45 vítězové ze SF

Ondřej Luka, Michal Kašpar