Florbalová liga pokračuje v novém roce

V úvodním duelu sezóny plynaři přetlačili KappaSpar 5:4, a tak bylo o motivaci v odvetném duelu postaráno. Kdo ale čekal útočné hody, musel být zklamán průběhem úvodní třetiny. Zápas připomínal duel družstev dobrovolných hasičů, kteří právě absolvovali bezpečnostní školení. Za pět minut vyprodukovaly oba týmy dohromady tři střely… Zdravotně indisponovaný Kašpar za celý zápas dokázal rychle akorát tak stát, na druhé straně obvykle jistého Bureše míček moc neposlouchal a Ferbr běhal jako gazela po celodenní štvanici. Šance, nebo spíš nadějné střelecké příležitosti se začaly rodit až v druhé polovině třetiny, a to zejména zásluhou útočného tria Valeš – Prokeš – Horníček. Spolupráce prvních dvou jmenovaných také přinesla úvodní gól. Valeš křížem nahrál Prokešovi a ten nechytatelně zavěsil. Těsně před koncem na druhé straně proskákala za Poráčova záda i Garbiniho dorážka, ale mezi tři tyče se nevešla. Ve druhé třetině střel výrazně nepřibylo, gólů však ano. Častěji pálili na bránu soupeře zelení plynaři, ale nebyly to rány, které by Poráče nějak vylekaly. Vlastně ve stoprocentních šancích se ocitl jen dvakrát Paštika, ale jeho pokusy by se nevešly ani do házenkářské brány. To kapašpárci byli daleko nebezpečnější a hlavně velmi efektivní. A to díky Prokešovi. Ten si nejprve našel míček po své nepřesné střele a zpoza brány protlačil míček Loulovým postojem a následně dorazil nedůraznou střelu Kubíčka. O třetí třetině platí to samé jako o druhé. Hned po úvodním buly vyslal Kašpar do brejku Prokeše a ten si zapsal svou čtvrtou trefu. Utkání bylo prakticky rozhodnuto. Na hole plynařů se vloudila nervozita a stejným dílem na pracovní nástroje kapašpárských florbalistů jistota. Šestý hřebíček do rakve plynařských nadějí zatloukl po krásné akci Prokeše Valeš. Prvně jmenovaný nasadil jesle Vuovi a milimetrovou nahrávkou vyzval ke skórování svého spoluhráče. A od této doby se hrálo vlastně jen o čisté Poráčovo konto. Jedinečnou příležitost dostali michalikovci při vyloučení Týce, ale s přesilovkou naložili prachbídně. V oslabení utekl Horníček, přes obránce procpal míček do tandemu Valešovi a tomu stačilo trefit prázdnou půlku brány. Gólman vítězů ale nakonec o čisté konto přeci jen přišel. Michalik ukázal svému týmu, jak se hraje důrazně, a míček doslova dotlačil do brány i s bránícím Kašparem a Poráčem.

KappaSpar – Na plný plyn 6:1

Třetiny 1:0, 2:0, 3:1, střely 20 – 23, góly: Prokeš 4, Valeš 2 - Michalik

Aktualizované tabulky si prohlédněte zde.