​Florbalový turnaj – sportovní liga ZŠ v Čelákovicích

Přestože náš tým postrádal největší hvězdy Filipa Prokeše a Richarda Česneka, přijel do Čelákovic s nadšením a odhodláním vyhrát. Složení bylo následující: brankáři Tomáš Hošťálek a Marek Poráč, obránci Petr Bartoš, Patrik Mikulanda, Marek Paštika, Denis Vu a útočníci Radim Dvořák, Merlin Garbini, Michal Horníček, Jakub Hošťálek, Martin Kubíček a Jáchym Valeš. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin, každá hrála v jiné hale. Po příjezdu jsme si uložili své věci do naší šatny a ihned jsme vyrazili do haly, abychom se zahřáli a trochu i rozehráli. Hala byla menší a tribuna byla jen za jednou bránou, fanoušci na ní ovšem nebyli, nýbrž věci ostatních týmů. Při zahájení se náš tým postavil do řady vedle ostatních a ředitel turnaje měl kratší projev o fair-play. Náš první zápas začal v 9:45 proti Semicím a my se od začátku co nejvíce snažili napadat a rozbíjet protivníkovy akce. Po inkasovaném gólu jsme se nevzdali a dokázali otočit zápas na konečných 2:1 v náš prospěch. V 10:30 nás čekal další zápas proti Čáslavi. I přes naši velkou snahu byl nepřítel lepší a důraznější. Po neproměnění žádné z našich šancí jsme podlehli 5:0. Už v 11:00 jsme hráli další zápas proti Mladé Boleslavi. Přestože se jednalo o favorita turnaje (vítěz), my se nezalekli a šli jsme také poprvé do vedení. Ovšem po pár chybách v obraně jsme inkasovali gól pár minut před koncem. Nervy drásající zápas skončil remízou 1:1. Náš tým byl v nepříjemném rozpoložení, a proto jsme se začali vzájemně hecovat na další zápas proti ZŠ z Rudné, který odstartoval v 11:30. Po hrubé chybě obránce šel protivník ihned do vedení. Náš tým si z toho ovšem nic nedělal a nadále se usilovně snažil, čímž vytvářel obrovský tlak na protivníka. Zakrátko se nám podařilo dát gól a náhle tu byla naděje na obrat. Ovšem po další individuální chybě v obraně nám soupeř vstřelil rozhodující druhý gól a zápas tak skončil 2:1 v náš neprospěch. Po tomto zápase jsme měli hodinu pauzu a před námi byl už jenom poslední zápas s týmem Kladna, spolufavoritem turnaje (poraženi ve finále). I přesto, že nebylo možné postoupit, jsme odhodlaně bojovali až do posledních sil. Avšak nedokázali jsme proměňovat naše šance, a proto jsme prohráli 4:1.

Přestože jsme v zápasech nechali všechno, nestačilo to na lepší než desáté místo. Dle mého názoru, abychom mohli konkurovat nejlepším týmům v příštím ročníku, měl by náš tým mít více společných tréninků, aby byl sehranější. Nicméně je to pro nás obrovská zkušenost, ze které můžeme čerpat v budoucnu.

Patrik Mikulanda