Junioři Open Gate válí v plavecké štafetě

Obhájeným prvenstvím v plavecké štafetě pro nižší ročníky naši studenti potvrdili, že laťku v žádném případě nesnižují a do budoucna tak ani nezamýšlí.

Už od samého začátku totiž byla cítit jasná přesila. Jakmile se naši reprezentanti ujali vedení, žádný ze silných konkurentů z pozvaných okolních škol již neměl šanci dostat se k předním pozicím. A že účast byla hojná! Hostili jsme kunratickou základní školu a dvě základní školy z Říčan. Po seznámení s důležitými zásadami a pravidly mohl hodinový boj vypuknout. Přinesl velmi napínavou podívanou, na jejímž konci jsme se radovali z vítězství.

Kunratická základní škola a 1. základní škola Říčany si zajímavě prohodily loňské triumfy – zatímco 1. základní odjíždí letos se stříbrným pohárem, Kunratice se musí spokojit s bronzem. Nicméně neztrácejí naději a zcela jistě se na jejich účast můžeme těšit zase v příštím, již čtvrtém ročníku plavecké „OG Swimming cup – Junior“.

Všechny kovy se však nevyrovnají zážitku, který si každý reprezentant odváží s sebou, ať již dopadl jakkoliv. I přesto, že nám ve vitrínce přibude zlatý pohár se znakem plavce, stále nezapomínáme na jedno – že právě to napětí a společná podpora jsou tím nejcennějším, co nám v paměti zůstane. Strávení netradičního školního dne, setkání s novými tvářemi a porovnávání našeho snažení jsou přeci dobrými důvody k aktivnímu zapojování se do podobných akcí stále znovu a s radostí.

A myslím, že letos se nám opět podařilo se tímto směrem ubírat…

 Děkujeme paní učitelce Gnadové za organizaci a těšíme se na příští ročník.

Kateřina Bernatíková