​Krajské kolo logické olympiády znovu v OPEN GATE

První listopadový pátek se již tradičně konají krajská kola logické olympiády, soutěže organizované spolkem Mensa ČR. OPEN GATE – také v souladu s tradicí – tak bude hostit účastníky krajského kola pro Středočeský kraj. V pátek dopoledne se tedy naše škola stane útočištěm pro nejúspěšnější absolventy kvalifikačního kola této soutěže. Ta je organizována ve třech kategoriích s tím, že v každé kategorii z nominačního kola postoupí cca 50 nejlepších účastníků, a proto se v areálu naší školy objeví dohromady více než 150 studentů z celého Středočeského kraje.

Mezi úspěšnými účastníky kvalifikačního kola byla i celá řada studentů z OPEN GATE, a my jim tak budeme v pátek držet palce při pokusu o postup do kola celostátního. Konkrétně přejeme mnoho štěstí Julii Brodové v kategorii A (1. stupeň ZŠ), Václavovi Trpišovskému, Matthew Novákovi, Amálii Kulhánkové, Nele Uhlířové a Honzovi Hrebíkovi v kategorii B (2. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky osmiletých gymnázií) i Janu Kačenkovi, Jakubu Károvi a Mikuláši Plešákovi v kategorii C (střední školy).

Více se o soutěži, jejímž je naše škola partnerem, dozvíte zde: http://www.logickaolympiada.cz.

Luděk Michalik