Mistrovství ČR v šachu

Primánka Eliška Kalinová zaznamenala vynikající úspěch, když postoupila na mistrovství Evropy v šachu! Jak k tomu došlo? Přečtěte si následující řádky ...

Ve dnech 10.3. až 17.3. 2012 jsem se v Koutech nad Desnou zúčastnila Mistrovství ČR v šachu. V kategorii dívek do dvanácti let (D12) startovalo 21 hráček ze všech krajů naší republiky. První místo obhájila vícenásobná mistryně ČR. S touto hráčkou se mi podařilo remízovat, což považuji za velký úspěch. Celé mistrovství se hrálo na devět partií. Ještě v osmém kole jsem měla šanci na medailové umístění. Bohužel jsem po čtyřhodinové partii prohrála a bylo po medaili. Poslední, tj. devátou, partii jsem vyhrála a dohromady jsem tedy měla 5,5 bodu (4 výhry, 3 remízy a 2 prohry). Celkově jsem se umístila na 7. místě, čímž se mi podařilo postoupit na mistrovství Evropy, které se bude konat letos v srpnu v Praze. Od čtvrtého do sedmého místa jsme všechnyměly stejný počet bodů, a tak o umístění rozhodlo pouze pomocné hodnocení. Na mistrovství Evropy se moc těším, ale vím, že budu muset více trénovat.