​Páteční florbalová reportáž

V zápase mezi ovčáky a Vitluky šlo o důležité body. Hrachovec nikoho dnes nehnal, protože zahání doma příznaky chřipky, a tak to byl nehrající kapitán Hensl, kdo svým chlapcům a dívkám náležitě vysvětlil, že cestička do play-off vede právě přes vitluky. Nejlépe to pochopil Kostka, který hned od začátku zápasu tlačil na pilu, a brzy se mu podařilo Witta překonat. Na jeho zásah dokázal odpovědět Archalous, ale pak už úřadoval vysoký blondýn s černou botou. Po drzých průnicích dostal míček za soupeřova gólmana ještě třikrát. Jeho tým hrál zodpovědně, a tak se Vitluci k ohrožení náhradního gólmana Nováka příliš nedostávali. Jako klíčové se ukázalo být snížení z hole Ondry Luky minutu pře poločasem. Ve druhém poločase se začala hra obracet. Iniciativa se přestěhovala na hole červených a ve dvou velkých šancích se ocitl Hrabal. Dnes mu ale nebylo souzeno dát gól. Daleko lépe to lepilo Archalousovi. Třemi zásahy se vyrovnal Kostkovi a tři minuty před koncem překlopil skóre na stranu Vitluků. Pětiovčáci se hnali za vyrovnáním. To se jim podařilo, když Hanzálkovu akci úspěšně zakončil Ferbr, poslední střelec základní doby. Diváci tak podruhé ve dvou týdnech viděli nájezdy. Ondra Luka i Hrabal se svými blafáky uspěli, kdežto na Wittovi si zuby vytloukl jak Kostka, tak Ferbr.

5 ovec hnal před sebou Hrachovec – Vitluci 5:6 po nájezdech (4:2)

Kostka 4, Ferbr – Archalous 4, Luka 2

.

Ve druhém zápase šlo také o play-off. Michalikova péefka musela porazit silné Cipísky, aby si uchovala teoretickou šanci na účast ve vyřazovacích bojích. Pfffffffff ale postrádali Říhu a partička z lesa kousek od Jičína neměla pro matematikovy výpočty příliš pochopení. Cipísci diktovali tempo hry, vypracovali si šance a dokázali je i přetavit v góly. Střelecky zazářil Prokeš, který po pasech Šindeláře a Kubíčka zaznamenal hattrick. Nejhezčí gól však zaznamenal Kubíček, který do prázdné kasy uklidil přihrávku Šindeláře přes tři hráče. Péefka se do nebezpečných akcí příliš nedostávala, a když už něco prošlo, s přehledem to polapal Poráč. Po přestávce dorazil Kašparovu nepřesnou střelu Kubíček a bylo prakticky hotovo. Zvláště když i druhý zápas našel čtyřgólového střelce v osobě Prokešově, který zvyšoval již na 6:0. Péefka toužila alespoň po čestném úspěchu, avšak Poráč se dnes zdál být neprůstřelný, zvláště když dvě minuty před koncem po tygřím skoku vyrazil helmou Paštikovu dorážku do prázdné brány. Nakonec ale našel přemožitele. Dvacet sekund před sirénou vystihl starší Šindelář chybnou rozehrávku, nabil Michalikovi a ten střelou z první pokazil Poráčovi čisté konto. Nicméně po výsledku 6:1 Cipísci rázně sfoukli plamínek naděje na vyřazovací boje, který ještě před zápasem mihotavě plápolal v myslích pfukarů.

SC Cipísci – Pfffffffff 6:1 (4:0)