Páteční zprávy z gymnázia

Vážení a milí rodiče, zákonní zástupci, studenti, absolventi a příznivci OPEN GATE,

u nás pokračuje podzim, listí žloutne a červená, poletuje areálem. Již jsme byli nuceni vytáhnout podzimní bundy, chránící před větrem a deštěm. Týden totiž začal téměř vichřicí a končí častým deštěm, teploty lehce nad deset stupňů. Opět ovšem ideální počasí pro studium, uvnitř, v teple.

Pondělí tradičně zahájilo assembly, pro změnu pro studenty nižšího gymnázia. Téma se ale nezměnilo, pravidla nejen při psaní a tvorbě a vyvarování se plagiátorství. Děkujeme Poradenskému centru.

Mimo standardní a pilnou práci ve škole jsme večer vyrazili také za kulturou. Jedna část studentů navštívila Vinohradské divadlo, druhá divadlo Rokoko.

Kvintáni měli kromě jiného v úterý seminář první pomoci, terciáni pro změnu program Poradenského centra v oblasti prevence – o závislosti na internetu, sociálních sítích, počítačových hrách.

Ve čtvrtek vyjeli naši reprezentanti v mini fotbale na turnaj a přivezli hezké druhé místo. Gratulujeme a děkujeme!

Celý den se ve čtvrtek konal FOOD FEST na naší ZŠ. Hlavní program byl sice z důvodu deště přesunut ze zahrady do sportovní haly, ale to nic neubralo na výjimečnosti. Předpokládám, že bude obsáhlejší a podrobnější reportáž, proto nyní jen konstatování. Skvělá akce, pochutnali jsme si, děkujeme organizátorům i účastníkům. Zde si prohlédněte fotogalerii.

Samozřejmě již v plné kráse jedou všechny mimoškolní aktivity, kroužky a akademické kluby.

V neděli v podvečer se koná „Kavárna“ pro rodiče, pozvánku jste již dávno obdrželi a ti, co měli zájem, se určitě zapsali. Jak jsem minule sliboval, čekají nás další, příští kavárna se koná již za 14 dní, konkrétně 16. 10., tentokrát na téma Managebac pod vedením kolegy Markse. Opět dostanete pozvánku. A chcete-li pohled do roku 2020, 9. ledna se bude konat setkání nad možnostmi studia po OG a 12. února o mezinárodní maturitě IB.

Rozhodně zavítejte na náš FB,nejnověji tam naleznete Den v OPEN GATE, 67 fotek od Karla Cudlína.

Autentické záběry ze života školy, po jejich zhlédnutí prostě nezbývá nic jiného než se radovat, že tu můžeme studovat a pracovat. Nádhera!

Tak tedy, první týden druhého školního měsíce je u konce. Příští týden nás čeká samozřejmě assembly, další divadlo, další kurzy prevence, informace o možnostech studia ve Švýcarsku, spousty zajímavých hodin výuky, odpoledních aktivit atd., o všem Vás budeme pochopitelně opět informovat.

Do té doby se mějte fajn, užijte si víkend i následný pracovní týden.

Za OG Vás srdečně zdraví