Páteční zprávy z gymnázia

Vážení a milí rodiče, zákonní zástupci, studenti, absolventi a příznivci OPEN GATE,

třiatřicátý letošní zpravodajství je tu, jsme s Vámi neúnavně a neustále, byť stále vzdáleně.

Po letním víkendu přišlo výrazné ochlazení, na horách napadl sníh, ale čeká nás opět obvyklý jarní víkend.

Pracovní týden zase utekl jako voda v řekách po posledních deštích, byl samozřejmě v současném distančním režimu, pracuje se pilně, ostatně za šest týdnů je zde konec tohoto neobvyklého pololetí a celého školního roku. Tvrdě se pracuje na jeho poslední fázi, k tomu intenzivně probíhají přípravy na ten následující.

Maturanti se pilně připravuji na didaktické testy z ČJ a AJ v rámci společné části maturitní zkoušky. Připomínám, že ty proběhnou 1. a 2. 6., studenti už dostali oficiální pozvánky. Zároveň je již znám termín maturit ústních: 18. – 24. 6. Připravuje se komunikace ohledně všech hygienických a zdravotních opatření v souladu se všemi metodikami MŠMT. Zkoušky samotné sice proběhnou standardně, vše kolem bude ovšem při současném nastavení výrazně ovlivněno a omezeno (vstup, pohyb v areálu, ubytování a stravování atd.).

Ostatní ročníky gymnázia se v tomto školním roce do školy asi už nepodívají, na jejich vzdělávání jsme však rozhodně nerezignovali, naopak. Vše běží podle nastaveného scénáře a plánu.

Příští týden se konají online pohovory k akademickému stipendiu, vybraní studenti dostali informace i připomínku.

V distančním režimu proběhlo také např. krajské kolo Zeměpisné olympiády. Z OG se účastnili vítězové okresního kola ve své kategorii, konkrétně Jan Hrebík a Dan Strnad. Honza Hrebík vyhrál (v celé republice neměl nikdo víc bodů!!!) a postupuje do celostátního kola, Dan Strnad byl v našlapaném Středočeském kraji pátý a o pouhý bodík mu unikl postup do celostátního kola. Oběma klukům moc gratulujeme a Honzovi přejeme hodně štěstí v celostátním kole.

Také v rámci kariérního poradenství pokračují online akce - vždy ve čtvrtek v 16:00 naše Uni Chat Meetings. Po několika setkáních z řad zástupců zahraničních univerzit se nyní budeme potkávat se zástupci českých univerzit - v plánu jsou schůzky s reprezentanty lékařských fakult, technických univerzit a dalších.

V pondělí 18. 5. v 15:00 se koná historicky první Career Fair (online, jak jinak), na kterém vystoupí rodiče našich studentů. Během půl hodiny budou tito profesionálové sdílet se studenty z kvinty a sexty informace týkající se jejich kariérní cesty; jaké studium jí předcházelo, co je inspirovalo, jaké jsou jejich současné cíle a výzvy. Určitě zmíní i překážky, kterým museli během své cesty za vysněnou kariérou čelit. Děkujeme moc již dopředu našim aktivním rodičům.

Prostě se snažíme fungovat bez ohledu na překážky; učíme, připravujeme, informujeme a sdílíme i s Vámi, mrkněte na FB, web atd.

Připomínám též, že se blíží doplňovací přijímací řízení do některých vyšších ročníků a řádné přijímací řízení do prim.

Držte se, opatrujte se, mějte se, studujte pilně, pracujte svědomitě, odpočívejte plnohodnotně a vyrazte zase o víkendu třeba do přírody,

Za všechny z OPEN GATE Vás opět srdečně zdraví