Páteční zprávy z gymnázia

Vážení a milí rodiče, zákonní zástupci, studenti, absolventi a příznivci OPEN GATE,

pět týdnů před koncem školního roku je tady další zpravodajství z naší školy ve speciálním režimu. Příjemné májové počasí pokračuje, my přesto trávíme většinu času před obrazovkami počítačů a notebooků, takové je zkrátka současné nastavení.

To se už od pondělí nebude týkat školáků v naší základní škole, kteří se již mohou vrátit do lavic. Mimochodem této možnosti využije přes 90 % našich žáčků.

My na gymnáziu pokračujeme ve výuce, stále stejně intenzivně a lze očekávat, že s blížícím se koncem školního roku určitě nepolevíme. Bohužel se samozřejmě děje méně zajímavých akcí než při standardním průběhu, přesto vybírám perličky z virtuálního světa.

Určitě jste na FB zaregistrovali úspěchy našich studentů, individuální či týmové. Velká gratulace patří Viktorovi k jeho ocenění a vítězství v letošním ročníku soutěže Knihovny Václava Havla a týmu našich debatérů k vítězství v prvním online turnaji. Skvělé, upřímně blahopřejeme!

Maturantům se zase o týden přiblížily didaktické testy z ČJ a AJ v rámci společné části maturitní zkoušky, které se konají 1. a 2. 6. Dnes obdrží další informace ohledně všech hygienických, provozních a zdravotních opatření v souladu s metodikami MŠMT. 

Tento týden také proběhly online pohovory s vybranými uchazeči o stipendia na příští školní rok. Ty právě vyhodnocujeme a do konce měsíce by měly být oznámeny výsledky. Děkujeme

všem zúčastněným za zajímavá, podnětná a inspirativní popovídání.

V pondělí se úspěšně uskutečnil první Career Fair, včera pro změnu University Fair. Vše pochopitelně organizujme online. Ve stejném režimu probíhaly též doplňovací přijímací zkoušky do vyšších ročníků gymnázia.

Stále se tedy snažíme udržovat pestré portfolio aktivit a poskytovat našim studentů více než samotnou distanční výuku. Vše ostatní běží podle plánu, sledujte nás a naše aktivity i nadále prostřednictvím sociálních sítí.

Mějte se fajn, pilně studujte a pracujte a nezapomínejte také na relax.

Za všechny z OPEN GATE Vás srdečně zdraví