Páteční zprávy z gymnázia

Milí rodiče, zákonní zástupci a příznivci našeho gymnázia,

ani o prázdninovém pátku Vás nehodlám ochudit o svůj pravidelný páteční pozdrav, třebaže bude kratší než obvykle.

Jak se asi dalo čekat, studenti se v příštím týdnu do školy nevrátí, a proto budeme i nadále pokračovat v distanční výuce. Minulý týden jsme posílali dotazník týkající se dálkové výuky studentům nižšího gymnázia. Odpověděla jich zhruba polovina. Naprostá většina těchto studentů je s úrovní a formou on-line výuky spokojena, uvedené připomínky či problémy se snažíme řešit ihned a co možná nejadresněji, nicméně prozatím jich je velmi málo.

Minulý týden jsem psal o tom, že se Den otevřených dveří bude konat distančně. Stejně tak se vzhledem k současné situaci odehrají na dálku i třídní schůzky. Na výběr budou jako obvykle dva dny - 25. a 26. listopad. V týdnu před konáním třídních schůzek obdržíte tabulku s odkazy na jednotlivé pedagogy, stejně jako tomu bylo na jaře. V tabulce si budete moci u jednotlivých učitelů zarezervovat Vámi požadovaný čas. Skrze odkazy a platformu Microsoft Teams se pak v uvedenou dobu spojíte s konkrétním učitelem.

Stále pokračuje Logická olympiáda, v tomto týdnu organizátoři zveřejnili postupující do krajského kola v kategorii vyššího gymnázia. I zde budeme mít velmi početné zastoupení, a to díky Kláře Churé, Václavu Trpišovskému, Vilému Rožkovi, Martinu Kubíčkovi a Honzovi Hrebíkovi. Gratulujeme a pochopitelně přejeme hodně štěstí v krajském kole.

Mimo to také proběhlo on-line setkání se 14 čerstvými absolventy. Je celkem jedno, zda se naši bývalí studenti nyní nachází v Praze, v Londýně, Bristolu, Bournemouthu, Manchesteru či Edinburghu, všichni jsou spokojení, pilně studují (distančně i prezenčně), zároveň stíhají i mimoškolní aktivity a radosti vysokoškolského života. Někteří si lehce postěžovali na studený vítr ve Skotsku, londýnské deštivé počasí ničící levné deštníky a drahou místní hromadnou dopravu, jiní nečekaně objevili zájem v nových oborech, například v botanice či římském právu (příspěvek na Facebooku zde).

Myslím si, že je celkem zřejmé, co mě v uplynulém týdnu nejvíce potěšilo. Ano, jsou to komentáře a odpovědi studentů v dotaznících vztahujících se k distanční výuce. Je skutečně milé zjistit, že studenti výuku hodnotí velmi kladně (samozřejmě jsme vděční i za výtky a návrhy na změny), navíc je příjemné číst pochvalné poznámky k jednotlivým předmětům či konkrétním učitelům. Nesmírně mě těší, že naši žáci oceňují, jak u nás v Open Gate pracujeme.

Přeji hezký víkend!