Páteční zprávy z gymnázia

Vážení rodiče, zákonní zástupci, milí příznivci našeho gymnázia,

minulé dvě zprávy jsem odesílal skrze Školu OnLine a z Vašich reakcí jsem zjistil, že ne každému doputovaly do e-mailové schránky. Věřím, že pro tentokrát jsme již technickou stránku ve spolupráci se ŠOL vyřešili a všichni budete novinky z gymnázia dostávat ve formě, na kterou jste zvyklí.

Již několikrát jsem psal, že práce učitele ve škole je velmi pestrá a plná neočekávaných situací. Například v pondělí dopoledne jsem uviděl, jak před mojí kanceláří přešlapuje pan Marks ověšený různými typy umělohmotných Nerf pistolí. Záhy se ukázalo, že se mi nepřišel pochlubit novými dárky pro své děti, ale právě se vrátil z jedné naší třídy, kde pistole na začátku vyučovací hodiny zabavil. Uznávám, takové hry rozvíjí studenty více než sledování některých pochybných influencerů (žáci mě dennodenně zásobují množstvím tipů), nicméně jakékoliv atrapy zbraní do školy samozřejmě nepatří, což po mém důrazném vysvětlení snad studenti pochopili. Mimochodem, hračky stále čekají ve skříni v mém kabinetě; jejich vlastníci jsou zřejmě poměrně stydliví, a tak si je prozatím nevyzvedli.

Příští týden nás čeká avizované celotýdenní volno, ale hned po něm začíná měsíc naplněný celou řadou událostí. Prvním zajímavým dnem bude čtvrtek 3. listopadu, protože na naše gymnázium dorazí Halloween. Ano, se zpožděním tří dnů, to má však dobrý důvod. Kromě školního dne, kdy studenti mohou vyměnit uniformu za halloweenský kostým, slavíme Halloween tradičně i na kolejích. Zde bude připravena celá řada aktivit (upoutávku najdete v příloze), a poněvadž jsme chtěli co možná nejméně zasáhnout do probíhajících kroužků, vybrali jsme čtvrtek, kdy se jich koná naprosté minimum.

Hned o den později přivítáme účastníky krajského kola Logické olympiády. Prozatím známe účastníky dvou kategorií určených žákům ZŠ a jsme velmi rádi, že se v každé kategorii kvalifikovala do krajského semifinále trojice studentů z naší školy. Věříme, že se stejný úspěch podaří i jejich spolužákům z vyššího gymnázia.

Minulý týden jsem také zmiňoval třídní schůzky, ty chystáme na středu 23. 11. a čtvrtek 24. 11. Vypadá to, že nic nebude bránit Vaší osobní přítomnosti. Z mého pohledu je to z mnoha důvodů preferovaná varianta, avšak uznávám, že existují relevantní argumenty, proč mít třídní schůzky v on-line verzi. 

Závěrečný odstaveček bude patřit našim kvintánským tanečníkům. Ti se umí i přes celou řadu testů a jiných studijních povinností vhodně odreagovat. Pokračují totiž v tradici večerních tanečních, které u nás dlouhodobě organizujeme (když covid dovolí). Toto úterý se neslo v rytmu latinskoamerických tanců, a kromě tanečního mistra Patrika Zoula se tentokrát zapojila i osoba pro tuto výuku více než povolaná. Studentům přišla vlít do žil trochu španělské energie naše španělštinářka Erica Blanco. Kvintáni tak dostali možnost naučit se salsu od rodilé expertky.

Přeji Vám příjemný víkend a těším se na další shrnutí informací z gymnázia, tentokrát za dva týdny. 

Luděk Michalik